in

KızgınKızgın

PTT’yi Zarar Ettirdiği İddia Edilen Kenan Bozgeyik Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında, Yeni Görevi Nedir?

2019’da PTT Genel Müdürü olarak çalışırken, kurumu 1,2 Milyar TL zarar ettirdiği iddia edilen Kenan Bozgeyik kimdir, nereli, kaç yaşında?

kenan bozgeyik kimdir

OdaTV’nin haberine göre 2019 yılında PTT Genel Müdürü olarak çalışırken, kurumu 1,2 Milyar TL zarar ettirdiği iddia edilen Kenan Bozgeyik kimdir, nereli, kaç yaşında, şu anda nerede göre yapıyor gibi bilgiler araştırılmaya başlandı.

Kamuoyuna, “Hayali evrak vurgunu” olarak yansıyan yolsuzluğun altında imzası bulunan Bozgeyik’in, kurumda müşavir olarak çalışmaya devam ettiği ve PTT iştiraki Sofra Kurumsal Ödüllendirme Hizmeti şirketinin yönetiminde olduğu açıklandı. PTT’yi zarar ettirdiği öne sürülen Kenan Bozgeyik kimdir, nereli, kaç yaşında? internet ve sosyal medya kullanıcıları tarafından araştırılıyor.

KENAN BOZGEYİK KİMDİR?

Kamuoyuna, “Hayali evrak vurgunu” olarak yansıyan PTT’deki 200 milyon TL’lik dijital arşiv yolsuzluğunda imzası bulunan dönemin Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in kurumda müşavir olarak çalışmaya devam ettiği ortaya çıktı.

kenan bozgeyik kimdir

PTT’nin 2019 yılındaki rekor zararının sorumlusu olarak gösterilen Bozgeyik’in PTT iştiraki Sofra Kurumsal ve Ödüllendirme Hizmetleri A.Ş.’de de yönetim kurulu başkanı olarak bulunduğu öğrenildi. Peki Kenan Bozgeyik kimdir, nereli, kaç yaşında, şu anda nerede göre yapıyor?

PTT’deki 200 milyon TL’lik dijital arşiv yolsuzluğunda imzası bulunan bürokratlara ödül gibi görevlendirmeler yapıldı. Kamuoyunu yüz milyonlarca lira zarara uğratan işlemin imzacısı isimlerin devletin farklı kademelerine yerleştirildiği belirlendi.

2019 yılındaki 1,2 milyar TL’lik zararın sorumlusu olarak gösterilen dönemin genel müdürü Kenan Bozgeyik’in de aylardır PTT’den maaş almaya devam ettiği tespit edildi.

PTT YÖNETİMİNE SORULDU

CHP Milletvekili Orhan Sümer, PTT Genel Müdürü görevinden alınan Kenan Bozgeyik’in kurum ile mevcut ilişkisini PTT yönetiminden öğrenmek istedi. Bozgeyik’in görevinden alındığının altını çizen Sümer, “Bozgeyik’in kurumunuz veya kurumunuza bağlı şirketlerde bir bağı kalmış mıdır?” diye sordu. CHP’li Sümer’in sorusuna verilen yanıt, milyonlarca liralık kamu zararının sorumlusu olarak gösterilen Bozgeyik’e ödül gibi görevlendirmeler yapıldığını ortaya koydu. Bu bilgi sonrasında Kenan Bozgeyik kimdir, nereli, kaç yaşında, şu anda nerede göre yapıyor gibi bilgiler araştırılmaya başlandı!

İdare, Bozgeyik’in PTT bünyesinde müşavir olarak çalışmaya devam ettiğini bildirdi. Bozgeyik’in yine, PTT iştiraki Sofra Kurumsal ve Ödüllendirme Hizmetleri A.Ş.’de yönetim kurulu başkanlığı yaptığı belirtildi.

MİLYARLARCA LİRALIK HİZMET ALINDI

PTT’nin, “Dışarıdan sağlanan fayda ve hizmetler” için ödediği tutar da dudak uçuklattı. Kurumun mali verilerine göre, “Dışarıdan sağlanan fayda ve hizmetler” adı altında 2019 yılında 1,5 milyar TL ödenirken 2020 yılında aynı kalemden 1,8 milyar TL ödeme gerçekleştirildi. Dışarıdan sağlanan fayda ve hizmetler için 2020 yılında ödenen para, 2019 yılına oranla yüzde 27 arttı.

Kenan Bozgeyik kimdir sorusu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Görevden alınan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik’in hayatına dair merak edilen ayrıntılar haberimizde yer alıyor. İşte Kenan Bozgeyik kimdir sorusunun cevabı…

Kenan Bozgeyik PTT genel müdürülüğü görevinden alındı. Kenan Bozgeyik kimdir sorusu merak edilirken, Bozgeyik’in hayatına dair ayrıntıları haberimizde derledik…

KENAN BOZGEYİK KİMDİR?

1966 yılında Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Gaziantep’de tamamladı. 1988 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Mesleğe 1988 yılında Konya Yem Sanayi’nde başladı. Yem Sanayi Genel Müdürlüğü’nde müfettiş yardımcılığı ve müfettişlik yaptı.

kenan bozgeyik kimdir
Kenan Bozgeyik Kimdir?

Çevre Bakanlığı’nda müfettiş, TBMM’de danışman ve yine Çevre Bakanlığı’nda bakan danışmanı olarak görev yaptı. 2003-2008 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Araştırma Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı ve Strateji Geliştirme Başkanlığı görevlerinde bulunan Kenan Bozgeyik, 2008-2011 yılları arasında Ulaştırma Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı görevinde bulundu. 18 Ağustos 2011- 02 Haziran 2012 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarlığı görevini yürüttü. Başbakanlık Müşaviri görevindeyken, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak atanan Kenan Bozgeyik 31 Mart 2016 tarihi itibarı ile PTT Genel Müdürlüğü’ne atandı. İngilizce bilen Kenan Bozgeyik evli ve beş çocuk babasıdır.

PTT yönetiminin yaptığı açıklamaya göre, Kenan Bozgeyik’in PTT bünyesinde müşavir olarak çalışmaya devam ettiğini bildirdi. Bozgeyik’in yine, PTT iştiraki Sofra Kurumsal ve Ödüllendirme Hizmetleri A.Ş.’de yönetim kurulu başkanlığı yaptığı belirtildi.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
arefe mesajları

Arefe Mesajları ve Sözleri: En Güzel 50 Arefe Mesajı

sevgiliye hitap şekilleri

Sevgiliye Hitap Şekilleri İle Ona Sevginizi Her An Haykırın!