Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaSoru - CevapPuşt Ne Demek? Puşt Nedir? Puşt Kelimesinin Anlamı!

Son Yazılar

Puşt Ne Demek? Puşt Nedir? Puşt Kelimesinin Anlamı!

Puştluk yapma lan ya da o puşt mu bahsettiğin kişi gibi cümleler duymuşsunuzdur. Peki puşt ne demek, kelime anlamı nedir hadi bakalım.

Türkçe’de günlük dilde kullanılan, aslında anlamı kötü de olsa karşı tarafta negatif bir anlam yaratmayan, tam aksine samimi kişilerin birbiri arasında kullandığı bir kelime haline gelmiştir. Peki Puşt ne demek? Puşt nedir? Puşt kelimesinin anlamı nedir?

Puşt Ne Demek?

Peki puşt ne demek? Farsçadan gelen kelime “sapkın cinsel dürtüleri olup, erkeklerle birlikte olmayı tercih eden ve halk arasında da oğlancı olarak adlandırılan ve bu tip kişilerle birlikte olan çocuk veya delikanlılar için kullanılan ve aslında küfür etmek için kötü duyguları ifade eden sözcüktür.

puşt ne demek

Puşt Nedir?

Puşt nedir, günlük kullanımda puşt kelime anlamı nedir? Yukarıda da açıkladığım gibi aslında sapkın cinsel tercihlerden dolayı yakıştırılan sıfat olsa da aynı zamanda birinin arkasından konuşulurken de “ihanet, güvenilmezlik” gibi anlamları ifade etmek için kullanılır. Puşt ne demek sanırım çok anlaşılır oldu.

Puşt Kelimesinin Anlamı Nedir?

Puşt kelimesini anlamı konusuna biraz daha açıklık getirecek olursak, örneğin biriyle ilgili olarak “puştluk yapıyor” dendiğinde, bahsi geçen kişinin cinsel tercihine değil “güvenilmez olduğu, arkadan iş çevirdiği, yalancı olduğu” gibi anlamlar ifade edilmek istenir. Örneğin puşt kelimesine benzer olarak, biriyle ilgili “Bu yaptığı ibnelik!” derken de aslında kişi hakkında “beklenmeyen, ters ve kabul edilemez davranış” yaptığı anlatılmak istenmektedir.

Puşt nedir, hangi anlamda kullanılıyor gibi sorularınıza umarım cevap verebilmişimdir. Hakaret içeren argo kelimelerin kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!