in

HadiiHadii

Puşt Ne Demek? Puşt Nedir? Puşt Kelimesinin Anlamı!

Web sitemizin en puşt yazısı bu olsa gerek. Puşt ne demek? Puşt nedir? Puşt kelimesinin anlamı nedir?

puşt ne demek

Türkçe’de günlük dilde kullanılan, aslında anlamı kötü de olsa karşı tarafta negatif bir anlam yaratmayan, tam aksine samimi kişilerin birbiri arasında kullandığı bir kelime haline gelmiştir. Peki Puşt ne demek? Puşt nedir? Puşt kelimesinin anlamı nedir?

PUŞT NE DEMEK?

Peki puşt ne demek? Farsçadan gelen kelime “sapkın cinsel dürtüleri olup, erkeklerle birlikte olmayı tercih eden ve halk arasında da oğlancı olarak adlandırılan ve bu tip kişilerle birlikte olan çocuk veya delikanlılar için kullanılan ve aslında küfür etmek için kötü duyguları ifade eden sözcüktür.

PUŞT NEDİR?

Puşt nedir, günlük kullanımda puşt kelime anlamı nedir? Yukarıda da açıkladığım gibi aslında sapkın cinsel tercihlerden dolayı yakıştırılan sıfat olsa da aynı zamanda birinin arkasından konuşulurken de “ihanet, güvenilmezlik” gibi anlamları ifade etmek için kullanılır. Puşt ne demek sanırım çok anlaşılır oldu.

PUŞT KELİMESİNİN ANLAMI

Puşt kelimesini anlamı konusuna biraz daha açıklık getirecek olursak, örneğin biriyle ilgili olarak “puştluk yapıyor” dendiğinde, bahsi geçen kişinin cinsel tercihine değil “güvenilmez olduğu, arkadan iş çevirdiği, yalancı olduğu” gibi anlamlar ifade edilmek istenir. Örneğin puşt kelimesine benzer olarak, biriyle ilgili “Bu yaptığı ibnelik!” derken de aslında kişi hakkında “beklenmeyen, ters ve kabul edilemez davranış” yaptığı anlatılmak istenmektedir.

Puşt nedir, hangi anlamda kullanılıyor gibi sorularınıza umarım cevap verebilmişimdir. Hakaret içeren argo kelimelerin kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
tamer karadağlı ıraz yıldız

Iraz Yıldız Kimdir? Tamer Karadağlı ile Aşk mı Yaşıyorlar? Iraz Ne Demek? Iraz Yıldız Nereli? Kaç Yaşında?

yeni yıl mesajları 2021

Yeni Yıl Mesajları 2021 – Sevgiliye, Etkileyici, En Güzel, Resimli Yılbaşı Mesajları ve Sözleri