3.3 C
İstanbul
Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaGündemRahmi Koç Korona Virüsüne Yakalandı

Son Yazılar

Rahmi Koç Korona Virüsüne Yakalandı

Korona virüs Türkiye’nin saygın iş adamlarından Rahmi Koç’a da bulaştı. Koç Grubuna ait olan Amerikan Hastanesi’nde gözetim altında tutulan Rahmi Koç’un sağlık durumu ile ilgili açıklama yapıldı, şu anda durumu çok iyi. Peki Rahmi Koç kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

9 Ekim’de 90. doğum gününü kutlayan Rahmi Koç’un, düzenlenen organizasyonda korona virüsüne yakalandığı iddia ediliyor. Rahmi Koç’un doktorlarının bugün konuyla ilgili ilk ağızdan açıklama yapması bekleniyor.

RAHMİ KOÇ KİMDİR?

rahmi koç kimdir

Rahmi Koç, 1930 yılında doğdu. Harp Akademileri’nde yedek subaylık hizmetini tamamladıktan sonra 1958 yılında Otokoç şirketinde görev alarak Koç Topluluğu’nda çalışmaya başladı. 1960’ta Koç Topluluğu’nun Ankara’daki temsilci şirketi Koç Ticaret’e geçti.

1964’te, daha bir yıl önce kurulan Koç Holding’in Ankara’dan İstanbul’a taşınmasıyla, Rahmi Koç da Genel Koordinatör sıfatıyla holdingin başına geçti ve İstanbul’a taşındı.

Rahmi Koç, 1970 yılında yedi kişilik İcra Komitesi’nin Başkanı oldu ve 1975 yılında İdare Meclisi Başkan Yardımcılığı’na başlamasının ardından, 1980 yılında da dört kişilik üst düzey idarecilerden kurulu, Koç Holding İdare Komitesi Başkanı oldu.

VEHBİ KOÇ’TAN RAHMİ KOÇ’A

Babası Vehbi Koç’un 1984 yılında İdare Meclisi Başkanlığı’nı kendisine devretmesinin ardından Rahmi Koç, 30 Mart 1984’te Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı. 4 Nisan 2003’te görevinden emekli oldu ve yerini en büyük oğlu Mustafa Koç (ö.2016)’a bıraktı.

Rahmi Koç emekli olduktan sonra, daha önce babasının da yaptığı gibi, Koç Holding Onursal Başkanlığı’nı üstlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!