Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaCinsellikRainbow Kiss Nedir? Bir Seks Terapisti ve Jinekolog Neden ve Nasıl Yapılır...

Son Yazılar

Rainbow Kiss Nedir? Bir Seks Terapisti ve Jinekolog Neden ve Nasıl Yapılır Açıklıyor

Cinsel fanteziler arasında bilinen ama nasıl açıklayacağımızı bilemediğimiz Rainbow Kiss nedir, nasıl yapılır, güvenli mi, açıklıyoruz.

“Rainbow Kiss” terimi, makyaj trendlerini veya gökkuşağı renklerine boyalı bir dudağı çağrıştırabilir. Ya da belki de terimi keşfetmenin öncesi ve sonrası tepkilerini gösteren bir veya iki TikTok’u izledikten sonra terimi merak ettiniz. Her şeyi araştırdınız ama tam olarak Rainbow Kiss nedir anlayamadınız. Aslında başlangıçta biz de anlamadık ve hatta anladıktan sonra nasıl açıklayacağımızı da uzun uzun düşündük.

Rainbow Kiss, genel olarak erkek ve kadın arasında gerçekleşen, çok da normal olmayan hatta iğrenç olarak da tanımlanabilecek bir oral seks türüdür. İki partner arasında vücut sıvılarının – özellikle adet kanı ve meni – değişimini içerir. Aşağıda Rainbow Kiss nedir, nasıl yapılır, sağlık açısından güvenli mi gibi sorularınıza detaylı cevaplar vereceğiz.

Seks terapisti Marcantonio, bazıları cinsel fantaziler söz konusu olduğunda adet kanını olaya karıştırmayı kesinlikle doğru bulmazken, bazıları ise bu eylemin çiftleri daha da yakınlaştıracağını iddia ediyor.

rainbow kiss nedir

Ancak diğerleri, sadece yeni şeyler denemekten zevk aldıkları için Rainbow Kiss’i tecrübe etmek isterler. Jinekolog Tanouye, “Kesinlikle farklı cinsel deneyimler eğlenceli ve heyecan verici olabilir, bu yüzden fantezilerin bu kadar çok çeşidi var” diyor.

Tanouye, ‘Vücut sıvılarını değiştirmenin belirli sağlık riskleri taşıdığını unutmamak önemlidir, bu nedenle, bunu güvenilir bir partnerle yapmıyorsanız her zaman dikkatli olmalısınız’ diye ekliyor. “Anahtar nokta, seçimlerimiz konusunda güvenli ve akıllı olmaktır” diyor.

Rainbow Kiss Nedir?

Rainbow Kiss, erkeğin adet gören bir kadına oral seks yaptığı ve ardından adet kanını menisiyle karıştırarak tutkulu bir öpücük paylaştıkları partnerler arasındaki cinsel bir eylemi ifade eder. Bu eylemin gökkuşağını andıran görsel bir etki yarattığına inanılır, dolayısıyla adı da buradan gelmektedir. Gökkuşağı öpücüğüne katılmanın, bu samimi deneyimi keşfetmeyi karşılıklı olarak kabul eden yetişkinler arasında rızaya dayalı bir eylem olduğunu belirtmek önemlidir.

Nasıl Yapılır?

Bunu yapmak için, her iki partnerin de aynı anda oral seks yapması gerekir, bu sebeple 69 pozisyonu en ideal başlangıç seçeneğidir. Kadın partnerin o sırada regl döneminde olması gerekiyor. Partnerlerden biri aşağı indiğinde ağzında kan kalırken, partneri boşaldıktan sonra diğerinin ağzında sperm olacaktır. Her iki partner de daha sonra öpüşerek bir Rainbow Kiss (gökkuşağı öpücüğü) yaratabilir.

Eylem hem penisi hem de rahmi içermiyorsa, gökkuşağı öpücüğünün bazı varyasyonları vardır. Tanouye, örneğin, her iki partnerin de rahmi olduğu durumlarda, her ikisi de regl döneminde olabilir veya belki bir partner regl olur ve diğeri olmaz, ancak öpücükte kullanılabilecek vajinal salgıları alabilir, diye açıklıyor.

Eylem, iki eşcinsel erkek arasında da yapılabilir. Yani heteroseksüel olun ya da olmayın Rainbow Kiss yapmak isteyen her çift bunu deneyebilir.

İnsanlar bunu neden yapar?

Basitçe söylemek gerekirse, bazı seks partnerleri bundan hoşlanır veya bundan tahrik olmak onları ateşleyebilir. Marcantonio, “Bazı insanlar kanın ilişkiyi beslediğini düşünüyor.” diyor. Ayrıca bazıları için bağlarını güçlendirebileceğini de belirtiyor. Marcantonio, her bir kişinin parmağını kanattığı ve ardından her iki kişinin de onları bir araya getirdiği biriyle “kan kardeşi” olmaya benzer bir kavram, diye ekliyor.

Bu farklı bir eylemdir, ancak her iki durum da bir güven göstergesi olabilir.

Rainbow Kiss Sağlık Açısından Güvenli mi?

Sağlık riskleri söz konusu olduğunda Tanouye, bunların her tür korunmasız seksle gelen enfeksiyon bulaşma risklerine benzer olduğunu söylüyor; bu nedenle HIV, hepatit, belsoğukluğu, herpes, sifiliz ve klamidya bulaştırabilirsiniz. Tanouye, bunların hepsinin oral seks sırasında vücut sıvıları yoluyla bulaşabileceğini ve kana maruz kalındığında artabileceğini açıklıyor.

Bu nedenle, yalnızca güvenilir bir partnerle veya yakın zamanda cinsel yolla bulaşan hastalık/CYBE (Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar) testi geçirmiş biriyle Rainbow Kiss deneyimi yaşamak önemlidir. Tanouye, “Siz ve eşiniz CYBE taraması yaptırmış olmalısınız. Yeni biriyle veya bu sorunları henüz tartışmadığınız biriyle denemek muhtemelen iyi bir fikir olmaz,” diye tavsiyede bulunuyor. Marcantonio ayrıca bu tür seks oyunlarından önce dişlerinizi diş ipi kullanarak temizlememenizi tavsiye ediyor: “Bazen diş ipi kullandığımızda diş etlerimiz kanar. Bu da CYBE’ler için giriş noktaları bırakabilir.”

AASECT sertifikalı bir seks terapisti ve süpervizörü olan Neil Cannon, yatak odasında işiniz bittiğinde ağzınızı antiseptik bir gargara ile yıkayın ve ardından dişlerinizi fırçalayın diyor.

Marcantonio, ister tek seferlik bir ilişki, ister uzun vadeli bir ilişki olsun, bir partnerle açık ve şeffaf olmanın önemli olduğunu ekliyor. “Bu konuşmaları yaptıktan sonra bir Rainbow Kiss mantıklı geliyorsa, devam et.”

Rainbow Kiss oral seksi hakkında başka ne bilmeliyim?

Bu oral seks türü çok da mantıklı değil ve hatta bir çok kültüre göre iğrenç ve yapılması da doğru değil. Fakat bir çift olarak bunu denemek isterseniz, kim karışabilir?

Adet gören partnerin fiziksel rahatlık düzeyine bağlı olarak, adet döngüsünün ilk iki günü yakınlaşmak için ideal olmayabilir.

Cannon, “Seks söz konusu olduğunda, çiftler genellikle başlangıçta utangaç olurlar. Menstrüasyonla ilgili utanç söz konusu olduğunda, kanı başka bir vücut sıvısı olarak kabul edin ve kan bizim ondan anladığımızdan başka bir şey değildir” diye açıklıyor Cannon.

Rainbow Kiss Fantezisini Anlamak

Rainbow Kiss fenomeni, birçok kişinin merakını cezbeden eşsiz ve samimi bir deneyimdir. Kökenlerini, kültürel önemini ve içerdiği duyguları ve fiziksel yönleri anlayarak, bu uygulamanın gizemini çözebilir ve ona açık fikirli bir şekilde yaklaşabiliriz. Rainbow Kiss yapmanın her zaman karşılıklı rıza ve saygı çerçevesinde olması gereken kişisel bir seçim olduğunu unutmamak önemlidir. İletişime, rızaya ve güvenliğe öncelik vererek bireyler bu fenomeni olumlu ve tatmin edici bir şekilde keşfedebilirler.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Cinsellik kategorimizdeki yazılarımız için buraya tıklayınız.

3 YORUMLAR

  1. öyle deme niye iğrenç olsun. mesela bir kadını başka bir erkeğin elinden almak istiyorsam bunu uygularım. O kadının kanını ağzıma dudaklarıma sürmek, onun da benim menimi iştahla yüzüne sürmesi bizi birbirimize bağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!