Ana Sayfa Soru - Cevap Reel Ne Demek TDK Anlamı Nedir?

Reel Ne Demek TDK Anlamı Nedir?

0
1072
reel ne demek

Gündelik hayatımızda sık sık karşımıza çıkabilen ve kelimenin aslının Fransızca (réel) dilinden gelen reel ne demek, ne anlama gelir, reel TDK anlamı nedir, işte tüm detaylar yazımızda.

Aslında günlük yaşamımızın bir çok yerinde karşımıza çıkıyor reel kelimesi. Neredeyse artık Türkçede varmış gibi sık sık kullanır hale geldik. Kelimenin kısa ve anlaşılır olması kelimenin benimsenmesine sebep oldu. Peki reel kelimesinin kökeni ne, reel kelimesinin kaç anlamı var? İşte “TDK’ya göre reel nedir?” sorusunun yanıtı…

REEL NE DEMEK?

Reel ne demek sorunuza dönecek olursak. Fransızca dilinde “réel”, İngilizce dilinde “real” kelimesinden gelen REEL, “gerçek, asıl, taşınmaz, hakiki, aktif” anlamlarında kullanılmaktadır. Fakat halk arasında kullanımında “gerçek, yalan olmayan, doğruluk” anlamlarında kullanmaktayız.

Reel ne demek TDK tarafından bakılacak olursa, “Yalan olmayan, doğruluk, gerçeklik ve yapay olmayan” şeklinde dilimize yerleştiği görülebilecektir. Tabi elbette REEL kelimesinin kökeni Fransızca dilidir.

REEL NEDİR?

Reel kelimesi Türkçede sözlük anlamı üzerinden çok sık kullanılan bir sözcüktür. Sıfat olarak değerlendirilir ve kökeni İngilizceden gelir. Birçok değişik kelime ile beraber tabir etmek mümkün. Reel ne demek?

  1. Gerçek
  2. Yalan olmayan
  3. Temel
  4. Başlıca
  5. Doğruluk
  6. Yapay olmayan

Reel ne demek sanırım anlaşıldı! Günlük hayatta özellikle televizyon ve sosyal medyada kullanılan kelime hakkında bilgi sahibi olduk sanırım.

REEL NE ANLAMA GELİR?

Reel kelimesi gerçek anlamı üzerinden doğruluk, yapay olmayan ya da başlıca gibi anlamlar kapsamında ele alınmaktadır. Aynı zamanda düşünülen, tasarımlanan ve imgelenen şeylere karşıt olarak var olan biçiminde de dahil edilebilmektedir. Bu anlamları üzerinden Türkçede kelime herhangi bir şekilde değişmeden cümle içerisinde kullanılabilir.

Réel (Fransızca) = Gerçek

Real (İngilizce) = Gerçek, Doğru

Really? (İngilizce) = Gerçekten mi?

Özellikle farklı sektörler için ve aynı zamanda borsa dünyasında da önemli bir yere sahip kelimeler arasında yer alır. Reel kelimesi aynı zamanda İngilizce üzerinden sadece Türkiye’de değil aynı zamanda pek çok farklı dilde de ortak şekilde değerlendirilmektedir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz