Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaSağlıkRoaccutane Nedir? Fiyatı Ne Kadar? Yan Etkileri Neler? Kullananlar Ne Diyor?

Son Yazılar

Roaccutane Nedir? Fiyatı Ne Kadar? Yan Etkileri Neler? Kullananlar Ne Diyor?

Akne ve sivilce kremleri arasında bulunan Roaccutane nedir, roaccutane fiyatı ne kadar, yan etkileri nelerdir, kullananlar ne diyor?

Siz de sivilce ve akne sorunu yaşıyorsanız, işte doktor kontrolü ile kullanabileceğiniz Roaccutane ilacını kullanabilirsiniz. Bu ilacın sivilcelerden sonra yüzde meydana gelen izleri de ortadan kaldırdığı belirtiliyor. Peki roaccutane nedir, roaccutane fiyatı ne kadar, yan etkileri var mı, kullananlar ne diyor? gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Bazı insanlar doğuştan şanslıdır, ergenlik dönemlerinde bile yüzlerinde sivilce çıkmaz. Bazı insanlarda ise ergenlik dönemlerinde başlar, hayatları boyunca tek tük de olsa sivilce ve akneler moralini bozar. Bunlardan daha kötüsü ise cilt durumuna bağlı olarak yaşanan kalıcı izler olmaktadır. Bilim ve teknoloji gelişirken, artık sağlık konusunda tedavi edici bir çok ilaç ve merhem piyasaya sürülüyor. İşte bu yazımda bunlardan biri olan Roaccutane nedir, roaccutane fiyatı ne kadar, yan etkileri var mı, kullananlar ne diyor? gibi merak edilen konulara değineceğim.

Roaccutane Nedir?

roaccutane nedir. roaccutane fiyat. roaccutane kullananlar. roaccutane tedavisi. zararları.

Günümüzde pürüzsüz bir cilde sahip olmak artık yalnızca kadınların değil, erkeklerin de hayali. Ergenlik döneminde başlayıp, uzun yıllar süren sivilce sorunu bazı insanlar için gerçekten daha zorlu geçebiliyor. Bununla birlikte bu sivilce ve akne sorunundan sonra yüzle izler de kalabiliyor. İşte bu sorunları ortadan kaldırdığı söylenen Roaccutane nedir, roaccutane fiyatı ne kadar, yan etkileri var mı, kullananlar ne diyor, gerçekten işe yarıyor mu? gibi sorularınızı sizler için araştırdık?

Roaccutane Ne İşe Yarar?

Roaccutane, içinde yağ faaliyetlerini baskılayan İzotretinoin maddesi bulunan, sivilve akne tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. En baştan söylemek gerekirse Roaccutane kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır. Çünkü bu tedavi edici yöntem, karaciğer ile bağlantılıdır ve kullanılacak doz çok önemlidir. Peki Roaccutane ne işe yarar? Cildinizin ürettiği yağı baskılayan ve hatta dozuna göre tamamen durduran bu ilaç, yağı karaciğerde sentezliyor. İçerisinde yüksek A vitamini bulunuyor ve doktor kontrolünde kullanılması çok önemli. İlaç 12 yaş grubundan sonraki her insanda kullanılabilir. Cildinizde sivilce ve akne sebebiyle yüksek tahribat varsa, uzman bir doktorun reçete etmesiyle kullanabiliyorsunuz. Tam olarak çok şiddetli baskı, ağrılı ve ateşli sivilce ve akneler ile sorun yaşayanlar için kullanılması tavsiye ediliyor.

Roaccutane Nasıl Kullanılır?

Öncelikle belirtmek gereken şeylerden en önemlisi, Roaccutane arkadaş veya eş dost tavsiyesi ile kullanılması tehlikeli bir uygulamadır. Bu ilacın kullanımından önce karaciğer kontrolü ve kan testi yapılması gerekiyor. Bu kontrollerde çıkacak sonuçlara göre, ilacın dozu ve kullanılacak günler belirleniyor. Zaten ilacı ilk defa kullandığınızda çok düşük bir doz ile başlıyorsunuz ki, Roaccutane yan etkileri sizde görünüyor mu izlemeye alınıyor. İlacın kullanımına başlandıktan 1 ay sonra, yeniden tahlil yapılması da şart. Çünkü sivilve tedavi edeceğiz diye, diğer organlarınızın zarar görmesi daha büyük sorunlara sebep olabilir. Roaccutane genellikle 6 ay kadar kullanılıyor. Testleriniz ve düzgün kullanım sonrasında Roaccutane kullananlar sivilcelerin azaldığını belirtiyorlar.

Roaccutane Yan Etkileri Nelerdir?

roaccutane nedir. roaccutane fiyat. roaccutane kullananlar. roaccutane tedavisi. zararları.

Şimdi dikkatle okumanız gereken yere geldik, Roaccutane yan etkileri neden önemlidir? İngiltere’de gerçekleştirilen bir araştırmaya göre Roaccutane yan etkileri gerçekten tehlikeli boyutlarda. Bu araştırmaya göre İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu bu ilacın kullanımına bağlı olarak son 2 yılda en az 20 ölüm gerçekleştiği belirtiliyor. Bu sebeple sivilce ve aknelerden kurtulmayı çok isteseniz bile Roaccutane yan etkileri ciddiye alınmalı ve mutlaka uzman bir doktor görüşü ve kontrolü ile ilerlenmelidir.

Roaccutane yan etkileri arasında en ciddi olanı ise, kullananların kendine zarar verme ve hatta intihar etme eğilimine girebilmeleridir. İşin kötü tarafı Roaccutane kullananlar ve bu ciddi yan etkileri gösterenler, dışarıdan bakıldığında her hangi bir depresyon belirtisi göstermemeleridir.

Peki Roaccutane yan etkileri nelerdir?

  • Ciltte döküntü ve kaşıntı gibi alerjik reaksiyon.
  • Normalden fazla terleme, ciltte hassasiyet, şişme.
  • Saçlarda ve kaşlarda dökülme, cansızlaşma ve mat görünme olabilir.
  • Baş ağrısı, vücut tüylerinde gözle görülebilir artış olabilir.
  • Diş etlerinde ağrı, kanama, hassasiyet, geçmeyen ağız yaraları meydana gelebilir.
  • Üst solunum yollarında iltihap, boğazda yanma, hafif burun kanamaları, mide bulantısı ve kusma.
  • Sürekli uykusuz ve yorgun hissetme, kendiliğinden geçen, el, yüz ve ayakta dantele benzer kızarıklık, kas kasılması, halsizlik, sersemlik yan etkileri arasındadır.
  • Bu ilacın en büyük yat etkileri; Ruhsal denge bozukluğu: sesler duyma veya gerçekte varolmayan şeyleri görme gibi gerçekle bağlantı kaybıdır.

Roaccutane Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

Roaccutane kullananlar ya da kullanmayı düşünenler, doktoruyla her aşamayı paylaşmalıdırlar. Özellikle ilk 1 ay dikkatli takip edilmelidir.

Hamilelerin ya da hamilelik planları yapanların bu ilacı kesinlikle kullanmaması gereklidir. Hem kendiniz hem de bebeğiniz için çok kötü sonuçlara mal olabilir.

Saçlarda ve kaşlarda dökülme, cansızlaşma ve mat görünme olabilir.

Roaccutane kullananlar ciltte hassasiyet geliştiğini belirtiyorlar. Özellikle kadınlar ağda gibi derideki hassasiyeti artıracak bakımları ertelemelidirler.

Uzmanlar Roaccutane kullananlar için ‘merkezi sinir sisteminizi etkileyebilir’ diyorlar. Baş ağrısı ve yorgunluk en sık rastlanan yan etkiler arasındadır. Göz kuruluğuna neden olabilir ve karanlıkta görme problemi ortaya çıkabilir. Bazı insanlarda kulak çınlaması ve işitme kaybı görülebilir. Bazı vakalarda işitme kaybı kalıcı da olabilir.

Roaccutane Güncel Satış Fiyatı

ROACCUTANE 20 mg 30 kapsül 280.71TL.

ROACCUTANE 10 mg 30 kapsül 163.74 TL.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!