Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaRüya TabirleriRüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir

Son Yazılar

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir

Rüyada ağlamak, çok farklı şekillerde yorumlanabilir fakat tam olarak ne anlama gelir keşfetmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Hepimiz bazen rüyamızda ağladığımızı görürüz, peki rüyada ağlamak nedir? Sıkıntılı günlerden geçiyoruz ve bazı duygularımızı bastırmaya çalışıyoruz. Sabah uyandığımızda bazen rüyalarımızı hatırlamasak da bazen rüyamızda ağladığımızı uyanınca hatırlarız. Peki rüyada ağlamak kötü mü iyi mi, rüyada ağlamak hayra yorulabilir mi, rüyada ağlamak ne anlama gelir. Rüyada çok ağlamak, rüyada hıçkırarak ağlamak, rüyada sesli ağlamak, rüyada ağlamak ve üzülmek ne demektir?

Rüyada ağlamak ne demek, genel olarak rüyada ağladığını görmek mutluluğa ya da sevince dair yorumlanır. Rüyada ağladığını gören kişi mutluluğa, rahatlamaya, helal paraya ya da işe sahip olacağını anlayabilir, Yüce Rabbimizin bereketine kavuşur. Rüyasında ağladığını gören kişi sıkıntılarından kurtulacak ve refaha erecektir diye yorumlanır. Peki rüyada ağlamak ne anlama gelir?

Rüyada Ağlamak;

rüyada ağlamak ne anlama gelir
Rüyada Ağlamak Ne Demek

Gözyaşı Ne Anlama Gelir

Rüyada gözleri dolar ama gözyaşı dışarı akmazsa bu helal para pul kazanmaya yorumlanır.

Rüyanızda gözyaşınızı soğuk hissederseniz bu refaha ereceğinize yorumlanır.

Rüyanızda sıcak gözyaşı ise kederlenmeye, üzülmeye işaret eder.

Ünlü rüya tabircileri, rüyada ağlamak ne anlama gelir konusu birbirine benzer olsa da farklı ifade ederler.

Örneğin rüya tabircisi Cafer-i Sadık: Rüyasında ağladıktan hemen sonra güldüğünü gören kişinin ölümünün yakın olabileceğine yorumluyor.

Sessiz ve derinden ağlamak, yani hiç kimseye hissettirmeden rüyada ağladığınızı görürseniz ilerde refah ve mutluluğa kavuşacağınız anlamında yorumlanır.

Rüyada Ağlama Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağlama ile ilgili herhangi birşey görülmesi, ilerleyen zamanda mutlu olma anlamına gelir. Kişinin herhangi bir sıkıntısı varsa, bunlardan kurtulacaktır diye yorumlanabilir. Rüyada ağlama İslami yorum ile de hayırlara vesiledir. Bir kişi rüyasında geçmişteki günahları ya da hataları için ağlıyorsa günahlarının affedilebileceği anlamı çıkarılır. Hataları için ise bunlardan ders çıkardığını, telefi edeceğini bir daha yapmayacağını şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada ağlayan kişinin dökülen gözyaşı damlaları helal kazancı ifade eder. Bu kişi gelecekteki işlerinde helal kazanca kavuşacaktır şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ağlamak Neye Delalettir?

rüyada ağlamak ne anlama gelir
Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir

Bir kişinin rüyasında ağladığını görmesi, kimi yorumculara göre dikkatli olunması gereken bir dönemi ifade eder. Bu rüyayı gören kişi her konuya atlamamalı, hata faktörlerini iyi analiz etmelidir, yani hata yapmamaya çalışmalıdır. Dost gibi göründüğünü düşündüğü kişilere biraz daha temkinli yaklaşmalıdır, yani aslında yakınlardan gelecek rüyayı gören kişiyi etkileyebilecek olumsuzluklar ya da kötülüklere de işaret edebilir. Aklınızda yeni iş fikirleri varsa, hem de bunu yakınınızda olan kimselerle yapmayı planlıyorsanız bir süre ertelemeniz de rüya tabircilerinin önerdiği seçeneklerdir.

Rüyada sebepsiz yere ağlamak, ileride gelecek iyi, mutlu, olumlu haberlere delalet eder. Rüya sahibi en kısa sürede refaha, huzura erdirecek gelişmeler yaşar. Sıkıntılı bir dönem yaşıyorsanız, bunlardan en kısa sürede kurtulacağınız anlamı da çıkarılır. Rüyada ağlama eyleminin bir sebebi varsa, bunun aslında sebebe göre yorumlanmasında fayda olacaktır, genel bir rüya yorumu yapmak yanlış olur. Örneğin rüyada ölen biri için ağlıyorsanız bu uzun bir ömür yaşanacağı anlamına gelir. Hastalık veya buna bağlı bir rahatsızlık için ağlanıyorsa, bu da sağlığa işaret etmektedir.

Rüyada Ağladığını Görmek

Rüya yorumları yapılırken genellikle rüyayı gören kişinin ağlaması müjdeli bir haber alacağına işaret ettiği söylenir. Eğer bekar bir kişiyse, ilerde mutlu bir yuva kuracağı ihtimali de yüksektir. Evli bir kişiyse ileride sağlıklı bir çocuk sahibi olacağına yorumlanır. Kişi hem evli hem de çocuk sahibiyse, yuvasına huzur ve mutluluk geleceğine işaret olarak yorumlanmaktadır.

Gelelim sık sorulan sorulardan birisi olan, “rüyada ağlamak iyi mi kötü mü” konusuna. Aslında rüyada ağlamak hem hayra hem de kötülüğe yorumlanabilir. Bunun için rüyada görülen diğer detayların hatırlanması gerekir. Rüyayı gören kişi karanlık ve dar bir ortamda ağlıyorsa bu sıkıntılara işaret olarak yorumlanır. İç açıcı olmayan, insanı bunaltan, sıkan yerlerde, rüyayı görenin sevmediği kişilerin yanında ağlaması ise rüyayı görenin kötü şeyler yaptığına delalettir. Rüyayı gören kişi yaptığı ya da yapacağı kötülüklerden zarar görebilir ya da kişinin sevmediği ya da dost olarak görmediği kişilerden zarar görebileceği şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada aydınlık, huzur veren bir ortamda ağlama eylemi gerçekleşiyorsa, bu hayra yorulur. Bu kişinin yakın zamanda refaha, mutluluğa, helal kazanca kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada Hıçkıra Hıçkıra (Çok Fazla) Ağlamak

rüyada ağlamak ne anlama gelir

Rüyada hıçkıra hıçkıra ağlamak, çok yakın zamanda mutlu olacağınız gelişmeler yaşanacağını gösterir. Rüyada dökülen gözyaşının anlamı ise içinizdeki tüm sıkıntılar, sorunlar, çözümsüz konulardır. Hıçkıra hıçkıra ağlamak, tüm bu olumsuzluklardan bir anda kurtulup, derin bir oh çekecek kadar ferahlamaya delalettir.

Tanınmış rüya yorumcuları, rüyada görülen gözyaşı için para gibi maddi konularla açıklarlar. Rüyada çok ağlamak, yani fazla miktarda gözyaşı helal ve bol kazanca işaret eder. Alın teri ile elde edilmiş kazanca tez vakitte sahip olur ve hayatının geri kalanında da sıkıntı yaşamadan mutlu bir hayata sahip olur.

Rüyada Kendini Üzüntülü Görmek

Rüyada görülen hüzün, üzüntü, sıkıntı genellikle tersine açıklanır. Kişinin kendisini rüyada üzüntülü görmesi, ferahlığı ve çok yakın zamanda mutlu olacağına, yaşanacak iyi gelişmelere işarettir. Rüya sahibinin olumlu yönde bir beklentisi varsa, bunların gerçekleşeceğine delalettir.

Rüyada düşünceli olmak veya düşünceli şekilde üzüntülü olunması, kişinin yaşamını sorgulaması anlamına gelmektedir. Buna benzer bir rüya gören kişi, hataların ders alıp, gelecekteki yapacağı işlerde veya sergileyeceği davranışlarda daha dikkatli olması şeklinde yorumlanır.

Kendinizi rüyada üzüntülü halde gördüyseniz, bu en kısa sürede sevinç ve neşe geleceğine işarettir. Başınızda bir sorun, sıkıntı veya işin içinden çıkamadığınız bir durum varsa bunları çok kısa sürede aşıp huzura ermeye işaret eder.

Rüyada Başkası İçin Ağladığını Görmek

Rüyada bir başkası için ağlamak, rüyayı gören kişinin çok yardımsever, iyilikle dolu olduğunu ve merhametli olduğunu gösterir. Rüyada başkası için ağlamak ne anlama gelir sorusu, birçok farklı görüş ve yorumu barındırır. Yorumların geneli rüyayı gören kişinin merhametli ve yardımsever olduğuna işaret ettiği şeklinde işaret eder.

Rüyanızda başkası için ağladığını görürseniz ve eğer gördüğünüz gibi yaşıyor ama hasta ise, en kısa sürede sağlığına kavuşacağı şeklinde yorumlanır. Kendisi için ağladığınız kişinin bir takım sıkıntıları varsa bu sorunlar yakın zamanda yok olup uçar gider. İyi niyet, yardımseverlik ve merhametli olma anlamlarına çıkan bu rüyada, gördüğünüz kişiyle gelecekte de mutlu ve stabil bir ilişki yaşayacağınız anlamı çıkar.

Yukarıdaki rüya tabirleri haricinde rüyada bir başkası için ağlamak, gelecekte bir gün rüyayı görenin başına talih kuşu konacağına işaret eder. Yani bu sadece şans oyunları olarak düşünülmemeli. Bir miras kalabilir, çok istenen bir şeye kolay bir yolla ulaşılabilir. Çalıştığınız şirkette bir üst pozisyona gelebilirsiniz. Her zaman çok istediğiniz bir yerde işe başlayabilirsiniz gibi örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, gördüğünüz rüyanın detaylarını hatırlıyorsanız, yorumlar da buna göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin, rüyada bir başkası için içtenlikle ağlamak, rüyayı gören kişinin hayatına bir düzen geleceği şeklinde yorumlanır. İyi niyetle yapılan her şeyin olumlu yönde bir karşılığının olacağına işaret eder. Rüya yararlı şeyler öğrenmeyi temsil eder. Öğrenilen her şey ise, kişinin yeni bir umutla yaşama devam etmesini sağlayacaktır.

Ölmüş Birinin Rüyada Ağlayarak Görülmesi

Rüyada ölmüş birinin ağlaması, yine görülen rüyanın detaylarına göre farklılık gösterir. Bir rüya tabirine göre ölen kişi rüyasına girdiği kişilerden dua istediği şeklinde yorumlarken diğer bir yorumcu ise ölmüş kişi için dua edilmesi ve hayır işi yapılması tavsiye edilmektedir. Farklı yorumlardan biri de ölen kişinin ahiretteki durumuyla ilgili bilgi vermesidir. Kişi günahlarından arınıyor ve affedilerek, cennetin kapılarının açıldığı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada ölen birinin görünmesi, kimi yorumculara göre uzun zamandır görüşülmeyen dostlarla görüşüleceği ya da rüyayı gören kişinin ailesinde bebek doğumu ile müjdeyi ifade eder.

Rüyada Bağırarak – Sesli Ağlamak

Rüyada sesli ağlamak ya da bağırarak ağlamak genellikle arınmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin bağırarak ağlaması içindeki tüm sıkıntıların dışarı aktarımına delalettir ve bu deşarj yöntemi ile üzerindeki yükü ve bundan kurtulmaya delalettir. Rüyayı gören kişi, uzun zamandır ya da belki de yıllardır bir takım sorunlarla uğraşmaktadır ve bu rüya sonrasında tüm bu sıkıntılardan kurtulacağına işaret eder.

Rüyada sesli ağlamak bazı rüya tabircilerine göre kişinin hatalarına işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi gerçek yaşamında çok hata yapmıştır. Bu rüyayı gören kişi için mesaj niteliğinde bir uyarıdır. Rüyayı gören kişinin bu hatalarından dönmesi, bir daha yapmamak üzere tövbe etmesi gereklidir. Rüyada sesli ağlamak bazen de kişinin iyi niyetle yaptığı yanlışları işaret edebilir. Yapılan yanlışlar iyi niyetle bile olsa, başkaları tarafından suistimal edilmektedir. Bu sebeple yardımseverliği dikkatli yapmaya ve iyi niyetle de olsa hata yapmamaya işaret eder.

Rüyada Birine Sarılıp Ağlamak

Rüyada birine sarılıp ağlamak, genellikle birilerinin rüyayı görene yardım edeceğini işaret eder. Rüyayı gören kişi, çevresindeki insanlar tarafından saygı duyulan, sevilen biridir. Gerçek hayatında yaşadığı zorluklarda çevresinden yardım görerek, sorunlarla daha kolay mücadele ettiğini göstermektedir.

Psikolojik açıdan rüyada birine sarılıp ağlamak ise, kişinin sevgiye olan açlığını gösterir. Özellikle yalnız insanlar ya da ailesi hayatta olmayan kişilerin görebileceği bu rüyada, kişi hayattaki yalnızlığını dışa vurur. Yalnız bazı rüya yorumcularına göre, rüyada sevdiğiniz birine sarılıp ağlıyorsanız ve bu kişi hayattaysa, rüyanızda sarıldığınız kişiden maddi ve manevi yardım alacağınıza işaret ettiği belirtilmektedir.

Rüyada ağlayarak sarıldığınız kişi gerçek hayatta pek de haz etmediğiniz ve hatta düşman olarak gördüğünüz biriyse, bu kişinin hatalarından ve düşmanlığından döneceğini, belki de ilişkinizin dostluğa dönebileceğine veya kırgınlıkların bir nebze de olsa unutulacağına işaret eder.

Rüyada birine sarılarak ağlamak, sadece rüyadaki kişiden değil, çevrenizdeki başka insanlardan da güç alabileceğinize işarettir. Örneğin bir işe girerken, bir anlaşma yaparken ya da iş ortaklığı kurarken alınacak yardımlar ya da destek gibi.

Rüyada Gözyaşı Döktüğünü Görmek

Rüyada gözyaşı ne anlama gelir? Rüyada dökülen gözyaşları hayıra işaret ettiği söylenir. Rüya tabiri yapan kişiler, gözyaşını yalın zamanda gelecek para pul gibi maddi konularla yorumlarlar. Rüyada gözyaşı görmek neye çıkar sorusu, rüyanın detayına göre farklı açılardan yorumlanabilir. Ama en temel yorumu maddi kazanç olacaktır. Rüyasında gözyaşları gören kişiye mesela miras kalabilir, şans oyunlarından ciddi miktarda para da kazanabilir.

Rüya tabircilerinin bazıları ise gözyaşları görmeyi manevi olarak kazanca yorarlar. Rüyayı gören kişi, kişisel gelişiminde önemli yol katedebilir, dünyayı ve kendini daha olumlu yönde algılama gücüne erişebilir, bireysel tutkulardan uzak, dingin ama mutlu bir hayata yol alabilir.

Rüyada gözyaşı döktüğünü görme’nin İslami yorumu ise, Allah katında önemli ve değerli olması olarak işaret edilmektedir. Rüyayı gören kişi günahları için tövbe eder, tövbeleri kabul edilir ve hem dünyada hem de ahirette istedikleri kabul olur.

Rüyanızda gözyaşı gördüyseniz, ilerleyen zamanda manevi olarak çok mutlu olacağınıza, hayatta karşılaştığınız sorunlarla kolayca mücadele edip başarılı olacağınıza, sıkıntı yüzü görmeden hayatınıza devam edeceğinize işaret edilir.

Rüyada Sevinçten – Mutluluktan Ağlamak

rüyada ağlamak ne anlama gelir

Rüyada mutluluktan ağlamak, gerçek hayatta da çok mutlu olacağınız haberlere ya da gelişmelere işarettir. Çok müjdeli haberler alabilirsiniz, geçmişte yaptığınız planların da gerçekleşmesi muhtemeldir. Bir yere borcunuz varsa, borcunuzu öder, ferahlarsınız ve mutlu olursunuz. Evlilik niyetiniz varsa, tez zamanda karşınıza aradığınız gibi birisi çıkar.

Rüyada sevinçten ağlamak eylemini bekar bir kadın görüyorsa, karşısına maddi sorunu olmayan ahlaklı bir erkek çıkacaktır. Eğer bekar bir erkek görüyorsa karşısına genç ve helal süt emmiş bir kadın çıkacak demektir.

Bunun haricinde bazı rüya yorumcularına göre rüyada sevinçten ağlamak doğacak çocuklara delalettir. Hatta detay bilgi olarak, sessiz bir şekilde ağladığınızı görürseniz kız, hıçkırarak ağladığınızı gördüyseniz erkek çocuk olacağına işarettir.

Rüyada Annenin Ağlaması

Rüyada annenin ağlaması, durumdan duruma değişkenlik göstererek yorumlanır. Şöyle ki, eğer rüyayı gören kişi gerçek hayatta çocuk sahibi bir anne ise, çocukları için kaygılandığına ya da çocukları için bazı beklentileri olduğuna işaret eder.

İşin özünde rüyayı gören bu anne için fedakar denilebilir, çocukları için elinden geleni yapan sorumlu bir annedir ve bu rüya sonunda çocukları için çabalamasının meyvelerini alacaktır.

Rüyasında evlatları için ağlayan bir anne, gelecekte iyi bir işe, mutlu bir yuvaya sahip olacak çocuklar yetiştirecektir ya da yetiştirmiştir. Yaşlılığında kendisine kol kanat gerecek evlatlara sahip olacağına işaret edilir.

Gerçek hayatta anne olmayan birisi rüyada annenin ağlamasını görürse, kendisinin hayırlı bir evlat sahibi olacağına işaret edilir. Rüyayı gören kişi, uzun süredir çocuk yapmak için tedavi görüyor olabilir, ama çok istiyorsa, rüyayı gördükten sonra tez zamanda çocuk sahibi olacağına işaret edilir.

Rüyasında ağladığını gören hamile bir kadın için bu hayırlara vesile olacak bir haberdir. Doğum sorunsuz olarak gerçekleşecek, hayırlı bir evlada sahip olacaktır.

Çocuğu askerde olan bir anne ağladığını görürse. Evladının vatani görevini sorunsuz olarak tamamlayacağına delalettir. Rüyayı görme sebebi ise, boş yere kaygılandığına ilişkindir.

Rüyada Bebek Ağlaması

rüyada ağlamak ne anlama gelir

Rüyada bebek ağlaması görmek ne anlama gelir sorusu çok fazla gelmektedir, demek ki bir vesile ile birçok kişi bunu görüyor. Rüyada ağlayan bebek görmek, rüyayı gören kişiye mutluluk getirir. Yeni doğan bir bebek sesi duyulduğunda, hayata sıfırdan başlamış bir insan evladı akla gelir. Rüyalarda da bu benzer anlamlara işaret eder. Rüyada bebek ağlaması görmek, yepyeni bir hayata başlamak kadar temiz, mutlu, refah içinde bir yaşama başlanacağını müjdeler.

Rüyada ağlayan bebek görmek, bazı yorumcular tarafından bilgi sahibi olmaya işaret olarak yorumlanmaktadır. Yani rüyayı gören kişi bir eğitim almak istiyorsa, bu üniversite olur ya da yurt dışında bir program olabilir, bu eğitimi alır. Öğrendiği bilgileri ise sadece kendisi için değil, hayırlara vesile olacak işlerde kullanır.

Rüyasında ağlayan bebek sesi duyan kişi eğer gerçek hayatta hamile ise, sağlıklı bir bebek sahibi olacağı müjdelenmiş olur. Hamile olan kadının doğum sürecini çok rahat atlatacağı, kolay bir doğum gerçekleşeceği ve hayırlı bir evlada sahip olacağına işaret edilir.

Rüyasında bebek ağlaması duyan bir kişi özellikle maddi bir güce kavuşacağına delalettir. Bu güç manevi anlamda da olabilir fakat genellikle maddi olarak yorumlanır.

Rüyada ağlayan kız bebek sesi duyulması, çok kısa sürede gelecek bir haber olarak yorumlanır. Bu haber genellikle hayırlara vesile olur ve gören kişinin geleceğine de olumlu katkı sunar.

Rüyada kız bebek ağlaması ise, tez gelecek haberle yorumlanmaktadır. Bir kimse rüyasında yeni doğan bir kız bebeğin ağladığını görürse, beklediği iyi haberler tez zamanda gelir. Bu haberler rüya sahibinin sonraki yaşamında olumlu etkiler sunar.

Rüyada Ölmüş Annenin Ağladığını Görmek

Ölen yakınlarımızı, bazen rüyalarımızda görmemiz oldukça normaldir. Özellikle anne gibi değerli bir varlığımızı kaybetmek, insanın uzun süre yokluğunu hissedeceği bir süreci başlatır. Ölen annemize duyduğumuz özlemden dolayı rüyalarımızda görmemiz psikolojide çok normal karşılaşır. İslami yorumlarda ise ölen kişilerle iletişim kurulması olarak değerlendirilir. Rüyada ölen annenin ağladığını görmek, evlatlarının üzüntüsü sebebiyle kederlenmesini ifade eder. Yani ölen anne, halen çocuklarının iyiliğini istemektedir.

Rüyada ölmüş annenin ağladığını görmek, darıldığınız kişilerle yeniden görüşeceğinizi işaret eder. Aile yakınlarınızla aranızda sorunlar varsa, bu sorunların çözüleceği ve barış sağlanacağına işarettir.

Rüyada ölen annenin ağlaması, manevi anlamda çok önemli sonuçlar doğuracak gelişmeler yaratır. Rüyada ölmüş annenin ağlamasını görmek, rüyayı gören kişinin günahlarından kurtulması anlamına gelir. Hatalarını anladıysa ve bir daha aynı hataları yapmamaya özen gösterecekse, günahlar silinir ve gelecekte mutlu ve refah bir hayata adım atar.

Ünlü Rüya Tabircilerine Göre Rüyada Ağlamak

Rüyada ağlamak ne anlama gelir ile ilgili ünlü tabircilerin yorumlarına bakalım! Ne anlama geliyor, hıçkırarak ağlamak ne demek, neye delalettir.

Ünlü rüya tabircileri rüyada ağlamak nedir sorusuna farklı açılardan bakarlar. Fakat genellikle bir noktada da buluşuluyor. Peki rüya yorumcuları rüyada ağlamak ne anlama gelir konusunda ne cevap vermişler, yazımıza devam edelim…

Ebu Saîd el-Vâiz

“Bir kimsenin rüyasında, tanıdığı bir kimsenin öldüğünü ve bundan dolayı da ağladığını görmesi; o rüyanın görüldüğü gibi çıkmasına, ölüm yönünden musibete ve üzüntülerin husulü ile tabir olunur. İnsanların vefat eden bir vali için feryat edip ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmeleri; öldüğü görülen valinin insanlara zulüm yapacağına işarettir. “

Câfer-i Sâdık

“Rüyasında ağladığını ve sonra da güldüğünü gören kimsenin Allah bilir vefatı yaklaşmıştır.” İmam-ı Nablusî şöyle der: “Eğer rüyada ağlamak Allah korkusundan, Kur’an dinlemekten veya işlenen günahlara pişmanlıktan dolayı ise, rüyayı gören kimsenin üzüntülerinin yerini sevincin alması ile yorumlanır. Ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç kimseler için yağmur yağmasına işaret eder.” Yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak , rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder.

Kirmani

“Bir kimsenin kendisini rüyasında ağladığını görmesi; o kimsenin çok sevineceğine, eğer ağlama bağırarak ah vah şeklinde ise bir musibete uğrayacağına, ağlamaktan dolayı gözlerinin yaşla dolu olduğunu ve fakat dışarıya çıkmadığını görmesi; helâlinden mal kazanacağına işaret eder. Gözlerinden akan yaşın sıcak olması; keder ve üzüntüye, sıcak olmaması ise üzüntülerin yerini sevincin alacağına delalet eder.”

Nablusi

Rüyada yüksek sesle bağırarak, yahut elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, cep ve yakasını yırtarak ağlaması, uyanıkken bu şekilde ağlaması ile tabir edilir. Eğer ağlaması Allah korkusundan, Kur’ân dinlemek veya günahlarını hatırlamak pişmanlığından dolayı ise, rüya sahibinin ferah ve sevinçli olması, hüzün ve kederinin gitmesi ile tabir edilir. Ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasına delâlet eder.

Seyyid Süleyman

Rüyasında sakin sakin ağladığını gören, gamdan kurtulur. Bağırarak ağlamak; o mahalde oturanlar için iyi değildir. Musibet (felaket) habercisidir. Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını gören, muradına erer. Ağladığını fakat, gözlerinden yaş gelmediğini gören, ümit ettiği şeyde hayal kırıklığına uğrar. Ağladığı sırada gözlerinden yaş yerine kan geldiğini gören, elinden kaçırdığı fırsat yüzünden pişman olur. Günahlarına tövbe eder. Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Rüyasında tanıdığı bir insanın vefat etmesinden dolayı feryat ettiğini görenin rüyası, aynen çıkar. Ayrıca öldüğünü gördüğü kişi yüzünden felakete uğrar. Halk, kendisini ayıplar. Ahalinin vefat eden bir vali için feryat figan ağladıklarını görmek; o valinin zalim davranacağına işarettir. Halkın cenazesinin arkasından sükunetle ağladıklarını görmek ise, insanların bu vali sayesinde sevineceklerine delalet eder.

Rüyada Ağlamak Nasıl Yorumlanır

1. Rüyada işlediği bir suç ve günahı hatırlayıp pişmanlık duyarak ağlamak, neşe ve sevince, zor durumlardan kur­tulmaya;

2. Sessiz ağlamak, keder ve gamdan kurutulup sevince ve feraha kavuşmaya;

3. Sesli ağlamak, bir musibete, belaya;

4. Gözyaşı soğuk ise sevinç, sıcak ise kedere işaret eder.

5. Rüyada ağlama genellikle iyiye yorulmaz.

6. Bazı yo­rumculara (tabircilere) göre ise, rüyada ağlamak, tersiyle yorumlanır. Yani rüyada ağlamak, sevinmeye ve mutluluğa işaretle yorumlanır.

7. Rüyasında sessizce ağladığını görmek, rüyayı gören kimse­nin sevineceğine ve feraha ereceğine işaret eder.

8. Rüyada birinin öldüğünü görüp onun için sessizce ağladı­ğını görmek, rüyayı gören kimse, o ölüsü için ağladığı kimseden iyilik göreceğine işaretle yorumlanır.

9. Rüyasında ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını gör­mek, rüyayı gören kimsenin dilek ve muradına ereceğine işaretle yorumlanır.

10. Rüyasında ağladığını ve gözyaşlarının yanaklarını yaktığı­nı görmek, sevinç ve iyilikle tabir edilir.

11. Şayet gözyaşları yanaklarını üşütüyorsa, üzüntüye işarettir.

12. Rüyada Kur’an dinlediğini ve ağladığını görmek, sevinçle ve kederlerden kurtuluşla yorumlanır. Allahtan korkarak ağ­lamak da aynı yoruma tabidir.

13. Rüyasında ağladığını görüp sonra da güldüğünü görmek, rüya sahibi (rüyayı gören kimse) için ecelinin yaklaştığına işaret olarak yorumlanır.

14. Rüyasında sağ gözünden çıkıp (akıp) sol gözüne yaş girdi­ğini görmek, yakınlarına kavuşacağına işaret eder.

15. Rüyada ağlamanın iyiye yorulması, bağırıp çağırmadan sessizce ağ­lamaktır. Bu yorum Cafer-i Sadık’ın yorumudur. Bunu binden faz­la denediğini ve hep hayır ve iyilikle karşılaştığını söylemektir.

16. Rüyada ağlamak, sevince; gülmek de gam ve kedere delâlet eder.

17. Yüksek sesle bağırarak, yahut elini yüzüne vurarak, söz söyleyerek, cep ve yakasını yırta­rak ağlamak, gerçek hayatta da ağlamaya yo­rumlanır.

18. Rüyada Allah (c.c.) korkusundan ağladığını görmek, ferah ve sevince işaret eder. Yine rüyada ağlamak, Allah’tan korkmaya, rahmetin inmesine, muhtaç olan kişiler için ise yağmur yağmasına işaret eder.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!