3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaGündemSavcılık ‘Sayın’ yazdı, ortalık yine karıştı

Son Yazılar

Savcılık ‘Sayın’ yazdı, ortalık yine karıştı

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı bir daha konusu ile ilgili iddianame hazırlarken AKP’li Ömer Çelik’in isminin başına “Sayın” ibaresini ekledi. Ceza Hukuku’nda her bireyin adalet önünde eşit olmasından dolayı “Sayın” eklemesi muhalefetin tepkisine neden oldu!

İyi Partili İsmail Koncuk “Böyle birşeyi ilk defa görüyoruz” diyerek, AKP’nin yargı üzerinde etkisi mi var sorularını akıllara getirdi.

Adana’da Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan bir iddianamede şikayetçi olan AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in isminin başına “Sayın” yazıldı.

İddianamede ‘Müşteki’ kısmında, “Sn. Ömer Çelik, Adalet ve Kalkınma Partisi MKYK ve MYK üyesi, Parti Sözcüsü, Eski Avrupa Birliği Bakanı” ifadeleri yer aldı. İddianamedeki bu ifadeler tartışma yarattı.

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, “Bir iddianamede, davacının isminin önünde ‘sayın’ ifadesinin kullanıldığını ilk defa görüyoruz. Bir davada davalı ya da davacının adının önüne sayın koyulamaz. Yargının ne hale geldiğinin resmidir” diye konuştu.

‘ADALETİN CENAZESİ’

CHP Mersin Milletvekili ve Mersin Barosu eski Başkanı Alpay Antmen ise şöyle dedi: “Türkiye’de adaletin cenaze töreninden başka bir enstantane daha. anayasada herkes eşittir. ‘Sayın Ömer Çelik ibaresi, saray yargısının özetidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!