Cuma, Aralık 8, 2023
Ana SayfaGündemSedat Peker 9. Video ile Neler Açıkladı? Metin Külünk Ne Açıklama Yaptı?...

Son Yazılar

Sedat Peker 9. Video ile Neler Açıkladı? Metin Külünk Ne Açıklama Yaptı? İşte Detaylar…

Suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Sedat Peker 9. video ile neleri ifşa etti? “Yaşadıkça ve yaşlandıkça değil, direndikçe büyürüz” başlığıyla yayımlanan videoda Peker, siyasetin gündemindeki “10 bin dolar milletvekili” konusuna değindi.

SEDAT PEKER 9. VİDEO

Akit Medya Grubu, düşkün Abdülkadir, süslü Süleyman, pammıkören, çakma solcular, sahtekar gazeteciler, Doğu amca sözleri ile açılış yapan Sedat Peker, İç İçleri Süleyman Soylu için ‘seni tek ayak cezası ile cezalandırıyorum, gruptan ayrıl orada bekle’ dedi.

BELEDİYELER NASIL SOYULUYOR SİZE ANLATAYIM MI?

Ben size ülkede nasıl para çalınıyor, belediyelerdeki rüşvet sistemi, alt dernekler var, anlatınca kafayı yiyeceksiniz, devlet ihalelerinde de taşeron sistemi! Ben bu ve bunun gibi hikayeleri anlatacağım!

Belediyelerde dönen hırsızlıklar ile ilgili bilgileri diğer videolarda açıklayacağını paylaşan Sedat Peker, öncelikle merak edilen konulara değineceğini belirtti. ‘Hepsini parsel parsel anlatacağım’ dedi.

‘Belediyeler nasıl soyuluyor size anlatayım mı?’ dedikten sonra dernekleri işaret eden Sedat Peker 9. video ile yine ortalığı karıştıracak!

“Bir belediye başkanına rüşvet vermeye gittiğinde adam huylanıyor, senden parayı almıyor, ulan ya bir kelek yaparsa, ya kamera varsa ya gizli kayıt yapılıyorsa, ya ses kaydı varsa… Diyor ki bizim bir derneğimiz var, şu alt kuruluşa, oraya gidip şu kadar yardım yap, işte 1 milyon, 3 milyon, 5 milyon… Sen gidiyorsun oraya parayı yatırıyorsun.. İşte hayır işi için (gülüyor)… Hiç kusura bakmayın belediyeciler, bir akit yaptık söz verdik, doğru konuşacağız.

“Şimdi sen gidiyorsun oraya parayı yatırıyorsun, sen kaçak kat çıkıyorsun, artık ne yapıyorsan, ne yapmak istiyorsan onu yapıyorsun. Hani Sülü’nün akrabası var ya Ankara’da, onun yaptığı işlerin bu Belediye aksamı… Benim anlattığım belediyelerdeki sistem. Şimdi parayı sen oraya yatırdın ya, e belediye başkanına gitmedi para diyeceksin veya ekibe! O ne yapıyor? Yüz bin liralık bir iş var, birine diyor ki arkadaşı, en güvendiği! Bir milyonluk fatura kes diyor, parayı o arkadaşına veriyor. Zaten istediği parayı istediğine verme gibi bir saçmalık var. Onu da sizler kaldıracaksınız. Aslında en iyi teklifi veren şirkete ihalenin verilmesi lazım. Sonra o 1 milyon liralık işi alıyor, ama yüz bin liraya yapıyor. Ona yüz bin lirayı veriyor, yüz bin de vergi mergi veriyor, sonra 800 bin lirayı cebine ekliyor. Sistem bunun üzerinde çalışıyor.

10 BİN DOLAR GÖNDERMEDİM!

Peker, ”Benim 10 bin dolar yolladığım bir milletvekili yok ama daha çok yolladıklarım var. Bana 10 bini doları nasıl yakıştırdınız. Ben aç, açıkta kalırım yine herkesten fazla veririm. Hani diyorlar ya bunu açıkla diye. Ben kimseye 10 bin dolar vermedim ama daha büyük paralar yolladım. Çanta çanta” ifadelerini kullandı.

METİN KÜLÜNK İLE İLGİLİ NE DEDİ?

Sedat Peker 9. video ile “10 bin dolar milletvekili” iddiasıyla adı kulislerde konuşulan AKP MKYK üyesi Metin Külünk’ü anlattı.

“Şimdi Metin Külünk’ten konuşacağız” diyen Peker, ”Metin ağabeyden. Metin abi beni telefondan aradı, Biden beni Erdoğan’a karşı… Ya dedim abi ne diyorsun sen, Biden işi gücü bırakmış Sedat Peker’i mi bekliyor, hepten delirdik, vallahi delirdiler. Adamlar dünyayı yönetiyor, onun devlet başkanı Sedat Peker’i mi bilecek. Benim kendi meselem var. Beni sakinleştirdi, konuştu konuştu. Sonra benim yanımdan ayrıldı, beni itibarsızlaştırmak için kurulan mafyalar var, tecavüz hikayelerini kurgulayan puştlar var ya, onlar var, vekiller var, devletten adamlar var. Özel adamları ama fındık kadar beyinleri var. O yüzden Metin ağabeyi konuşacağız. Beni yolda bırakanı rezil edeceğim, ha Metin ağabeyi rezil etmeyeceğim, ne yaşadık onu anlatacağım” ifadelerini kullandı.

AKP’NİN SEÇİM KAHVELERİ BENDEN!

Sedat Peker 9. video da ”Bana pislik mafya diyorlar ya, Ak Parti’nin seçim zamanı dağıttığı kahveler var ya, seçim zamanı. Hepiniz içtiniz, Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi, benimdi o, hani ben pislik mafyaydım. Ulan onlarca milyon liralık kahveyi benden siz alıp dağıtmadınız mı her yerde. Lan bir lira mı verdiniz, verdiyseniz hani fatura. Lan size yazıklar olsun” dedi.

KİMİN ARABASINA PARA BIRAKTIM?

Peker, şunları söyledi:

”Metin ağabeyle, Ömer Külünk diye bir yakını var mesela, nasıl ilişkimiz onu anlatayım. Tefeciler benim yeğenimin yerini almış, o zamanın parası bugünün 1,5 milyon lirası, tefecilerle bir konuşsan şey yapsa. Ya dedim Metin ağabey, ben ismimi unutturmaya çalışıyorum, o onu arayacak, o onu arayacak sanki ben tahsilat yapıyormuşum gibi. Dedim ağabey kaç para ben vereyim. O konuda ismi geçen bir iki iş adamı arkadaş var, biz ödeyelim dedik. İş para ödemeye gelince bir tek ben ödedim, tapuyu aldık verdik. Biz para verdik mi böyle veririz. Almanya’daki o dernekler var ya, onlara rica ederdi para yollar mısın diye, el altından onlara para yollardım. Ama öyle her ay giden 10 bin yok, seçim zamanı geldiğinde arabasına para bırakırdım. Ya şimdi ben böyle deyince bizim diğer milletvekili tanıdıklar, lan bizi de, lan oğlum biz kimseyi söylemeyiz. Ama Biden miden gel film yap, sonra beni karalama kampanyasına abilik yap. İstesem gömmek için evet verdim derdim ama 10 bin değil çok daha fazlasını verdim.”

METİN KÜLÜNK TWİTTER’DAN MESAJ PAYLAŞTI!

AKP MKYK Üyesi Metin Külünk açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabından açıklama yapan Külünk, “Devleti varlık olarak yaşatan iki unsur vardır: Kaynak ve Birlik. Türk Devleti için kaynak yüzlerce yıl hep toprak genişliği , birlik ise farklılıkları bir arada yaşatma tecrübesi oldu. Fakat çağımızda artık toprak kaynak olarak yetmiyor ve tecrübe de birliğe yetişmiyor” ifadelerini kullandı.

Külünk’ün, Peker iddialarının ardından gece yarısı açıklamalarda bulunması ise dikkat çekti.

Külünk’ün açıklamaları şöyle:

Türkiye’nin Enerjisi Kimleri Hareketlendirdi. Devlet ‘Canlı’ varlık gibidir; bedeni, ruhu,dili ve eylemi vardır. Hafızası ve hayali vardır.

Hatta heyecanları, üzüntüleri vardır. Türkiye Cumhuriyeti bin yılı aşkın büyük Türk devlet canlılığının son yüzyıldaki yaşanmışlığıdır. Dolayısıyla liderler, seçimle iş başına gelenler, görev alanlar bu canlı devletin elçisidir.

Elçi sözcüdür. Elçinin hukukunun korunması çok değerlidir Türkün töresinde Türk Devlet tarihinde binlerce Elçi geldi ve görevlerini yapıp gittiler. Devleti varlık olarak yaşatan iki unsur vardır: Kaynak ve Birlik

Kaynağınız bazen sadece toprağınız olur; bazen insan sayınız ve kaliteniz olur. Bazen de yer altı ve üstü kaynaklarınız olur. Birlik ise bazen inançta, bazen yaşanmışlıklarda, bazen hedefte oluşur. Türk Devleti için kaynak yüzlerce yıl hep toprak genişliği , birlik ise farklılıkları bir arada yaşatma tecrübesi oldu.

Fakat çağımızda artık toprak kaynak olarak yetmiyor ve tecrübe de birliğe yetişmiyor. Çağımızda kaynak artık ‘Varlık Bilgi Akletme Veri Yapay Zeka ve Robotik Teknoloji’ olmak durumdadır. Birlik için ise ‘Devleti Markalaştırma’yı ortak hedef bilmek gerekir. Dolayısıyla, Petrol, Doğal Gaz, Madenler varsa o zaman önemli kaynağımız var demektir. Bilgi, Teknoloji varsa o zaman Devletin Markalaşması vardır.

Dikkat! Türkiye’ye kaynak alanında ısrarla şu dayatılıyor: ‘Sende kaynak yok!… Sen dünyadaki Endüstrilere ucuz insan kaynağı ol!…’ ve birlik için ise şu kurnazca telkin yapılıyor: ‘Devletini Markalaştırmak küresel ölçekte bilgi, teknoloji gücü gerektirir; buna zaman yok! Diyorlar ki siz birliğinizi düğünlerde, derneklerde , partilerde kendini yaşatmakla yetin!…’ Bu asla kabul edilemez! Geçit verilemez!”

İşte o mesaj:

metin külünk sedat peker açıklaması

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!