3.3 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaKim KimdirSedat Peker Eşi Özge Yılmaz Peker Kimdir, Aslen Nereli? Özge Peker Kaç...

Son Yazılar

Sedat Peker Eşi Özge Yılmaz Peker Kimdir, Aslen Nereli? Özge Peker Kaç Yaşında?

Kimilerine göre yeraltı dünyasının mafyası, kimilerine göre ise ülkesi için kirli işlere bulaşmış bir vatansever olan Sedat Peker ve karısı Özge Yılmaz Peker kimdir, aslen nereli, kaç yaşında gibi sorular internette sık sık araştırılıyor. Sedat Peker ilk eşi merak edilen kişiler arasında, ne zaman evlendiler ne zaman ayrıldılar gibi konular son zamanların en ilgi çekici aramaları arasında. Bu yazımızda sizlerle Sedat Peker ailesi, çocukları, hayatı ve eşleri kim gibi aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını vereceğim. Hazır mısınız? 😎

Sedat Peker Youtube’a yüklediği bir videosunda Türkiye’ye 4 ton 900 kilo kokain sokulacağını iddia etmişti. İstanbul Ambarlı limanına teslim edilemeden Kolombiya’da operasyonda ele geçirilen uyuşturucu haberinden sonra bir çok insan tarafından vatansever ilan edildi. Fakat mevcut hükümet ile arası açılan Sedat Peker, kimilerine göre halen suç örgütü lideri. Peki Sedat Peker gerçekten de kimdir, karısı Özge Yılmaz Peker kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, kaç çocukları var? İşte merak edilen soruların cevapları yazımızda.

Geçtiğimiz yıllarda Sedat Peker’e ayar vermeye çalışanların da 24 saati bulmadan özür dilediği videolarına şahit oldu bu halk. Bu konuda Emre Niş videolarını araştırabilirsiniz. O zamanlar daha mafyatik bir insan gibi görünen Sedat Peker, başta eşi Özge Yılmaz Peker olmak üzere, tüm ailesine sahip çıkması, halk arasında sempati duyulmasına sebep oldu.

Aslında Sedat Peker 2000’li yılların başından beri gündeme gelen birisi. 2001 yılında bir çocuk istismarı olayında Sedat Peker’in adının geçmesi, olayın baş suçlusu ‘Erzurumlu Pilavcıya’ pahalıya patladı. Gizli kamera ile yapılan kayda göre bir kadın, 14 yaşındaki kızının içeceğine uyuşturucu ilaç katarak, tecavüz eden şahsa bir şeyler söylerken, adam da kadına biraz uzakta duran şahısları göstererek, “Bunlar Sedat Peker’in adamı. Eğer davanızı geri almazsanız bütün ailenize zarar verecekler.” diye tehdit ediyordu. Elbette bu olaydan hiç haberi olmayan Sedat Peker, adının bir çocuk istismarına karışmasına çok sinirlenmiştir. Pilavcının yaşadıkları özel anları ise YouTube’den bulabilirsiniz. (Anahtar Kelime: Pilavcı Hadisesi)

Alaattin Çakıcı’nın cezaevinden tahliye edilmesi ile ortam bir anda karıştı ve Sedat Peker’in ‘Ancak küçük Sedat’a prezervatif giydirirler’ sözleri ile Türkiye gündemi bu güçlü insana çevrildi. Elbette bilinmeyen çok konu vardı ve kimse gerçeği direkt anlatmıyordu. Sedat Peker’in Kosova’ya gitmesi ve video serisine başlaması ile gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkmaya, anlatılmayanlar anlatılmaya başlandı. Tüm bu gelişmelerle birlikte yurt dışına çıkan Sedat Peker, karısı Özge Yılmaz Peker ve çocukları da merak konusu oldu.

psikiyatri doktoru sedat peker

Sedat Peker Kimdir

Kısa sürede yayılan bu açıklamanın ardından Sedat Peker’in hayatı merak konusu oldu. 1971 yılında Sakarya ilinde doğan Sedat Peker, uzun süre Almanya’da yaşadı. 2008 yılında Özge Yılmaz ile evlenen Sedat Peker’in bu evlilikten Boğaçhan Talha Peker, Filiz Lina Peker, ve Mila Peker adında 3 çocuğu var. İşte Sedat Peker ve Özge Peker hakkında merak edilenler…

Rizeli bir aileden gelen Sakarya doğumlu olup uzun süre Almanya’da yaşayan Peker, Milliyetçi olduğunu ve Turanı yeniden kuracaklarını sık sık dile getirmektedir. 1990 yılında T. Bülent Kılıç ile kurduğu bir oto firmasının servisinin dolandırılmasından ve ortağından ayrıldıktan sonra yasa dışı örgüt kurarak birçok suça karışmıştır. 1997’de Rize’de kaçakçı Abdullah Topçu‘yu öldürmek suçundan savcı karşısına çıkan ve serbest bırakılan Peker’in iki adamı, aynı davadan müebbet hapse mahkûm olmuştur.

Tehditle tahsilât yapmak, zorla alıkoymak, adam öldürmeye azmettirmek ve benzeri suçlardan yedi ay boyunca aranan Peker, teslim olacağını bildirerek 19 Ağustos 1998’de Romanya’dan Türkiye’ye getirildi. Eylül 1998’de Peker ve adamları hakkında 7,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 12 sanıkla birlikte çete oluşturmak suçundan yargılandığı davada, 24 Mayıs 1999’da tahliye edildi. Sekiz ay 29 gün cezaevinde bulundu. 12 Mart 2005 tarihinde İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan Kelebek Operasyonu ile tutuklanmış ve İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen dava 31 Ocak 2007 tarihinde karara bağlanarak 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır.

Peker ayrıca örgüt kurmak, tehdit, iş yeri kurşunlama, yaralama, hürriyeti tahdit, yağma ve sahte kimlik kullanma iddiasıyla İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandı.Ergenekon davasında “silahlı terör örgütü kurma” suçuyla yargılanmıştır. Kelebek Operasyonu davasının bozulan bölümü yeniden karara bağlandı. Sedat Peker’e 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Böylece hükümlü olduğu süreye 1 yıl 3 ay daha eklenmiştir.

Ağustos 2013’te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında Sedat Peker’e 10 yıl hapis cezası verildi. 10 Mart 2014 tarihinde Özel yetkili mahkemelerin kararlarına ilişkin yasa değişikliği ve tutukluluk süresi 5 yılı aştığı için mevzuat gereği tahliye edildi.

Kocaeli Spastik Engelliler Derneği ve Erken Doğan Çocukları Yaşatma Derneği gibi kuruluşlara yaptığı yardımlarla gündeme gelmiştir. 9 Mart 2015’te Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı’nın (ZEREV) TİM Center’da organize ettiği Yılın En İyileri Ödül Töreni’nde Sedat Peker’e yaptığı yardımlardan dolayı En Hayırsever İş Adamı ve Yaşam Boyu Onur Ödülü verildi. 4 Nisan 2015’te Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği (MİSİAD) İzmir şubesinin açılışına onursal başkan sıfatıyla katılmıştır. Peker’in yaptığı yardımlar zaman zaman basına yansımaktadır. Bunların arasında Suriye Türkmenlerine dört tır gıda malzemesi yardımı ve Türkmen Dağı Tugayları’na iki tır telsiz, laptop, fotoğraf makinesi ve insansız hava aracı ve 10 adet 4×4 lüks arazi aracı yollanması da vardır.

2015-16 Şırnak çatışmalarında yaşanan olaylar hakkında 10 Ocak 2016’da yayınlanan Barış İçin Akademisyenler Bildirisi üzerine, Sedat Peker karşı bildiri yayınlamıştır. Bildirisinde tehdit içerikli bir üslup ve nefret dilini kullanmış, akademisyenleri ölümle tehdit etmiştir. Yazısında, “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız.” diyerek bildiriye imza atan akademisyenleri tehdit eden Sedat Peker hakkında aynı gün CHP, HDP, Özgürlükçü Hukukçular Derneği ve pek çok gazeteci tepki gösterdi. Ertesi gün yine bu derneğin savcılığa suç duyurusunda bulunmasıyla Peker hakkında soruşturma açıldı.

Sedat Peker Karısı Özge Yılmaz ile Evliliği

sedat peker karısı özge peker kimdir

2008’de Özge Peker ile evlenmiştir. Sedat Peker ile Özge Peker’in biri erkek 2’si kız 3 çocukları var. Büyük kızlarının ismi Filiz Lina Peker, küçük kızlarının adı ise Mila Peker. Peker çiftinin oğlunun ismi de Boğaçhan Talha Peker… Boğaçhan Talha Diriliş dizisiyle gündeme geldi.

Özge Peker Kimdir

Sedat Peker, YouTube’da yaptığı açıklamalarla son günlerde gündem oldu. Peker’in videolarında anlattığı içeriklerin dışında ailesi de birçok kişi tarafından merak uyandırdı.

Sedat Peker’in özel hayatına dair detayları kısaca özetleyelim. İlk evliliğine dair çok fazla detay bulunmayan Peker’in bu evlilikten 2 çocuğu var. İlk eşinden 2001 yılında boşanmış.

Haber kaynaklarına göre Sedat Peker Kandıra Cezaevinde hapis yatarken Özge Yılmaz, kendisini ziyarete gidiyor. 2008 yılında yaşanan bu olayda Özge Yılmaz’ın hamile olduğu, ve ikilinin cezaevinde birlikte olduğu anlaşılıyor. Daha doğrusu iddia böyle.

Sedat Peker ile Özge Peker, 2015 yılında Esma Sultan Yalısı’nda birçok ünlü ismin ve siyasinin davetli olduğu bir düğünle evleniyor. Hatta çiftin davetiyesini Demet Akalın şu notla paylaşmıştı.

“Reisimiz sevgili Sedat Peker ile dünya güzeli zarif eşi, güzel kalpli arkadaşımın davetiyesine bayıldım. Bir ömür boyu mutluluklar”

Sedat Peker bir röportajında eşinin kendisine olan düşkünlüğünü şu şekilde anlatmış. Silivri Cezavinde yatarken kardan yolların kapandığı bir gün gardiyanlar kendisine “boşuna bekleme, bugün seni kimse ziyarete gelmez” demiş.

Sedat Peker ise görüşe çıkıp beklemek istediğini söylüyor. 10 dakika sonra eşi Özge’nin ziyarete geldiğini gören gardiyanlar şaşırıyor ve Peker şu şekilde açıklama yapıyor.

“Cezaevi için özgür insanlar orası cehennem diyorlar ya eşim 10 senedir her gün bu cehenneme geliyor. Ancak ben şundan bile eminim ki bırakın cezaevini ben gerçek cehenneme bir gün gidersem eşimin sorgusuz olarak her ne pahasına olursa olsun oraya bile geleceğini biliyorum.”

Sedat Peker

Bu arada çiftin oğulları Boğaçhan Talha, Diriliş dizisinde oynamış ve Altan Tan tarafından konunun araştırılması gerektiği gündemiyle konu Meclis’e taşınmıştı.

Çiftin şu an iki kızı ve bir de oğlu var. Instagram’ı aktif olarak kullanan Özge Peker, takipçileriyle ürün linkleri paylaşıyor.

Sedat Peker’in Kaç Çocuğu Var?

1971 doğumlu olan Sedat Peker Sakarya doğdu fakat uzun süre Almanya’da yaşadı. 2008 yılında Özge Yılmaz ile evlenen Sedat Peker’in Boğaçhan Talha Peker, Filiz Lina Peker, Mila Peker adlarında 3 çocuğu, Sedat Peker’in eski eşinden ise Celal Han Peker ile Serdar Han Peker adında 2 oğlu daha bulunuyor.

sedat peker özge yılmaz çocukları

Toplamda 5 çocuk babası olan Sedat Peker’in ilk eşi bilinmiyor ve kim olduğu hakkında bir bilgi yok. 2001 yılında eşinden boşanan Sedat Peker’in bu evlilikten Celal Han Peker ile Serdar Han Peker adında iki oğlu var.

CELAL HAN PEKER

SERDAR HAN PEKER

serdar han peker

BOĞAÇHAN TALHA PEKER

FİLİZ LİNA PEKER

MİLA PEKER


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizdeki diğer yazılarımızı okumak için buraya bakınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!