Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaTakiyeSedat Peker'in Twitlerinde Adı Geçen Gazi Ahmet Onay Kimdir, Kaç Yaşında, Mesleği...

Son Yazılar

Sedat Peker’in Twitlerinde Adı Geçen Gazi Ahmet Onay Kimdir, Kaç Yaşında, Mesleği Nedir?

Atatürk Havalimanı’nda yaralandıktan sonra Erdoğan tarafından alnından öpülen 15 Temmuz gazisi Ahmet Onay’ın “yaralı” olduğu o anlara ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Peki Ahmet Onay kimdir, gerçekten gazi mi, nereli, ne iş yapar, mesleği nedir?

Görüntülerde Onay’ın ayağını saran kişinin “Ayağında bir çizik var, seni kan tuttuğu için bağlıyorum” dediği duyuluyor. Gazinin, Erdoğan tarafından öpüldükten sonra ise “Fotoğrafımızı çektin mi abi? diye sorması dikkat çekiyor. Sosyal medyada görüntüleri izleyen pek çok kişi Onay’ın gaziliğinin ‘şüpheli’ olduğu yorumunu yaptı. Peki Ahmet Onay kimdir, gerçekten gazi mi, nereli, ne iş yapar, mesleği nedir?

Onay’ın 15 Temmuz sonrası İçişleri Bakanlığına alındığı ve süratle zenginleştiği yönünde iddialar bulunuyordu.

ahmet onay kimdir
ahmet onay kimdir

Sedat Peker’in Twitter paylaşımları sayesinde gündeme gelen Ahmet Onay’ın 15 Temmuz gecesi Atatürk Havalimanı’nda kaydedilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılıyor.

ahmet onay kimdir

Onay’ın darbe gecesi yaralandığı için gazi statüsüne alındığı ve İçişleri Bakanlığı’nda özel kalem personeli yapıldığı biliniyor.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, ‘Süleyman Soylu 15 Temmuz’dan sonra silah dağıttı’ iddiasında bulunurken Ahmet Onay’ın bu sevkiyata tanık olduğunu öne sürmüştü.

“Silahları getiren araçta Esenyurt AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdülsebur Soğanlı ve de 15 Temmuz gazisi İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardı. Bu kişiye gazi olması dolayısıyla ben araba alıp hediye etmiştim.”

Onay, Peker’in iddialarının ardından yaptığı açıklamada söz konusu yerde bulunduğunu doğruladı ancak ismi geçen kişilerin birbirlerine ne verdiklerini görmediğini söyledi. 👇

Bir Twitter hesabı, Onay’ın yalan söylediğini belirten paylaşımlar yaptı: “Gazilik raporunda psikolojisi bozulmuş yazıyor” 👇

Görüntülerde yerde yatan Ahmet Onay’ın ayağına sargı bezi saran kişinin “Ayağında bir çizik var, seni kan tuttuğu için bağlıyorum” dediği duyuluyor.

“Fotoğrafımızı çektin mi?” Videonun ilerleyen bölümlerinde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Onay’ı öptüğü ve Onay’ın fotoğraf çekilmesini istediği anlar yer alıyor.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Takiye yapılan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!