in , ,

KızgınKızgın

Selahattin Demirtaş ve Çocuklarına Hakaret Eden AKP’li Tamer Akkal Kimdir?

Eski İyi Partili, yeni AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Selahattin Demirtaş’a twiter üzerinden hakaret etti, sonra twitter’dan gönderiyi sildi ve hakareti ben değil bir danışmanım yaptı dedi. Peki Tamer Akkal kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Tamer Akkal Kimdir

Tamer Akkal, tutuklu bulunduğu cezaevinde çocuklarıyla görüşmesi engellenen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında inanılmaz ifadeler sarfetti. Akkal, “İt” dedi, Demirtaş’a ve çocuklarına hakaret etti. Sonrasında gönderilen twit silindi, Tamer Akkal, bu yazıyı ben değil bir danışmanım paylaştı diyerek kendini savundu.

Gönderinin hemen ardından twit silindi, ama ekran görüntüleri çoktan alınmıştı.

Sonrasında Tamer Akdal’ın yine twitter üzerinden yaptığı savunma ise şöyle:

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE ;

1/Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır.

2/Aile ve çocuk kavramı, en kutsal değerlerimizdendir. Bu konudaki hassasiyetim bilinmektedir. Milletin vekili makamında olan biri için böyle bir dilin tarafımca kullanılması bir yana, zikredilmesi bile benim dünyama terstir.

3/Her evladın ideolojilerimizden bağımsız çok değerli ve biricik olduğunu bilen ve evladı olan biri olarak; ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın ırk, dil, din, etnik köken kavramlarından bağımsız çok kıymetli olduğunun bilincinde bir insan olarak,

4/şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım.

Tamer Akkal Kimdir

20.08.1974 yılında Manisa’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi (AUZEF) İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde okuduğu biliniyor. 2007 yılından itibaren MHP’de farklı kademelerde görev alan Akkal 2016 yılında istifa ederek İYİ Parti’ye geçti. Ocak 2019 yılında İyi Parti’den istifa eden Akkal, Akparti’ye geçti.

Evli ve 1 kız babası.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Netflix'te Ücretsiz İzlenebilecek 10 Dizi ve Film

Netflix’te Ücretsiz İzlenebilecek 10 Dizi ve Film (Netflix Watch Free)

Tiktok oezge81 Atatürk'e Hakaret

Oezge81 Kullanıcı Adıyla Tiktok Üzerinden Atatürk’e Hakaret ve İftira