Ana Sayfa Webmaster Seo Nasıl Yapılır Diye Soranlara SEO Eğitimi ile Öğrenmek için En İyi...

Seo Nasıl Yapılır Diye Soranlara SEO Eğitimi ile Öğrenmek için En İyi 6 Web Sitesi

SEO nedir, nasıl yapılır diye soranlara, arama motorlarında ilk sıraya çıkmak isteyenlere SEO öğreneceği 6 muhteşem web sitesi eğitimi.

0
639
seo nasıl yapılır

Web sitesi olanlar, paylaşımlarının okunması veya takip edilmesi için Google ve Bing gibi popüler arama motorlarında görünmek istemekteler. Peki SEO nasıl yapılır (arama motoru optimizasyonu), arama motorlarında ilk sırada yer almak için ne yapmak gerekir? İşte bunun için, işin mutfağına girerek SEO eğitimleri hakkında araştırma yapmak gerekiyor. SEO ile arama motorları nasıl çalışır gibi sorulara yanıt bulduktan sonra ise hiç bitmeyecek bir serüvene çıkmaya hazır olabilirsiniz.

Artık her şey internete, sosyal medya pazarlaması hızla küresel olarak en çok tercih edilen pazarlama yöntemi haline geliyor. Sağlam SEO stratejileriyle destekleyemiyorsanız, yalnızca harika içeriğe sahip olmak artık yeterli değildir. İçeriğinizi okuyacak kitlelere ihtiyacınız var. Peki bu durumda SEO nasıl yapılır, en iyi SEO eğitimleri ya da dersleri hangileridir diye soruyorsanız, işte tüm bilgiler yazımın devamında.

İyi sosyal medya pazarlama uygulamaları, büyük ölçüde SEO’nun doğru kullanımına dayanır. Bunun nedeni, SEO’nun en iyi uygulamaları izlendiğinde, bir web sitesi veya web sayfası tarafından alınan trafiğin kalitesi ve miktarı büyük ölçüde artar.

SEO NASIL YAPILIR?

Bir SEO uzmanı olmakla ilgileniyorsanız, bundan daha iyi bir zaman olamaz. İşte SEO dünyasını öğrenmenize ve ustalaşmanıza yardımcı olacak en iyi web siteleri.

1. Google Analytics Academy

Google bugün en popüler arama motorudur. Bu nedenle SEO nasıl yapılır diye soruyorsanız, Google için aramaların nasıl optimize edileceğini öğrenmek ve bunu Google’ın kendi Analytics Akademisi’nde yapmak mantıklıdır. Burada, Google tarafından sağlanan ücretsiz çevrimiçi kursları kullanarak SEO ve analiz becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Daha derin analizlerin kilidini açmak için Google’ın ölçüm araçları hakkında her şeyi öğrenerek başlayabilirsiniz. Bu araçlar, daha akıllı reklam kampanyaları oluştururken kullanışlı olacaktır. Google Analytics Akademisi’nin Analytics IQ Sınavı, SEO konusunda bir otorite olmanızın yanı sıra, sektörde tanınan belgeye de sahip olmanızı sağlıyor.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) için baş kaynak Google Analitik olmalıdır. Analitik kullanımını doğru öğrenirseniz SEO nasıl yapılır sorusunun cevabını bulmuş olursunuz.

Bu sertifika sınavına hazırlanmak için Yeni Başlayanlar için Google Analytics ve İleri Düzey Google Analytics kurslarını tamamlamanız gerekir. Ayrıca, YouTube’daki mini kurslarına erişebilir ve ek okuma materyalleri, en iyi uygulamalar ve endüstri eğilimleri için bloga geri dönebilirsiniz.

2. HubSpot Academy

HubSpot, pazarlama ve satış alanlarında uluslararası bir lider olduğundan, HubSpot Academy, SEO nasıl yapılır sorunuzun cevabı olarak bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için iyi bir yerdir. Burada, yüzde 100 ücretsiz ve çevrimiçi olan kapsamlı sertifikalar, metodoloji eğitim programları ve hızlı, pratik kurslar arasından seçim yapabilirsiniz.

Dahası, bu kurslara sınırsız erişim elde edeceksiniz, böylece istediğiniz zaman istediğiniz SEO derslerini alabilirsiniz. Pazarlamacılar, içerik oluşturucular ve SEO dünyasında uzmanlaşmak isteyen herkes için mükemmel olan HubSpot Academy’nin sertifika kursları, web sitesi optimizasyonu, bağlantı kurma, anahtar kelime araştırması ve diğer tüm ilgili konuları kapsar.

Bir kurs seçmeden önce her zaman Kurs Müfredatını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca her derste videolu anlatımlar, quizler, alıştırmalar ve ders planları bulunur ve böylece interaktif bir öğrenme deneyimi sağlanır.

3. LinkedIn Learning

Sektör uzmanları tarafından yönetilen 16.000’den fazla kursa ücretsiz erişim ile LinkedIn Learning, becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olur. Seo nasıl yapılır diyorsanız, LinkedIn Learning’in SEO konusundaki kapsamlı eğitim materyaline bağımsız çevrimiçi kurslar veya önceden tanımlanmış öğrenme yolları şeklinde erişebilirsiniz.

Kurslar belirli konuları kapsarken, öğrenme yolları size bir SEO uzmanı veya Dijital Pazarlama uzmanı olma konusunda eksiksiz ve yapılandırılmış bir öğrenme deneyimi sunar. Temel SEO tekniklerinden pazarlama araçlarına kadar, SEO öğrenme yolları, arama motorlarında maksimum görünürlük elde etmek için ihtiyacınız olan her şeyi kapsar.

Yeni SEO becerilerinizi uygulamak için egzersiz dosyalarına bile erişebilirsiniz ve her kursu tamamladıktan sonra bir sertifika veya rozet kazanma şansınız olur.

SEO’nun temellerinden yararlanmak bir beceridir ve LinkedIn Learning bu beceride ustalaşmanıza yardımcı olur. Anahtar kelime araştırması yapmayı, dahili ve harici bağlantılar oluşturmayı, uzun vadeli bir strateji planlamayı, temel optimizasyon stratejilerini ve tekniklerini uygulamayı ve çok daha fazlasını yapmayı öğrenebilirsiniz.

4. Wordtracker Academy

Wordtracker Academy, çevrimiçi pazarlamacıların karlı yeni pazar nişlerini keşfetmelerine yardımcı olurken arama motoru sıralamalarını artıran anahtar kelime aracıyla tanınır. SEO uzmanları tarafından güvenilen Wordtracker size avantaj sağlar ve daha fazla hedeflenmiş trafik oluşturmanıza yardımcı olur.

Ancak, Wordtracker’ın bildiği tek şey bu değil. Wordtracker Academy, anahtar kelime araştırması, SEO, web sitesi, pazarlama, Google, sosyal medya pazarlaması ve içerik olmak üzere yedi kategoride uzman rehberlere sahiptir.

Wordtracker Academy ile site optimizasyonu ve sayfa optimizasyonu gibi temel analizlere başlayabilir veya çevrimiçi varlığınızı geliştirmek için gelişmiş teknikleri öğrenebilirsiniz.

İlgi alanlarınız ne olursa olsun, başlamak için önceden bir deneyime ihtiyacınız yoktur ve Wordtracker’ın 28 uzman kılavuzu, SEO becerilerinizi hemen yükseltmenize yardımcı olabilir.

5. Moz

SEO pazarlama yazılımı ve en büyük SEO uzmanları topluluğu ile tanınan özel bir SEO platformu olan Moz Academy’nin kursları, dünya çapında popüler ve güvenilirdir. Çok çeşitli eğitim kursları mevcuttur ve bunları Kurs Kataloğu’nda bulabilirsiniz.

Uygun bir kurs aramak için zorluk seviyenizi, tercih ettiğiniz SEO konusunu ve kurs türünü seçerek başlayabilirsiniz. Moz Academy, aralarından seçim yapabileceğiniz üç tür kursa sahiptir.

Ayrıca Moz Blog, arama motoru optimizasyonu, en iyi uygulamaları ve en son trendler hakkında faydalı bir kaynaktır. SEO endüstrisinin sürekli gelişen trendlerine ayak uydurmanıza yardımcı olur.

6. Semrush

Dünyanın önde gelen markaları tarafından güvenilen Semrush, ödüllü araçlara ve sektör profesyonellerinin web sitesi trafiğini kontrol etmelerine, sıralamaları iyileştirmelerine ve dijital pazarlama dünyalarını mükemmelleştirmelerine yardımcı olan SEO paketi ile tanınır. Hepsi bu değil.

Semrush’u özel kılan, SEO konusunda inanılmaz derecede faydalı kaynaklarıdır. İndirilebilir kılavuzlardan ve E-kitaplardan eğitici web seminerlerine ve vaka tabanlı podcast’lere kadar Semrush, SEO becerilerinizi geliştirmek ve bilgilerinizi genişletmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Ayrıca Semrush’s Academy, sahadaki birinci sınıf uzmanlarla hayati beceriler edinmenizi sağlar.

Dersleri izleyin, ek okuma materyallerini keşfedin, pratik ipuçları alın ve bir kursu tamamlamak ve sertifika almak için testler yapın. En iyi yanı, tüm bu kaynaklar, kurslar ve sertifika sınavları, kayıtlı bir Semrush kullanıcısı olduğunuz sürece tamamen ücretsizdir.

SEO nasıl yapılır öğrenmek için, bu kaynaklara hakim olmalısınız. Bunun haricinde Google’da ilk sıraya çıkmak sandığınız kadar kolay olmayacaktır.

Bu siteler içinde size en uygun olanı seçerseniz seo nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. SEO öğrenip dijital pazarlama becerilerinizi kendi zaman planlamanıza geliştirebilmenizdir. Bu sitelerdeki kursların çoğu yüzde 100 ücretsizdir ve her zaman, her yerden erişilebilir. Üstelik yolculuğunuza başlamak ve SEO uzmanı olmak için önceden herhangi bir deneyime sahip olmanıza gerek yok.

Kurslar, video konferanslar ve sertifikalar belirli beceri setlerini eğitirken ve alanınızda beğeni kazanmanızı sağlarken, bloglar, podcast’ler ve web seminerleri sizi en son SEO endüstri trendleri ve SEO en iyi uygulamaları konusunda güncel tutar.

Başarılar dilerim.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Site sahipleri, yöneticileri ve kod yazarları için hazırladığımız yazılarımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz