Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaKim KimdirSerpil Barlas Kimdir, Neden Öldü, Kaç Yaşında, Nereli, Hastalığı Neydi?

Son Yazılar

Serpil Barlas Kimdir, Neden Öldü, Kaç Yaşında, Nereli, Hastalığı Neydi?

1970’lerin ünlü pop şarkıcısı Serpil Barlas ölüm haberleri ile sevenleri üzdü. Elbette yeni kuşak kendisini tanımıyor ve Serpil Barlas kimdir, nereli, neden öldü, hastalığı neydi gibi sorular araştırılmaya başlandı.

SERPİL BARLAS KİMDİR?

1970 yılında Altın Ses Yarışması’nda Nilüfer’in ardından ikinci olan Serpil Barlas ‘Oldu Olanlar’ adlı parça ile adından söz ettirmişti. Peki, Serpil Barlas kimdir, neden öldü, hastalığı neydi? Ünlü popçu Serpil Barlas’ın biyografisi ve hayatı ile tüm merak edilenler.

SERPİL BARLAS HASTALIĞI NEYDİ?

Sanatçı Serpil Barlas kimdir, yaşı, şarkıları, hayatı ve biyografisi vefat haberi ile araştırılmaya başlandı. Kalp ritmi bozukluğu sebebiyle kalp yetmezliğinden hayatını kaybettiği öğrenilen Serpil Barlas 64 yaşındaydı. 1970 yılında Altın Ses Yarışması’nda Nilüfer’in ardından ikinci olan ünlü popçu ‘ Oldu Olanlar’ adlı parça ile adından söz ettirmiştir. Single hazırlıkları içinde olan sanatçı, Nisan ayında stüdyoya girmeyi planlıyordu.

serpil barlas şarkıları

SERPİL BARLAS DOĞUM TARİHİ

Serpil Barlas kimdir sorusuyla birlikte nerede doğdoğu ve yaşı da merak konusu oldu. 1957 İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Türk müziği solisti Aysel İpar, babası Kazım Polat. 1960’lı yıllarda şehir tiyatrolarında sanat hayatına başlamıştır. Zamanın ünlü orkestralarında solistlik yapmıştır. 1970 yılında Altın Ses Yarışması’nda Nilüfer’in ardından ikinci olmuştur. 1976-1978 yılları arasında birkaç 45’lik plak doldurmuş ve bunların arasında en çok Oldu Olanlar adlı parça ile adından söz ettirmiştir. 1978’de Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye finalinde “Yaşamaya Bak” isimli şarkı ile katılmıştır.

1978 yılında ABD’ne yerleşerek bu ülkede 15 sene ikamet etmiştir. 1993 yılında Türkiye’ye dönüşünden sonra AIDS ile mücadelede öncülük yaparak sanat camiasında bir ilke imza atmıştır. Toplumsal konularda yaptığı çalışmalarla kamuoyunun dikkatini çekmeye çalışmış ve ünlü müzisyen Uğur Dikmen’in desteğiyle yaptığı albümlerinde bu konulara temas eden “Benim Adım İnsan”, “Sahipsiz Çocuklar” , “Bosna” adlı şarkıları ile üstlendiği misyonu savunmaya çalışmıştır. Flash TV’de 3 sene (1998-2001) “Serpil Barlas’la Kurdele” adlı televizyon programını hazırlayıp sunmuştur.

Barlas, özellikle 1980’li yıllarda seslendirdiği şarkılarla büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmış, üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle de gündem yaratmıştı. Uzun yıllardır Amerika’da yaşayan Serpil Barlas, müzik çalışmalarına orada devam etmişti.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!