Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaHayatTerapistler, Sevgilinizin Sizden Sıkıldığının En Büyük İşaretlerini Söylüyor

Son Yazılar

Terapistler, Sevgilinizin Sizden Sıkıldığının En Büyük İşaretlerini Söylüyor

Sevgilinizle ilişkiniz ilk günlerdeki gibi değil ve sevgilim benden soğudu mu diye soruyor musunuz? İşte sebepleri ve çözümü yazımızda.

Her ilişki heyecanlarla, umutlarla ve gelecek planları başlar. Bu aşamada, sevgilinizi ne zaman görseniz çok mutlu olursunuz, günlerinin her detayını duymaktan zevk alır ve her hafta yeni ve heyecan verici aktiviteler planlarsınız. Ancak birkaç ay sonra ya da bazı şanslı çiftler için yıllar sonra bu heyecan sona erer. Bazen birlikteliğinizden sıkılmış hissedebilirsiniz ya da partnerinizin böyle hissedip hissetmediğini merak edebilirsiniz. Siz de sevgilim benden soğudu mu diye soruyor musunuz? Partnerinizin sıkılabileceği en büyük işaretleri terapistlerden duymak için okumaya devam edin; artı, sevgilinizle ilişkinizi nasıl düzeltebileceğinizle ilgili ipuçları da yazımızda belirteceğiz.

Her konuşmayı sen başlatıyorsun.

The Ohana’da bir terapist olan Justin Lark, tek taraflı iletişimin çiftlerin ilişkilerinin bozulmasının sonucu olduğunu söylüyor. “Eşinizle sohbet ettiğinize inanabilirsiniz, ancak tüm konuşmaları başlatan sizsiniz.”

Durumun böyle olabileceğini düşünüyorsanız, bu konuşmaları başlatmayı bırakın ve eşinizin onları başlatmak için çaba gösterip göstermediğini test edin. Lark, “Günlük hayatınıza hiç ilgi göstermiyorlarsa, bu, neler olup bittiği hakkında konuşmanız gerektiğinin bir işaretidir” diyor. “Onlara ne fark ettiğinizi bildirmenizi ve nasıl hissettiklerini sormanızı tavsiye ederim.”

Sevgilim benden soğudu mu diyenlerin dikkat etmesi gereken başka önemli göstergeler de var!

Her zaman telefonla oynuyorlar.

Sıkıldığımızda dikkatimiz daha kolay dağılır. Ve telefonlarımız kadar dikkatimizi dağıtan hemen hemen hiçbir şey yok. Bu nedenle, eşiniz sürekli köşesinde oyalanıyorsa, ilişkinizden sıkılmış olması şaşırtıcı olmamalıdır.

Bir bağımlılık uzmanı olan Cali Estes, “Bir film açsanız bile sevgiliniz ya da eşiniz telefonda sosyal medyada geziniyorsa, o zaman duygusal olarak yanınızda değildir” diyor. Sorunu çözmek için Estes, ikinizin de duygusal olarak orada olmanızı sağlayan etkinliklere katılmanızı öneriyor. Estes, “Bu, bir kart oyunu, bir dama oyunu veya satranç oynamayı içerebilir” diyor. “Yürüyüşe çıkmak ve telefonlarınızı evde bırakmak bile iyi bir başlangıçtır.”

İLGİLİ İÇERİK: SEVGİLİYLE OYNANACAK MOBİL OYUNLAR

Size kolayca sinirlenirler.

Hepimiz zaman zaman sevgilimizin ya da eşimizin yaptıklarıyla hayal kırıklığına uğrarız. Belki bulaşık makinesini boşaltmayı unutmuşlardır. Ya da kirli çamaşırlarını ortalara bıraktılar. Randevu gecesine geç geldikleri ya da tüm geceyi işte geçirmek zorunda kaldıkları bile olabilir. Bununla birlikte, eşiniz daha önemsiz sorunlar için sıklıkta size sinirleniyorsa, bu onun sıkıldığının bir işareti olabilir.

Ruh sağlığı terapisti Jason Tuma, “Birinden sıkılınca duvarlar örer ve empatimizi azaltırız” diyor. “Bu, insanlara karşı anlayışlı olmamızı engelliyor.”

Tuma, partnerinizin sevgi dilini içeren bir tarih veya etkinlik planlayarak sorunu çözmenizi öneriyor. Tuma, “Hepimizin farklı aşk dilleri var: eğlence, kaliteli zaman, fiziksel temas, hediyeler ve onaylama sözleri” diyor. “Etkinliğinizi yaparken (örneğin iltifat ederken, hediye verirken, sokulurken vb.) eşinizin sevgi dilini kullandığınızdan emin olun.” Bu aktivite onlarla daha derin bir düzeyde konuşabilir ve ilgilerini yeniden canlandırabilir.

Kendinizi sıkılmış hissediyorsunuz.

İşin garibi, ilişkinizde sıkılıyorsanız, bu partnerinizin de sıkıldığını gösterebilir. Anneliğe odaklanan bir terapist olan Heidi McBain, “Bir kişinin hissettikleri genellikle partnerinin hissettiklerine benzer, ancak bu ilişkide farklı şekillerde ortaya çıkabilir” diyor. “Yani, bir sevgili ilişkide sıkılabilir, bu yüzden telafi etmek için arkadaşlarıyla daha fazla dışarı çıkarken, diğer kişi evde kalabilir ve ilişkide neden sıkıldığını ve neyin değişmesi gerektiğini düşünebilir.”

Sizin için durum buysa, McBain konu hakkında dürüst bir konuşma yapmanızı öneriyor. “Her iki sevgili de can sıkıntısı ve ilişkilerini daha ilginç ve eğlenceli hale getirmek için nelerin değişmesi gerektiği konusunda bir araya gelebilir” diyor. “Çift terapisi, bu can sıkıntısı modelini keşfetmek ve ilişkinize daha fazla heyecan katmanın yollarını yaratmak için de harika bir yerdir.” Bu şekilde, sorun onarılamayacak bir yere gelmeden önce sorunun önüne geçebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!