3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaSinemaSevgiliyle Başbaşa İzlenecek 20 Film Önerisi

Son Yazılar

Sevgiliyle Başbaşa İzlenecek 20 Film Önerisi

Aşk havasında olduğunuzda, bu filmler nabzınızı hızlandıracak. İşte sevgiliyle yalnız kaldığınız izlenecek 20 film öneri listemiz sizlerle.

Sevgiliyle film izlemek ayrı bir keyif değil mi? – Konuları sebebiyle, seven insanlarda çok benzer duygular bırakırlar. Birbirlerine aşk ile baktıkları anlar, masum öpücükler, onun için her şeyi yapabilme duygusunu hissetmek, bunlardan bazıları. Elbette sevgiliyle izlenecek film arıyorsanız, izleyenler tarafından puanlanmış ya da konusuyla ilgi çekip milyonlarca defa izlenmiş olanları bulmak zor olabilir. Aksiyon filmleri, komedi filmleri ve gişe rekorları kıran süper kahraman filmlerinin hepsinin yeri ayrı, fakat gerçekten ruhun derinliklerine dokunan bir şey istiyorsanız, o romantik filmlere uzanmanın zamanı geldi.

sevgiliyle izlenecek film

Romantik komedilerden de bahsetmiyorum aslında. Romantik komediler izleyicilere kesinlikle güzel hisler verse de, dümdüz bir aşktan aldığınız baygınlık, özlem dolu duygular değiller. Havanızdayken, bunlar tüm zamanların en iyi romantik filmleridir. Örneğin Netflix, iyi bir aşk filmi için harika bir yerdir. Büyük duygular, insanın içine işleyen müzik, kırık kalpler veya yağmurda öpüşmek istediğinizde bunlardan birini ateşleyin ve tekrar aşık olmaya hazırlanın. İşte bu yazımızda son yılların en çok izlenen yapımları da dahil olmak üzere sevgiliyle izlenecek film arayanlar için seçtiğimiz 20 yapımı paylaşacağız.

Sevgiliyle Başbaşa İzlenecek 20 Film Önerisi

1
Cyrano (2022)

Cyrano de Bergerac’ın aşk hikayesi yeni değil ama The National üyeleri tarafından yazılan orijinal şarkılarla bu uyarlamada taze hissettiriyor. Peter Dinklage, Kelvin Harrison Jr. ve Haley Bennett ile birlikte rol aldığı baş karakter olarak kariyerinin en iyi performansını sergiliyor. Sevgilinizle buradan izleyebilirsiniz.

2
Ayrılma Kararı (2022)

sevgiliyle izlenecek film

Sevgiliyle izlenecek güzel bir film arıyorsanız bu, aşklarının tehlike ve gizemle sarmalanmasını seven insanlar için bir film. Cannes Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ödülünü kazanan yönetmen Park Chan-wook’un filmi, bir cinayeti araştıran bir dedektifin baş şüpheliye aşık olmasını konu alıyor. Onun iddia ettiği kadar masum olup olmadığını veya tüm bunların onun planının bir parçası olup olmadığını anlaması gerekiyor. İzlemek isterseniz burayı tıklayın.

BENZER İÇERİK: TÜRK AŞK FİLMLERİ: EN ÇOK İZLENEN VE BEĞENİLEN 24 TÜRK AŞK FİLMİ VE İMDB PUANLARI

3
Lady Chatterley’nin Sevgilisi (2022)

Bu film, D.H. Lawrence’ın aşırı ateşli, genellikle yasaklanan romanına dayanıyor ve yoğunluk açısından kaynak materyalinin hakkını veriyor. Aristokrat bir eş olan Constance Reid’in, kocası savaştan belden aşağısı felçli olarak döndüğünde gözleri malikanesinin bekçisine dönen hayatını konu alıyor. İlişkileri, sosyal normları çeşitli şekillerde alt üst edebilir, ama onun cazibesine karşı koyabilecek mi? Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

4
Üç Bin Yıllık Bekleyiş (2022)

Bir “anlatı bilimcisi” olan Alithea, İstanbul’daki bir pazardan alışverişten döner ve satın aldığı ürünlerden birinin İdris Elba’nın canlandırdığı bir Djinn ruhu içerdiğini keşfeder. Hikayeleri inceleyen biri olarak, bu masalların genellikle nasıl bittiğini bildiği için dilek tutmaya isteksizdir, bu nedenle Djinn ona son üç yüzyılda gerçekleştirmeye çalıştığı her dileği anlatır. Film şaşırtıcı derecede tatlı, özellikle de Mad Max: Fury Road’un yönetmeni George Miller’dan olduğu düşünülürse. Sevgilinizle buradan izleyebilirsiniz.

5
Dünyanın En Kötü İnsanı (2021)

sevgiliyle izlenecek film

Akademi Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film dalında aday gösterilen bu Norveç filmi, kendinize sahip olmadığınızda hayatınıza giren ve çıkan aşklara odaklanan, bir reşit olma hikayesi ve romantizmin iç içe geçtiği bir hikaye. 30 yaşına basmak üzere olan Julie, önündeki seçimlerin çokluğu karşısında afallayıp yönünü şaşırır. Birlikte olmak istediği kişi ve yapmak istediği iş konusunda kafası karışıktır. Yaşadığı aşklar ve tereddütlerin arasında, nasıl bir insan olmak istediğini aramaya devam eder. Bu sebeple sevgiliyle izlenecek film listemizdeki yerini alıyor. İzlemek isterseniz burayı tıklayın.

6
Sevgilimden Son Mektup (2021)

Bu film iki zaman çizelgesinde ortaya çıkıyor, böylece harika dönem detayları ve kostümlerle dolu çağdaş bir aşkla karşılaşıyorsunuz. Şu anda, bir dergi yazarı, bir görev için yayının arşivine gönderilir ve burada 60’larda meydana gelen bir ilişkiyi ayrıntılarıyla anlatan yanlış dosyalanmış bir aşk mektubu bulur. Hâlâ yakın zamanda yaşadığı bir ayrılığın sersemliğiyle, mektup yazarlarını araştırmaya girerek onların hikayelerinin daha fazlasını ortaya çıkarıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: KALBİNDE SORUN OLMAYANLARIN İZLEMESİ GEREKEN EN İYİ CİNSELLİK AĞIRLIKLI FİLMLER

7
Sylvie’s Love (2020)

Sylvie ve Robert, Robert, 1957’de Sylvie’nin babasının Harlem plak dükkanında iş bulduğunda tanışırlar. Ardından film, çiftin hırsları, beklenmedik başarısızlıkları ve birbirlerine karşı hisleri arasında yol alırken yıllar boyunca takip eder. Sevgilinizle buradan izleyebilirsiniz.

8
The Photograph (2020)

Bu film gerçekten bir arada iki romantizm: Günümüzde Mae’yi (Issa Rae) ve geçmişte annesi Christina’yı (Chanté Adams) takip ediyor. Mae gizli bir aile fotoğrafı bulduktan sonra annesinin geçmişini keşfetmesi için bir yolculuğa gönderilir, ancak bunun yerine kendini zor ve beklenmedik bir yolda bulur. İzlemek isterseniz burayı tıklayın.

9
Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi (2019)

sevgiliyle izlenecek film

18. yüzyıl Fransa’sında genç bir ressam olan Marianne (Noémie Merlant), Héloïse’nin (Adèle Haenel) düğün portresini yapması için görevlendirilir. Tek şart, ressamın geline asla görünmemesidir. Gündüzleri Heloise’i izleyip, geceleri portresini yapması gereklidir. Bu durum gönülsüzce evlenmek üzere olan Heloise’in, yaklaşmakta olan düğün öncesi son özgür anlarını Marianne ile geçirmesine neden olur. İki kadın birlikte vakit geçirdikçe, aralarında beklenmedik bir yakınlaşma oluşur. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: HİSSETTİĞİNİZ HER ŞEYİ ANLATAN ROMANTİK KISA AŞK SÖZLERİ

10
Bir Yıldız Doğuyor (2018)

Yeteneklerin bir araya getirdiği ve şöhretin parçaladığı insanlar hakkında bir hikaye arıyorsanız, Bir Yıldız Doğuyor’un çeşitli çekimlerini izleyebilirsiniz: Janet Gaynor ve Fredric March’ın oynadığı 1937 orijinali, Judy Garland’ın oynadığı 1954 versiyonu. ve James Mason veya Barbra Streisand ve Kris Kristofferson’la birlikte 1976 yapımı yeniden yapım. Ancak Lady Gaga ve Bradley Cooper’ın oynadığı en sonuncusu, yürek parçalayan “Shallow” şarkısını seslendiriyor. Sevgiliyle izlenecek bir film arıyorsanız, bunu kaçırmamalısınız. Buradan izleyebilirsiniz.

11
If Beale Street Could Talk (2018)

Kendine özgü bir romantizm türü olan Moonlight’ın yönetmeni Barry Jenkins’ten bu James Baldwin uyarlaması geliyor. Delicesine aşık olan ve çocuk bekleyen bir çiftin, içlerinden birinin işlemediği bir suçla itham edilmesiyle ilişkileri alt üst olur. İzlemek isterseniz burayı tıklayın.

12
Phantom Thread (2017)

sevgiliyle izlenecek film

Başarılı bir evliliğin, her zaman aynı kişiye birçok kez aşık olmayı gerektirdiği söylenir. Phantom Thread, aşık olmanın çılgınca, karnınızda kelebeklerin uçuşmasını ve ayrıca uzun süreli partneriniz sinirlerinizi bozduğunda ne olduğunu (ve döngünün nasıl yeniden başladığını) gösterir. Daha önce evlenmemiş olan Woodcock, hayatına giren kadınlarla iyi ilişkiler kurmakta ve daha önemlisi onlardan ilham almaktadır. Alma Reynolds’ın onunla tanışması sonrasında ise işler değişir. Genç kadın Reynolds’un aklının başından alır ve kısa sürede onun ilham perisi olur. Merak ederseniz VPN kullanarak Netflix üzerinden izleyebilir ya da alternatif yayıncıları araştırabilirsiniz.

BENZER İÇERİK: NETFLİX ROMANTİK KOMEDİ FİLMLERİ

13
Beni Adınla Çağır (2017)

İlk aşk, ister iyi ister kötü olsun, genellikle en yoğun olanıdır ve Beni Adınla Çağır, tüm bu çalkantılı duyguları yakalıyor. André Aciman’ın kitabından uyarlanan film, İtalya’da yaz tatilindeyken babasının yüksek lisans öğrencilerinden birine aşık olan bir akademisyenin küçük oğlunu konu alıyor. Eşcinselliği konu alan yapımı izlemek istemeyebilirsiniz, fakat bence sevgiliyle izlenecek bir film arıyorsanız, buna bir şans vermelisiniz. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: NETFLİX’TE YAYINLANMIŞ GAY, LEZBİYEN, LGBT FİLMLERİ

14
Aşıklar Şehri (2016)

Adından da anlaşılacağı gibi, bu film Hollywood’da geçiyor ve tam doğru dozda film büyüsü fantezisine sahip. Müzikal, sanatsal hayallerinin peşinden giden Seb (Ryan Gosling) ve Mia’yı (Emma Stone) takip ediyor. Sevgilinizle buradan izleyebilirsiniz.

15
Loving (2016)

Bu film, kelimenin tam anlamıyla tarihi değiştiren çok güçlü bir aşk hakkındadır. Virginia eyaletinde siyah ve beyaz bir çiftin evlenmesi yasaktır. Richard ve Mildred Loving çifti 1958 yılında evlendikleri için Virginia hapishanesinde mahkûm edilir. İzlemek isterseniz burayı tıklayın.

16
Carol (2015)

sevgiliyle izlenecek film

Patricia Highsmith’in The Price of Salt adlı romanından uyarlanan Carol, 1950’lerde iki kadın arasındaki ilişkinin öyküsünü anlatıyor, böylece tüm görkemli dönem elbiselerini ve iç mekanlarını izlemenin yanı sıra romantizme kapılma zevkini de yaşıyorsunuz. Bu filmde ayrıca Cate Blanchett ve Rooney Mara’nın Oscar adayı performansları da yer alıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

17
Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (2013)

Romantizm ve vampir türünde ustalaşmaya çalışan birçok film oldu, ancak bu Jim Jarmusch filmi, bir evliliği yüzyıllar boyunca bozulmadan tutmanın ne kadar yorucu olacağını anlayan tek film. Tilda Swinton ve Tom Hiddleston, Eve ve Adam adlı ayrı ama evli vampirleri oynuyorlar. Adam depresif bir nöbet geçirince Eve onu tekrar bulur ve onu yeniden mutlu etmeye çalışır. Merak ederseniz VPN kullanarak HBO Max üzerinden izleyebilir ya da alternatif yayıncıları araştırabilirsiniz.

18
Anna Karenina (2012)

Yönetmen Joe Wright ve oyun yazarı Tom Stoppard, Leo Tolstoy’un ünlü romanını uyarlıyor: hikayeye bir filmden çok bir tiyatro prodüksiyonu gibi görünen yeni görsel kıvrımlar ve dönüşler göze çarpıyor. Hikaye, Rus toplumunun üst kademelerini ve gönül meselelerinin bir kişinin sosyal duruşunu nasıl değiştirebileceğini takip ediyor. Sevgilinizle buradan izleyebilirsiniz.

19
Yükselen Ay Krallığı (2012)

Gençler genellikle en yoğun duygulara sahipler ve bu Wes Anderson gençlik aşkında kesinlikle durum bu. Birbirlerine aşık olduktan sonra birlikte vahşi doğaya kaçmaya karar veren iki sorunlu çocuğu konu alıyor. İzlemek isterseniz burayı tıklayın.

20
Aşk Yemini (2012)

sevgiliyle izlenecek film

Bu bir belgesel film değil! (Bu çok daha ruh besleyici.) Bu film, gerçek hayattaki Kim ve Krickett Carpenter çiftinin inanılmaz gerçek hikayesine dayanıyor; trajik bir araba kazasından sonra hafızasını kaybeder ve onu kendisine yeniden aşık etmenin bir yolunu bulması gerekir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!