Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaCinsellikSexting Yaparken Göndermemeniz Gereken 6 Mesaj Türü

Son Yazılar

Sexting Yaparken Göndermemeniz Gereken 6 Mesaj Türü

Sexting yaparken dikkat etmeniz ve gönderilmemesi gereken mesajlar nelerdir, içeriklerinde ne olmamalı bilmelisiniz. İşte detaylar:

Sexting, sevgiliniz ya da eşinizle yapabileceğiniz en güzel mesajlaşma şekli olsa da biraz da kafa karıştırıcı ve yanlış anlaşılmaya müsait olabilir. Sexting yaparken, siz ve partnerinizle geliştirdiğiniz yüz yüze ilişki, belirlediğiniz sınırlar ve onları harekete geçiren şeyler dahil, dikkate alınması gereken birçok faktör var. Ayrıca kısa mesaj yoluyla gönderilen mesajların kolayca yanlış yorumlanabileceğini ve bu nedenle zevk alalım derken bir ilişkiyi mahvedebileceğinizi de hatırlamanız gerekir. Bu yazımızda sexting yaparken gönderilmemesi gereken mesajlar, dikkat edilmesi gereken şeyler hakkında küçük ipuçları vereceğiz.

1. Sınırlarının dışına çıkmamalısınız.

Psikolog Tzall, diğer iletişim türleri ve cinsel eylemler gibi, cinsel içerikli mesajlaşmanın da rızaya bağlı olduğunu söylüyor. “Her iki kişi de sınırların ne olduğu konusunda hemfikir ve rıza gösteriyorsa, hiçbir cinsel ilişki sınır dışı veya uygunsuz değildir.”

Cinsel içerikli mesajlaşmanın söz konusu olabileceği bir ilişkiye başlarken, dijital sınırlarınız etrafında kurallar belirleyin. Tzall, “Bu parametreler, ilişkinin uzunluğuna, gücüne ve müstehcen ve cinsel dil eşiğine dayanmaktadır” diyor. “Dört haftalık bir ilişkide gönderilen sexting mesajları, altı yıllık bir ilişkiden çok farklı olacaktır.” İlişkiniz ilerledikçe parametrelerinizi gerektiği gibi güncelleyebilirsiniz.

Peki sexting yaparken dikkat etmeniz ve gönderilmemesi gereken diğer mesajlar nelerdir, içeriklerinde ne olmamalı? İşte detaylar:

2. Sexting için aceleci olmayın.

Muhtemelen yeni bir partnerle cinsellik yolculuğunuza, görebileceğiniz en şehvetli şeyle başlamak istemezsiniz. Tzall, “Çok abartılı bir sex cümlesiyle karşısına çıkmak asla iyi bir fikir değildir” diyor. “Siz ve eşiniz cinsel mesajlaşma konusunda ne kadar rahat olursanız, her iki taraf için de o kadar keyifli olacaktır.”

Cinsellik her ne kadar bir ilişkide çok önemli bir paya sahip olsa da, ilişkinin başında bu temeli oluşturmak iyi bir fikir olmayacaktır. Tzall, “‘Bu gece seni görmek için sabırsızlanıyorum’, ‘Kendimi çok istekli hissediyorum’ veya ‘Eve geldiğimde sana sıkı sıkı sarılmak istiyorum’ yazmak, sexting cümleleri arasında, başlangıç için mantıklı seçimler olacaktır” diye açıklıyor. Bunun gibi mesajlar, aşırıya kaçmadan ilişkinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.

3. Şiddet içeren veya saldırgan cümlelerden uzak durun.

Yatak odasında rızaya dayalı bazı “sert” davranışlarda bulunabilirsiniz, ancak mesajlaşma yoluyla bunlardan bahsetmek yanlış yorumlamaya yer bırakır. Çünkü mesajlaşma, yüz yüze görüşme gibi duyguları tam olarak ifade edemez.

Tzall, “Şiddet içeren veya aşağılayıcı ve saldırgan mesajların seksi olması pek olası değil” diyor. “Kışkırtıcı olabilirler ve kişiye endişelenmesi veya güvensiz hissetmesi gerektiği hissini verebilirler ve kendinizi güvensiz hissettiğinizde seks düşünmeniz zordur.”

4. Kabul görmeyecek şeyleri mesajlarla paylaşmayın.

Yine, rıza anahtardır, bu nedenle her iki tarafın hayat görüşüne uygun olmayan veya daha önce ortak karar vermediğiniz yeni fikirler hakkında sexting yapmaktan kaçınmalısınız. Tzall, “Sexting yapmak tamamen rahatlık ve güvenlikle ilgilidir ve bir kişinin yargılama veya baskı hissettiği bir konuda ısrar edilmesi, ilişkinin geneline kolaylıkla zarar verebilir” diyor.

Benzer noktada, eşinizin ilgisizliğini ifade ettiği eylemlerle ilgili seks mesajlarını da atlamalısınız. Tzall, “Eşinizin ya da sevgilinizin kesinlikle reddettiği konularda mesajlar atmanız, ona saygısızlık olarak hissettirecek, ve birlikteliğiniz maalesef zarar görecek” diyor.

5. Yanlış yorumlanabilecek sexting cümleleri.

Kolayca yanlış okunabilecekleri için eşinizle mesajlaşma yoluyla tartışmaktan kaçınma tavsiyesini muhtemelen duymuşsunuzdur. Aynı dikkat ve özen sexting için de geçerli olmalıdır.

Tzall, “Karşı tarafın anında anlayamayacağı sexting cümleleri bir ilişkiyi zedeleyebilir çünkü alıcı mesajı amaçlandığı gibi almayabilir” diyor. “İletişimi, özellikle de bir seks mesajını yanlış okumak veya yorumlamak kolaydır ve eğer bir kişi bunu yanlış anlarsa, bu onların birbirlerine güvenme veya iletişim kurma yeteneklerine zarar verir.” Beladan kaçınmak için seks mesajlarınızı açık, öz ve anlaşılır tutun.

6. Çıplak fotoğraf göndermek.

İlişkiniz ne karar tutarlı ve derin olursa olsun, cinsel bölgelerinizin fotoğrafını karşı tarafa göndermeyin. Bu, özel olarak talep edilmedikçe asla göndermemeniz gereken başka bir seks mesajıdır. Tzall, “Özel bölgelerini gönderen erkek için bu heyecan verici olabilir, ancak alan kişi için olmayabilir” diyor. “Bu, erkeğin diğer kişi üzerinde bir tür güce sahip olmasının bir yoludur. Uyarılma, bu tür şok edici görüntüler göndermekten ve diğer kişinin telaşa kapılmasından veya utanmasından gelir.” Aynı şey kadın veya erkek tarafından gönderilen diğer çıplak fotoğraflar için de söylenebilir.

Bunun yerine, vücudunuzun ve yüzünüzün bir fotoğrafını gönderin, diyor Tzall. İyi karşılanma ve şok yerine bir gülümseme uyandırma olasılığı çok daha yüksektir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Cinsellik kategorimizdeki yazılarımız için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!