3.3 C
İstanbul
Pazar, Mayıs 28, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaTakiyeSezgin Baran Korkmaz ile Görüşen Yargıtay Üyesi Tekman Savaş Nemli Kimdir?

Son Yazılar

Sezgin Baran Korkmaz ile Görüşen Yargıtay Üyesi Tekman Savaş Nemli Kimdir?

SBK Holding’in firari patronu Sezgin Baran Korkmaz ile Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli’nin aynı masada yemek yediği fotoğraf ortaya çıktı. Peki Tekman Savaş Nemli kimdir, nereli, kaç yaşında?

SBK Holding’in firari patronu Sezgin Baran Korkmaz’ın hakkında soruşturma başlatıldığı dönemde Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli ile aynı masada yemek yediğine dair görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Twitter kullanıcıları Yargıtay 7. ceza dairesi üyesi Tekman Savaş Nemli kimdir, nereli, kaç yaşında, sorularını araştırmaya başladı.

Gazeteci Cengiz Aksan’ın Twitter’dan paylaştığı fotoğrafı şu sözlerle anlattı:

“Fotoğraf 24 Eylük 2020 tarihine ait. Yer Dikmen Vadisi Tavacı Recep Usta. Sezgin Baran Korkmaz karşısında oturan kişiyle bir diyalog içinde. O gün fotoğrafı paylaştığım gazeteci arkadaşım Mustafa Arısüt SBK’nın kara para akladığını söylemişti ama bana mantıklı gelmemişti.”

tekman savaş nemli kimdir

Yargıtay üyesiyle Sezgin Baran Korkmaz’ın aynı masada yemek yemesi sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu. Twitter kullanıcıları Yargıtay 7. ceza dairesi üyesi Tekman Savaş Nemli kimdir, nereli, kaç yaşında, sorularını araştırmaya başladı.

YARGITAY ÜYESİ OLDUĞUNU BİLMEDEN PAYLAŞTI

Fotoğrafı çeken ise gazeteci Cengiz Aksan’ın, Korkmaz’ın karşısında oturan kişinin Tekman Savaş Nemli olduğunu bilmeden sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta, şu ifadeleri kullandı:

“Fotoğraf 24 Eylül 2020 tarihine ait. Yer Dikmen Vadisi Tavacı Recep Usta. Sezgin Baran Korkmaz karşısında oturan kişiyle hararetli bir diyalog içinde. O gün fotoğrafı paylaştığım Gazeteci arkadaşım @MustafaArst SBK’nın kara para akladığını söylemişti ama bana mantıklı gelmemişti”

ÖNCE YASAK SONRA SERBESTLİK

Bu görüşmeden 6 gün sonra 30 Eylül 2020’de Sezgin Baran Korkmaz hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve mal varlıklarına el konulması kararı verildi.

Ancak 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararına göre, İstanbul Başsavcılığı, o tarihten bu yana ifadesi alınmayan Korkmaz’ın malvarlıklarına el konulmasına yönelik kararı, 6 Kasım’da resen kaldırdı. Aynı gün, İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği de tüm tedbir kararlarının kaldırılması kararı verdi.

Başsavcılığın mütaalası doğrultusunda Korkmaz’ın avukatı, İstanbul 7. Sulh Ceza Mahkemesi’ne de başvurarak, hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasını istedi. Mahkeme, 17 Kasım’da, yurt dışına çıkış yasağını kaldırdı. Bu karardan sonra Korkmaz’ın yurt dışına çıktığı belirtiliyor.

GÖZALTINA ALINDI

Türkiye ve ABD tarafından aranan SBK Holding ve 6 şirketine yönelik kara para aklama soruşturmasında Sezgin Baran Korkmaz Avusturya’da gözaltına alındı.

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Sezgin Baran Korkmaz’ın gözaltına alınması ile ilgili bugün yaptığı açıklamada “İade işlemleri için süreci 19 Haziran tarihiyle başlatmış durumdayız” dedi.

Büyükelçi Ceyhun yaptığı açıklamada “Söz konusu şahıs dün, 19 Haziran günü Viyana’dan takriben 260 kilometre uzaklıkta bir kasabada gözaltına alındı. Ve kendisi akşama doğru Viyana’ya getirildi. Hali hazırda Viyana Eyalet Ceza Mahkemesi’nde bulunmaktadır. Hakim karşısına çıkmayı beklemektedir. Kurallar gereği, doğal akış gereği yarın çıkması büyük bir ihtimal. Bizlerde bakanlığımızdan aldığımız talimat doğrultusunda gereğini yerine getirerek iade işlemleri için süreci 19 Haziran tarihiyle başlatmış durumdayız” ifadelerini kullandı.

YARGITAY ÜYESİNDEN AÇIKLAMA

Yargıtay üyesi Tekman Savaş Nemli, sosyal medyada yer alan fotoğrafı hakkında açıklama yaptı.

“Bazı internet siteleri ile sosyal medya hesapları üzerinden gündeme gelen, şahsımın da yer aldığı fotoğraf üzerine yapılan haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. Fotoğraf karesinde yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk. Bunun dışında adı geçen SBK ile herhangi bir hukukum yoktur.

Fotoğrafın 24 Eylül 2020’de çekildiğini vurgulayan Nemli, “Adı geçen şahıs hakkındaki herhangi bir soruşturmadan haberimin olmadığı gibi, basından öğrendiğim kadarıyla yine adı geçen şahıs hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlığına el koyma kararlarının 9 Ekim 2020 tarihinde alındığı ve daha sonra bu kararların kaldırıldığı belirtildiğinden ilgi kurulması da anlamsızdır. Ayrıca şahsıma yönelik suç oluşturacak haber ve yorumlar hakkında yasal yollara başvuracağım.”

TEKMAN SAVAŞ NEMLİ KİMDİR?

Tekman Savaş Nemli, Yargıtay 7. Ceza Dairesi üyesidir. Peki 7. dairenin sorumluluk alanı nedir?

yargıtay 7. ceza dairesi sorumluluk alanı

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Takiye yapılan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!