3.3 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 27, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaKim KimdirŞifa Dağıttığını İddia Eden Mele Ali Kelek Kimdir?

Son Yazılar

Şifa Dağıttığını İddia Eden Mele Ali Kelek Kimdir?

Kendine has uygulamalarla şifa dağıttığını iddia eden Mele Ali Kelek, “İbrahim Tatlıses tövbe edip Kürt olduğunu söylerse onu 6 ay içinde ücretsiz iyileştiririm” dedi. Peki Şifa dağıttığını iddia eden Mele Ali Kelek kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, ne iş yapar?

Erbil’in Kelek ilçesinde “Muhammed Resullulah Hastanesi” adını verdiği mekanda, “nebevi tıp” dediği yöntemle hastaları iyileştirdiğini iddia eden Mele Ali Kelek, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, sanatçı İbrahim Tatlıses’e çağrıda bulundu. Peki Şifa dağıttığını iddia eden Mele Ali Kelek kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, ne iş yapar?

Rudaw’ın haberine göre Mele Ali Kelek, “İbrahim Tatlıses tövbe edip Kürt olduğunu söylerse onu 6 ay içinde ücretsiz iyileştiririm” ifadelerini kullanarak Tatlıses’e mesaj gönderdi.

MELE ALİ KELEK KİMDİR

Irak’ta Erbil’in Kelek kasabasında yaşayan ve kanser dahil birçok hastalığı kendine özel yöntemle tedavi ettiğini iddia eden Mele Ali Kelek, sosyal medyadaki şovları ile gündeme geliyor.

Mele Ali, Kelek ilçesinde “Muhammed Resullulah Hastanesi” adını verdiği mekanda, “nebevi tıp” dediği yöntemle hastaları iyileştirdiğini iddia ediyor.

Mele Ali Kelek’in sosyal medya hesapları milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor.

Kelek daha önce değişik ihbarlar üzerine polis tarafından gözaltına alındı.

Şifa Duası

Kur’an-ı Kerim’de şifa konulu bazı ayetler yer almaktadır. Bu ayetlerin hastalığa karşı şifa niyeti ile okunması tavsiye edilmiştir. İnsan için en önemli şey sağlıktır ve herhangi bir hastalık ile karşılaşıldığından şifa için Allah’a dualar edilir. Hadis kaynaklarında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in okuduğu şifa duasına da yer verilmiştir.

Hz. Âişe’den (r.a.) şöyle rivayet edilmiştir: “Hz. Peygamber (s.a.s.), hasta olan akrabalarının üzerine okuyarak sağ eliyle onları sıvazlar ve şöyle derdi:

Şifa Duası Arapça Okunuşu

Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame.

Şifa Duası Türkçe Anlamı

Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın” (Buhârî, Merdâ, 20; Müslim, Selâm, 46; Ebû Dâvud, Tıbb, 18, 19)


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kim Kimdir kategorimizde en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!