Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaSoru - CevapBir Sigma Erkeğinin 15 Özelliği

Son Yazılar

Bir Sigma Erkeğinin 15 Özelliği

Sigma erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır, sigma erkeği nedir ve belirgin özellikleri neledir? İşte bir sigma erkeğinin 15 özelliği.

Sigma erkeği terimini duymuş olabilirsiniz, ancak tam olarak anlamını bilmiyor olabilirsiniz, çünkü genellikle alfa erkeği ile karıştırılır. İlişki davranışlarında psikoloji tartışıldığında, genellikle ikili bir şekilde, örneğin “A” veya “B” Tipi veya “dışa dönük” veya “içe dönük” insanlar olarak tanımlanıp, adlandırılırlar. Bununla birlikte, erkekler, erkek psikolojisi hakkında konuşurken, genellikle Alfa (baskın olduğu bilinen) veya Beta (çoğunlukla itaatkar nitelikte) erkekler olarak sınıflandırılır. Son zamanlarda, bazı erkeklerin bu iki sınıflandırmanın (Alfa ve Beta) ortasında yer alabileceği ve Sigma erkekleri olarak adlandırılabileceğine dair bir tartışma ortaya çıkıyor. İşte bu yazımızda sizlerle sigma erkeği nedir, özellikleri nelerdir madde madde paylaşacağız.

Bu yazımızda size Sigma erkeğinin özellikleri hakkında aradığınız tüm detayları paylaşıyoruz.

Sigma Erkeği Nedir

Basit bir ifadeyle, “Sigma” kategorisine giren erkekler, Alfa ve Beta ikili sınıflandırmasının dışındadır. Toplumsal algıları çok az dikkate alarak veya hiç dikkate almadan son derece bağımsız ve özgün olarak nitelendirilirler.

Genellikle insanların ne düşündükleri veya temel beklentileri umursamazlar, beklentilere uymazlar ve genellikle kendilerine toplumun erkeklerden beklediğinin dışında bir yol açarlar. Sigma erkekleri, Alfa ve Beta erkeklere göre istisna veya nadir görülürken, son yıllarda Sigma erkek zihniyetinde bir artış oldu. İnternette ifade yollarını açtığı için muhtemelen sosyal medya eğilimi ile ilgisi var.

Sigma Erkeğinin Özellikleri

İşte Sigma kategorisine giren bir erkeğin bazı özellikleri.

1
Yalnız olma eğilimindedirler

Sosyal ilişkileri sevmediği anlamı ile karıştırılmamalıdır. Bunun yerine, iyi vakit geçirmek için insanlara genellikle ihtiyaç duymadıkları anlamına gelir. Öte yandan, sevdikleri insanlarla da hoş ve arkadaş canlısı olabilirler.

2
Esnek insanlardır

Alfa veya Beta erkekleri, içinde olmayı tercih ettikleri kişilikler ve ortamlar söz konusu olduğunda daha katıyken, Sigma erkekleri çoğu duruma uyum sağlayabilir. Farklı sosyal durumlar, takım oyunları ve hatta konfor bölgelerinin dışında iyi performans gösterebilirler.

3
Diğerlerini önemsemezler

Diğerleri, başkalarının etrafında olma veya toplumda belirli bir role sahip olma eğilimindeyken, Sigma erkekleri, etrafta kim olduğuna önem vermeksizin kendileri olma eğilimindedir. Diğer insanlarla birlikte olduklarında da yalnız olduklarında da aşağı yukarı aynı kişi olacaklar, bu da onu dikkate değer bir özellik haline getiriyor.

4
Liderlik özelliklerine sahiplerdir

Liderleri düşündüğümüzde, genellikle Alfa erkeklerini akla gelir. Sigma erkekleri, farklı bir liderlik tarzına sahip olsalar da mükemmel liderler olurlar. Hakimiyetlerini veya otoritelerini kurmak yerine, örnek veya karşılıklı iletişim yoluyla liderlik etmeyi tercih ederler. Sigma erkekleri, dengeli bir liderlik yaklaşımıyla başarılması gerekeni elde edecektir.

5
Onlar iyi dinleyiciler

Sigma erkekleri, diğerleri karşılıklı nezaket gereği konuşurken sessizliğin ve saygının değerini anladıkları için iyi dinleyici olma eğilimindedir. Boş konuşmaları önemsemez ve hatta dinlemezler, içeriğe önem verirler ve bu nedenle iyi dinlerler ve gerektiğinde konuşurlar.

6
Kendilerinin farkındalar

Bu, Beta erkekleri için doğru olsa da, genellikle güvensizlik nedeniyle kendini gösterir. Sigma erkeklerinin kendilerinin farkında olduğunu söylendiğinde, her iki şekilde de çalışır – iyi niteliklerini ve kusurlarını bilirler. Öz-farkındalık, yanlış yaptıklarında kendilerini düzeltmelerine yardımcı olur ve hataları tekrarlamazlar.

7
Kendilerine özgü değer yargıları vardır

Sigma erkekleri karmaşık senaryolarda doğruyu ve yanlışı görme eğilimindedir. Bu bağlamda, bazı kişilere karşı onları doğrudan yargılamak dışında sempatik bir tavır sergileyebilirler. Aynı zamanda, onları, üzerinde karar vermeden önce konunun tüm yönlerini analiz eden eleştirel düşünürler yapar. Sigma erkekleri, insanları aklında puanlar ve buna göre o insanların hayatlarında kalıp kalmayacaklarına karar verirler.

8
Sosyal ilişki becerileri çok iyidir

Sigma erkekleri, nadiren duygusal tepkileri olduğu ve iletişim kurarken net oldukları için biraz ilgisiz görünebilir. Bazıları bunu kaba olarak görse de, bu onların iyi dinleyici olmalarının bir sonucudur. Amaçlarını süslü bir dil ya da dalkavukluk ile gizlemezler. Net olmayı severler, karşılarındaki insanlardan da aynı şeyi beklerler.

9
Arkadaş gruplarına girebilirler ama onlara güvenmezler.

Sigma erkekleri esnektir ve bu da farklı sosyal gruplara uyum sağlamalarını ve insanlarla iyi geçinmelerini kolaylaştırır. Ancak bu, sosyal gruplara veya arkadaşlara bağımlı oldukları anlamına gelmez. Kendi kendilerine yetebilirler ve mutlular ve sosyal çevrelerinden bağımsız olarak aynı kalmayı başarabiliyorlar.

10
Geleceklerine kendileri karar verir

Alfalar yüksek aksiyonlu bir ortamda gelişirken, Betalar pasif, düşük stresli bir ortamda başarılı olurken, Sigma erkekleri kendi şartlarında başarılı veya başarısız olur. Kaderlerinden sorumlu olduklarını ve toplumlarına veya çevrelerine bağlı olmadıklarını bilirler. Eylemlerinden ve sonuçlarından kendilerini sorumlu tutarlar.

11
Küçük ama yakın sosyal çevrelere sahip olma eğilimindedirler.

Sigma erkekleri, büyük arkadaş çevrelerine sahip olma veya insan kalabalığını etkileme ihtiyacı hissetmezler. Bunun yerine, güvenebilecekleri ve aynı dalga boyunu paylaşabilecekleri daha yakın bir arkadaş çevresi olmasını tercih ederler. Anti-sosyal olarak görünebilir ama değildirler.

12
Onlar kendi kendine yeter

Sigma erkekleri bağımsızlığa her şeyden daha çok değer verir ve yaşamın her alanında tamamen kendi kendine yeterli olmak için ellerinden geleni yaparlar. Hayattaki temel bilgiler için kimseye güvenmek istemezler, kendi yolları çizmek için kendilerini geliştirir, sürekli öğrenir ve hayatlarını buna göre şekillendirirler.

13
Risk almaktan korkmazlar

Sigma erkekleri nadiren kolay yolu seçerler, onlar kariyer planlarını sadece kendi istedikleri şekilde planlarlar ve hayatı nasıl yaşamak istediklerini bildikleri için, kendi yollarından başka yola girmezler. Sosyal yapılardan ve sınırlardan hoşlanmazlar ve dışarı çıkıp kendi işlerini yapmayı severler. Ayrıca, böyle bir kararla ilişkili riskleri de kabul ederler.

14
İlgi arayanlar değillerdir

Sigma erkekleri başkalarından yorum veya onay istemez. Bunu, kendi hayatlarına müdahale gibi algılarlar. İlgi odağı olmak yerine arka plana geçme ve dinleme ve gözlemleme eğilimindedirler. Sigma erkekleri dışarıdan pasif gibi görünse de aslında arka planda sürekli çalışan ve planlarını uygulayan insanlardır.

15
Alfa olma potansiyelleri var

Sosyal uyarlanabilirlikleri ve esneklikleri ile bir Sigma erkeği aynı zamanda bir Alfa erkeği olabilir. Sigma erkeklerinin liderlik becerileri ve bağımsızlığı, onların güçlü yanlarını ve konfor alanlarını kullanır.

Sigma Erkek ve Alfa Erkek Arasındaki Fark

Sigma erkeklerinin özellikleri popülerlik kazanmaya başladığından beri, insanlar ‘Bir sigma erkeğini alfa erkeğinden bu kadar farklı kılan nedir?’ bilmek istiyor. Burada bazı temel farklılıkları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

16
Sessizliğin değeri

Alfa erkeklerinin belirgin olması için belirli bir sosyal ortama ihtiyaçları vardır. Konuşmayı severler ve duyulmak isterler. Seyirciler için aktifler ve insanlar izlerken ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını hissetmek isterler. Kısacası, onlar “gürültülü” kişiliklerdir ve aynı kalmak isterler.

Sigma erkekleri her yönden tam tersidir. Sessizliğe saygı duyarlar ve sessiz bir ortamı takdir ederler. Seyirci olmadan daha iyi performans gösterebilirler ve nadiren toplumun onayı için bir şeyler yaparlar.

17
Esneklik ve hakimiyet

Alfa erkeklerin rekabet etme ve mevcut çevrelerine hükmetme konusunda zorlayıcı bir ihtiyacı vardır. Bu nedenle, bir işyerinde rekabetçi ve hırslı olma eğilimindedirler. Lider veya ilgi odağı olmadıkları gruplarda iyi performans göstermezler.

Sigma erkekleri baskınlık veya hiyerarşi ile ilgilenmez. Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için bilinen yapıların ve hiyerarşinin dışında çalışırlar. İnsanlara bakış açıları daha çok kendi oluşturdukları değer yargılarına dayanır ve başkalarını rekabet veya tehdit olarak görmezler. Ayrıca daha esnektirler ve işi sevdikleri sürece takım olarak veya alt pozisyonda çalışmaktan çekinmezler.

18
Sosyal doğrulama

Alfalar genellikle baskın ve lider olarak görülür, ancak yerleşik sosyal hiyerarşileri içindedir. Oyunun ne olduğunu görmeleri, oynamaları ve “Alfalar” olmak için kazanmaları gerekiyor. Bu adamlar, tüm öz-değer ve saygı duygularını başkaları üzerindeki egemenlik konumlarından alırlar.

Sigma erkekleri, sosyal doğrulama ve hiyerarşi onlar için çok az şey ifade ettiğinden veya hiçbir şey ifade etmediğinden farklılık gösterir. Herhangi bir sosyal oyunun veya güç oyununun parçası olmak istemiyorlar. Ayrıca başkalarının onları nasıl gördüğüyle pek fazla ilgilenmezler ve bunun yerine özdeğerlerini ve saygılarını değerlerinden alırlar.

19
Ait olma ihtiyacı

Bir Alfa, yalnızca sürünün başındaysa Alfa’dır. Bu nedenle, kendilerini tanımlamak için yönetebilecekleri veya hakim olabilecekleri bir sosyal yapıya ihtiyaç duyarlar. Onları belirli davranış kalıpları ve sosyal çevrelerle sınırlar.

Bir Sigma erkeği, bunların hiçbirinin kendisi olmasını gerektirmez ve üst sıralarda yer almadığı bir sosyal hiyerarşide iyidirler. Gerçekten de, hiç kimseye güvenmeden, yalnız biri olarak bile işlev görebilir. Bu tür erkeklere daha fazla sosyal özgürlük sağlar.

20
Tevazu

Bir Alfa erkeğinin öz değeri, toplumun algısına yakından bağlı olduğundan, kişiliklerini ve başarılarını sergilemeye doğuştan ihtiyaç duyarlar. Kendileri hakkında konuşurlar veya övünürler ve “sürü”nün geri kalanına Alfa erkekleri olduklarını pekiştirirler.

Sigma erkekleri bu konuda farklılık göstermektedir. Odaklandıkları nokta, toplumsal standartlardan çok işin kendisidir. İşi ellerinden gelenin en iyisini yapacaklar ve övgü veya toplumu umursamayacaklar. Takdir edilme ihtiyaçları, iyi bir iş çıkarabilecek insanlar olarak görülmeleriyle sona erer.

21
Algı

Alfa erkekleri agresif, inatçı, rekabetçi ve sürekli aktif olarak karakterize edilir. İnsanlar genellikle bir Alfa’yı dikkat çeken ve sosyal onay için yaşayan biri olarak görür.

Sigma erkeklerini okumak çoğu insan için daha zordur. Aslında, ana akım psikoloji erkekleri bu kadar uzun süre Alfa ve Beta’ya ayırdığı için çoğu insan bu terimin ne anlama geldiğini bile bilmiyor olabilir. İnsanlar Sigma özelliklerine sahip birini tanıdıklarında, bağımsız düşünürler, yalnız kurtlar (bir Alfa’nın “sürü”nde olmanın aksine), birçok sosyal ilişkiden kopuk ve iyi dinleyiciler olarak görülürler.

Sık Sorulan Sorular – Sigma Erkeği Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Nasıl sigma erkeği olurum?

Bir sigma erkeği olmak için kendine güven geliştirmelisin. Bağımsız olmanız ve sorunlarınızı çözme yeteneğine sahip olmanız gerekir. Güçlü ve zayıf yönlerinizin farkında olmalı ve sürekli kendinizi geliştirmeye çalışmalısınız. Kişisel hedeflerinize ulaşmak için hayatınıza odaklanmalı ve üretken olmalısınız.

Burçlardan hangileri Sigma erkeği olmaya en yakındır?

Bir Sigma erkeği, belirli bir burç işaretiyle ilişkili değildir. Ancak, bazı burçların, bir sigma erkeğinin nasıl davrandığını tanımlayan kişisel özellikleri vardır. Akrep, Oğlak ve Başak, bir sigma erkeğinin doğuştan gelen özelliklerini sergileyen birkaç burç arasında sayılabilir.

Sigma erkekleri bir kadında ne arar?

Sigma erkekleri, kendileri gibi kendine güvenen ve bağımsız olan kadınları ararlar. Görünüşünden çok, bir kadının zekasına ve karar verme yeteneklerine ilgi duyarlar. Güçlü kişilikleri olan ve insanlara ihtiyacı olmayan kadınlara çekilirler.

Sigma erkekleri manipülatif midir?

Hayır. Sigma erkekleri kendilerine bakmakta iyidirler ve sessiz liderlerdir. Ancak, işleri halletmek için sizi manipüle etmeyecekler.

Sigma erkeğini ne mutlu eder?

Sigma erkekleri uyarlanabilir ve başkalarının onayına veya dikkatine ihtiyaç duymazlar. Bağımsızdırlar, güçlüdürler ve kendilerine bakabilirler. Bu nedenle, sigma erkekleri, temel ihtiyaçlarını karşılayarak ve çevrelerindekilere neşe getirerek hayatta mutluluk ve memnuniyet bulurlar.

Sigma erkekleri hassas mıdır?

Son derece hassas veya duygusal olmamalarına rağmen, sigma erkekleri empatik bir bakış açısına sahiptir. Çevrelerindekilerin görüş ve duygularına saygı duyarlar.

Sigma erkeği nedir, özellikleri nelerdir: anlatmaya çalıştık. Bir Sigma erkeği, hem “Alfa” hem de “Beta” erkeğinin özelliklerine sahip, güçlü ancak ayırt edici bir kişilik türüdür. Son derece bağımsızdır ve doğuştan gelen liderlik becerilerine sahiptir, bu da onu baskın olarak değil, örnek olarak lider yapar. Kendini bilen ve kendine yeten biri olarak fikrini söylemekten ve risk almaktan da kaçınmazlar. Doğrudan konuşan ve gerçekten yakın bir sosyal çevreye sahip olma eğiliminde olan sabırlı bir dinleyicidir. Bunlar, bir Sigma erkeğinin onu kalabalığın arasından öne çıkaran bazı benzersiz özellikleridir. Peki siz Sigma mısınız? Yorumlarda özelliklerinizi paylaşabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!