3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündem"Siz Ermeniler Pisliksiniz" Diyen Murat Övüç, Hakim Karşısına Çıkacak

Son Yazılar

“Siz Ermeniler Pisliksiniz” Diyen Murat Övüç, Hakim Karşısına Çıkacak

Murat Övüç yine dilinin azizliğine uğradı. Sivri dilli fenomen, Kim Kardashian’a laf sokacağım diye tüm ermenilere “pisliksiniz” deyince, Ermeni Üç Horan Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve avukat Simon Çekem tarafından şikayet edilmişti.

Savcılık Kim Kardashian’ın şikayetinin bulunmadığını belirterek hakaret suçundan Murat Övüç hakkında takipsizlik kararı vermişti. Murat Övüç de ifadesinde sözlerinin Türkiye’de yaşayan Ermenilere karşı olmadığını, Kim Kardashian’a karşı olduğunu söylemişti.

BERAAT KARARI BOZULDU

Instagram’da Ermenilerle ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan 1,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan fenomen Murat Övüç’e verilen beraat kararı bozuldu.

Ermeni asıllı reality şov yıldızı Kim Kardashian, sosyal medya hesabından Türklerin Ermenilere soykırım yaptığı şeklinde paylaşımlarda bulunmuştu. Büyük tepki gören Kardashian’a sosyal medya fenomeni Murat Övüç de Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, ”Siz Ermeniler pisliksiniz. Sen kimsin benim Osmanlı büyüklerime barbar diyorsun” demişti.

“SÖZLERİM TÜRKİYE’DEKİ ERMENİLERE KARŞI DEĞİL”

Ermeni Üç Horan Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve avukat Simon Çekem, Murat Övüç’ü İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etmişti. Savcılık yaptığı soruşturma sonucunda Övüç’ün paylaştığı bir dakikalık videodaki ifadelerin, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçunu oluşturduğunu belirterek 9 aydan 1,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.

BASİT YARGILAMADAN BERAAT ALMIŞTI

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi, Övüç’ün dosyasında basit yargılama usulünün uygulanmasına karar vermişti. Sanık Murat Övüç ile şikayetçi Simon Çekem’in beyan ve savunmalarını yazılı olarak alan mahkeme duruşma açmadan kararını açıklamıştı. Mahkeme dosyadaki delil durumu ve savunma içeriklerine göre duruşma yapmaksızın Murat Övüç’e beraat kararı vermişti.

İTİRAZ ÜZERİNE YARGILAMA USULÜNE GEÇİLECEK

Avukat Simon Çekem karara itiraz hakkını kullanması üzerine mahkeme kapattığı dosyayı tekrar açarak normal yargılama usulüne geçileceğini bildirdi. Taraflara mart ayında yapılacak duruşmada hazır bulunmaları için tebligat gönderildi. Murat Övüç önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili sıkıcı olmayan tüm haber ve bilgilere ise buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!