3.3 C
İstanbul
Cuma, Aralık 9, 2022
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

SnapChat Puanı Nedir, Ne İşe Yarar, Snapchat Puanı Nasıl Artar?

İşte Snapchat puanı nedir, ne işe yarar ve Snapchat puanı nasıl artar gibi sorularınızın tüm cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Snapchat puanınızı biliyor musunuz? Muhtemelen kullanıcı adınızdaki rastgele sayıyı en az bir kez görmüşsünüzdür. Belki geçmişte Snapchat puanınızı artırmayı bile denediniz. Ama Snapchat puanınızın ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Birçok sinir bozucu Snapchat özelliği gibi, puanınız mantıksız görünüyor. Ama merak etmeyin, işte bu yazımızda Snapchat puanı nedir, ne işe yarar ve Snapchat puanı nasıl artar gibi sorularınızın tüm cevaplarını bulacaksınız.

Snapchat puanı nedir?

Snapchat, puan özelliği hakkında açıklanan bilgi çok net değil. Snapchat’in web sitesi Snap puanınız hakkında şunları söylüyor:

Snapchat puanınız, gönderdiğiniz ve aldığınız Snap sayısını, yayınladığınız Hikayeleri ve birkaç diğer faktörü birleştiren süper gizli, özel bir denklem tarafından belirlenir.

Faydalı, değil mi?

Peki bu durumda Snapchat puanı nedir? Esasen Snapchat puanınız, gönderilen Snap’ler, alınan Snap’ler, eklenen kullanıcılar, gönderdiğiniz hikayeler ve daha fazlası dahil olmak üzere uygulamadaki etkinliğinizin toplamıdır. Birçok kullanıcı Snapchat puanlarını birbirleriyle rekabet etmenin veya Snapchat Kupa kazanmanın bir yolu olarak görülür. Snapchat puanı nasıl artar konusuna yazımızın devamında değineceğiz.

Snapchat puanı nerden bakılır?

Snapchat puanınızı daha önce hiç aramadıysanız, bulmak biraz zor olabilir.

Başlamak için Snapchat uygulamasında Profil ekranınıza gidin (Bitmoji’nizin yüzüne veya ekranınızın sol üst köşesindeki daire simgesine dokunun).

Profil sayfanızın üst kısmı Snap kodunuzu gösterecektir. Snap kodunuzun altında görünen adınız ve ardından üç bilgi parçası olacaktır: kullanıcı adınız, Snap puanınız ve burcunuz.

snapchat puanı nasıl artar

Diğer iki sayıyı ortaya çıkarmak için Snap puanınıza dokunun. Soldaki sayı, hesabınızı oluşturduğunuz andan itibaren gönderdiğiniz Snap sayısıdır ve sağdaki sayı, aldığınız Snap sayısıdır. Bu iki sayıyı birleştirmek Snap puanınıza eşit olmazsa şaşırmayın — Snap puanınızın nasıl çalıştığına birazdan değineceğiz.

Snapchat puanı nedir, ne işe yarar öğrendiğimize göre Snapchat puanı nasıl artar sorusunun cevabına yazımızın devamında geçebiliriz.

Başkasının Snapchat Puanı Nasıl Bulunur?

Puanınızın belirli bir arkadaş veya ünlüye kıyasla nasıl olduğunu görmek ister misiniz? Snapchat puanları için herkese açık bir lider panosu olmasa da, bir kullanıcının puanını çok az çabayla kontrol edebilirsiniz.

Arkadaşınızın kullanıcı adına dokunarak bir sohbet penceresi açın. Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki Bitmoji simgesine basın. Görünen adları, kullanıcı adları ve altında küçük siyah metinle Snap puanı olan bir sayfa açılacaktır.

İlgili Yazı: Snapchat’in Yeni Bitmoji Tepkileri Nasıl Kullanılır?

Birinin Snap puanını göremiyorsanız, muhtemelen sizi arkadaş listesinden çıkarmış veya engellemiştir.

Snapchat puanı nasıl artar?

Hızlı bir matematik işlemi yaptıktan sonra, gönderilen Snap’lerin ve alınan Snap’lerin sayısını bir araya getirmenin, Snapchat puanınızdan daha düşük bir sayıyla sonuçlandığını fark edebilirsiniz.

snapchat puanı nasıl artar

Snapchat’in bahsettiği “diğer birkaç faktöre” hoş geldiniz. Bu faktörlerin tam olarak ne olduğunu kimse bilmiyor olsa da, bazı sağlam teoriler var. Araştırmaya göre, puanınıza katkıda bulunan unsurlar şunlar olabilir:

 • Gönderilen anlık görüntüler
 • Alınan anlık görüntüler
 • Eklenen arkadaş sayısı
 • Gönderdiğiniz hikaye sayısı
 • Arkadaşlarla Snap Streaks‘i sürdürmek
 • Uygulamayı bir süre kullanmadıktan sonra tekrar kullanmaya başladığınızda bonus puanlar

Snap puanı nasıl artar?

Snapchat kimsenin gözünü boyamaya çalışmıyor. Snapchat puanı nasıl artar sorusunun en basit cevabı, platformu aktif şekilde kullanarak olmalıdır.

Bu nedenle Snapchat puanınızı artırmak için yapabileceğiniz en iyi şey, uygulamayı mümkün olduğunca kullanmaktır. Biraz özveriyle, kısa sürede rekorlar kırabilirsiniz.

Bununla birlikte, Snapchat puanınızı artırmakla ilgili bazı yaygın yanılgıları bilmek önemlidir.

 1. Snapchat puanınız yalnızca fotoğraf ve video Snap’leri göndererek artacaktır. Snapchat uygulaması aracılığıyla gönderilen kısa mesajların puana etkisi yoktur.
 2. Aynı Snap’i birden fazla kullanıcıya göndererek ekstra puan alamazsınız. Bir puan almak için benzersiz bir Snap göndermeniz gerekir.

Snapchat Kupalar Nerede? Ne Oldu?

Geçmişte, Snapchat puanınızın avantajlarından biri kupaların kilidini açmaktı. Bunlar, kullanıcıları yaratıcı oldukları veya uygulamayı sık kullandıkları için ödüllendirmek için bir tür rozet sistemi olarak kullanılıyordu.

Ne yazık ki bu özelliği kaldırdı ve bunun yerine Snapchat tılsımlar‘ı kullanmayı seçti. Bunlar, sizin ve arkadaşlarınızın Snapchat hesapları arasındaki özel anları veya benzerlikleri temsil eden ayrı simgelerdir. Bunlar sıklıkla değişir ve burcunuzdan Bitmoji tercihlerinize kadar her şeyi içerebilir.

snapchat puanı nasıl artar

Tılsımlarınızı iki taraf arasında özel olan arkadaşlık veya grup profilinizde görebilirsiniz. Bir Tılsımı nasıl kazandığınızı görmek için ona dokunmanız yeterlidir.

Snapchat puanı çevrimiçi nasıl artar?

Snapchat puanınıza yüz binlerce puan ekleyeceğini belirten birçok web sitesi var. Gerçek olamayacak kadar iyi görünen sözler veriyorlar ve Snapchat puanınızın artmasını dakikalar içinde izleyeceğinizi garanti ediyorlar.

Buna İNANMAYIN! Bu web sitelerinin ve uygulamaların tümü gerçeği ifade etmiyorlar.

Snapchat puanınız üçüncü taraf uygulamalar veya web siteleri tarafından değiştirilemez. Snapchat puanınızı yalnızca uygulamayı kullanarak artırabilirsiniz; bu özellik için kolay bir geçici çözüm veya hile kodu yoktur.

Snapchat Puanım Güncellenmiyor: Ne Yapmalıyım?

Snap puanınız düşemez, bu yüzden ara verip puanlarınızı kaybetme konusunda endişelenmeyin. Ancak uygulamayı düzenli olarak kullanıyorsanız ve Snapchat puanınızda bir değişiklik fark etmediyseniz panik yapmayın! Tüm çabanızın boşa gitmediğinden emin olmak için atabileceğiniz bazı adımlar:

 1. Uygulamanızın mevcut en son sürüme güncellendiğinden emin olun.
 2. Birkaç saat bekleyin; bu sadece bir aksaklık olabilir veya Snapchat’in teknik sorunları olabilir. Telefonunuzu yeniden başlatın ve sabah skoru tekrar kontrol edin.
 3. Snapchat desteğiyle konuşun. En kötü senaryoda, bireysel durumunuzu gidermenize yardımcı olabilirler.

Snapchat Puanınız Ne Kadar Yükselebilir?

Snapchat puanı nasıl artar sorunuza detaylı bir şekilde cevap verdiğimi umuyorum. Snapchat’in ne kadar popüler olduğu göz önüne alındığında, birçok kullanıcının yüzbinlerce Snapchat puanına sahip olması şaşırtıcı olmayabilir. Tabii ki, bu bir soruyu gündeme getiriyor: Bu uygulamada ne kadar zaman harcadığınızı gerçekten sistematik bir şekilde ölçmek istiyor musunuz?

Herhangi bir sosyal medya aracında olduğu gibi, arkadaşlarınızla iletişim kurmak için kullanmaya odaklanırsanız, muhtemelen en çok Snapchat’ten keyif alacaksınız. Hepiniz komik filtreleri kullanarak harika zaman geçireceksiniz ve puanınız neredeyse hiç çaba harcamadan artacak.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.