Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaSnapChat Puanı Nedir, Ne İşe Yarar, Snapchat Puanı Nasıl Artar?

Son Yazılar

SnapChat Puanı Nedir, Ne İşe Yarar, Snapchat Puanı Nasıl Artar?

Snapchat puanınızı hızlı bir şekilde artırmanız mı gerekiyor? Puanınızı hızlı ve kolay bir şekilde artırmak için kanıtlanmış ipuçlarını ve püf noktalarını keşfedin. Profilinizi öne çıkarmak ve daha fazla takipçi kazanmak için atabileceğiniz basit adımları öğrenin.

Snapchat puanınızı biliyor musunuz? Muhtemelen kullanıcı adınızdaki rastgele sayıyı en az bir kez görmüşsünüzdür. Belki geçmişte Snapchat puanınızı artırmayı bile denediniz. Ama Snapchat puanınızın ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Birçok sinir bozucu Snapchat özelliği gibi, puanınız mantıksız görünüyor. Ama merak etmeyin, işte bu yazımızda Snapchat puanı nedir, ne işe yarar ve Snapchat puanı nasıl artar gibi sorularınızın tüm cevaplarını bulacaksınız.

Snapchat Puanı Nedir?

Snapchat, puan özelliği hakkında açıklanan bilgi çok net değil. Snapchat’in web sitesi Snap puanınız hakkında şunları söylüyor:

Snapchat puanınız, gönderdiğiniz ve aldığınız Snap sayısını, yayınladığınız Hikayeleri ve birkaç diğer faktörü birleştiren süper gizli, özel bir denklem tarafından belirlenir.

Faydalı, değil mi?

Peki bu durumda Snapchat puanı nedir? Esasen Snapchat puanınız, gönderilen Snap’ler, alınan Snap’ler, eklenen kullanıcılar, gönderdiğiniz hikayeler ve daha fazlası dahil olmak üzere uygulamadaki etkinliğinizin toplamıdır. Birçok kullanıcı Snapchat puanlarını birbirleriyle rekabet etmenin veya Snapchat Kupa kazanmanın bir yolu olarak görülür. Snapchat puanı nasıl artar konusuna yazımızın devamında değineceğiz.

Snapchat Puanı Nasıl Hesaplanıyor?

Hızlı bir matematik işlemi yaptıktan sonra, gönderilen Snap’lerin ve alınan Snap’lerin sayısını bir araya getirmenin, Snapchat puanınızdan daha düşük bir sayıyla sonuçlandığını fark edebilirsiniz.

snapchat puanı nasıl artar

Snapchat’in bahsettiği “diğer birkaç faktöre” hoş geldiniz. Bu faktörlerin tam olarak ne olduğunu kimse bilmiyor olsa da, bazı sağlam teoriler var. Araştırmaya göre, puanınıza katkıda bulunan unsurlar şunlar olabilir:

 • Gönderilen anlık görüntüler
 • Alınan anlık görüntüler
 • Eklenen arkadaş sayısı
 • Gönderdiğiniz hikaye sayısı
 • Arkadaşlarla Snap Streaks‘i sürdürmek
 • Uygulamayı bir süre kullanmadıktan sonra tekrar kullanmaya başladığınızda bonus puanlar

Snapchat Puanına Nasıl Bakılır?

Snapchat puanınızı daha önce hiç aramadıysanız, bulmak biraz zor olabilir.

Başlamak için Snapchat uygulamasında Profil ekranınıza gidin (Bitmoji’nizin yüzüne veya ekranınızın sol üst köşesindeki daire simgesine dokunun).

Snap kodunuz, hemen altında Snap puanınız ve burcunuzla birlikte kullanıcı adınızın yanında görünecektir. Diğer iki sayıyı ortaya çıkarmak için Snap puanınıza dokunun: Hesabınızı oluşturduğunuzdan beri gönderdiğiniz Snap sayısı ve aldığınız Snap sayısı.

snapchat puanına nasıl bakılır
snapchat puanına nasıl bakılır

Diğer iki sayıyı ortaya çıkarmak için Snap puanınıza dokunun. Soldaki sayı, hesabınızı oluşturduğunuz andan itibaren gönderdiğiniz Snap sayısıdır ve sağdaki sayı, aldığınız Snap sayısıdır. Bu iki sayıyı birleştirmek Snap puanınıza eşit olmazsa şaşırmayın — Snap puanınızın nasıl çalıştığına birazdan değineceğiz.

Snapchat puanı nedir, ne işe yarar öğrendiğimize göre Snapchat puanı nasıl artar sorusunun cevabına yazımızın devamında geçebiliriz.

Snapchat Puanım Yükselmiyor

Hızlı bir matematik işlemi yaptıktan sonra, gönderilen ve alınan Snap sayısı toplamınızın Snapchat puanınızdan daha düşük bir sayıyla sonuçlandığını fark edebilirsiniz.

Bunun böyle olmasının birkaç nedeni olabilir. Snapchat’in puan tahsisinin, Snap’leri yalnızca gönderme eylemine değil, nasıl gönderdiğinize bağlı olması mümkündür.

İşte bildiklerimiz: Bir kullanıcıya gönderilen her Snap için bir puan ve onu gönderdiğiniz için ek bir puan alırsınız. Ancak Snapchat’in formülünü kimsenin bilmediğini unutmayın.

Snapchat Puanı Nasıl Artar?

Snapchat kimsenin gözünü boyamaya çalışmıyor. Snapchat puanı nasıl artar sorusunun en basit cevabı, platformu aktif şekilde kullanarak olmalıdır.

Bu nedenle Snapchat puanınızı artırmak için yapabileceğiniz en iyi şey, uygulamayı mümkün olduğunca kullanmaktır. Biraz özveriyle, kısa sürede rekorlar kırabilirsiniz.

İşte puanınızı artırmak için daha fazla ipucu:

 • Olabildiğince çok benzersiz Snap gönder. Bu, gönderilen her Snap için bir puan kazanacağınız için puan artırmanın kolay bir yoludur. Not: Kısa mesaj göndermek puanınızı artırmaz.
 • Arkadaşlarından gelen Snap’leri aç. Snapchat ayrıca aldığınız Snap’ler için sizi ödüllendirir, bu yüzden açılmamış Snap’lere bakın ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurmaya başlayın.
 • Snap’leri Hikayelere Yükle. Hepimiz her gün Hikayelerine Snap yükleyen bir veya daha fazla kullanıcı tanıyoruz. Muhtemelen puanları yüksektir. Fazla düşünmenize gerek yok; Snapchat Hikayelerinize Snap eklemek, puanınızı yükseltmek için gününüzün parçalarını paylaşmak kadar basit olabilir.

Bununla birlikte, Snapchat puanınızı yükseltmekle ilgili bazı yaygın yanılgıları bilmek önemlidir.

 • Snapchat puanınız yalnızca fotoğraf ve video Snap’leri göndererek artacaktır. Snapchat uygulaması aracılığıyla gönderilen metin mesajları sayılmaz.
 • Aynı Snap’i birden çok kullanıcıya göndererek ekstra puan almazsınız. Bir puan almak için benzersiz bir Snap göndermeniz gerekir.

İpucu: Gönderdiğiniz ilk Snap size altı puan kazandıracak. Zaman kaybetmeyin – Snapping’i edinin.

Snapchat Puanı Online Nasıl Artar?

Snapchat puanınıza yüz binlerce puan ekleyeceğini belirten birçok web sitesi var. Gerçek olamayacak kadar iyi görünen sözler veriyorlar ve Snapchat puanınızın artmasını dakikalar içinde izleyeceğinizi garanti ediyorlar.

Buna İNANMAYIN! Bu web sitelerinin ve uygulamaların tümü gerçeği ifade etmiyorlar.

Snapchat puanınız üçüncü taraf uygulamalar veya web siteleri tarafından değiştirilemez. Snapchat puanınızı yalnızca uygulamayı kullanarak artırabilirsiniz; bu özellik için kolay bir geçici çözüm veya hile kodu yoktur.

Başkasının Snap Puanını Görme

Başkasının Snap puanına nasıl bakılır? Snapchat puanları için herkese açık bir lider panosu olmasa da, bir kullanıcının puanını çok az çabayla kontrol edebilirsiniz.

Sohbet penceresine gidin ve arkadaşınızın kullanıcı adına dokunun. Ardından, ekranın sol üst köşesindeki Bitmoji simgesine dokunun. Bitmoji’lerinin altında gösterilen Snap puanları ile profil sayfalarına gideceksiniz.

İlgili Yazı: Snapchat’in Yeni Bitmoji Tepkileri Nasıl Kullanılır?

Birinin Snap puanını göremiyorsanız, muhtemelen sizi arkadaş listesinden çıkarmış veya engellemiştir.

Snap Puanım Artmıyor: Ne Yapmalıyım?

Snap puanınız düşemez, bu yüzden ara verip puanlarınızı kaybetme konusunda endişelenmeyin. Ancak uygulamayı düzenli olarak kullanıyorsanız ve Snapchat puanınızda bir değişiklik fark etmediyseniz panik yapmayın! Tüm çabanızın boşa gitmediğinden emin olmak için atabileceğiniz bazı adımlar:

 1. Uygulamanızın mevcut en son sürüme güncellendiğinden emin olun.
 2. Birkaç saat bekleyin; bu sadece bir aksaklık olabilir veya Snapchat’in teknik sorunları olabilir. Telefonunuzu yeniden başlatın ve sabah skoru tekrar kontrol edin.
 3. Snapchat desteğiyle konuşun. En kötü senaryoda, bireysel durumunuzu gidermenize yardımcı olabilirler.

Snapchat Puanınız Ne Kadar Yükselebilir?

Snapchat puanı nasıl artar sorunuza detaylı bir şekilde cevap verdiğimi umuyorum. Snapchat’in ne kadar popüler olduğu göz önüne alındığında, birçok kullanıcının yüzbinlerce Snapchat puanına sahip olması şaşırtıcı olmayabilir. Tabii ki, bu bir soruyu gündeme getiriyor: Bu uygulamada ne kadar zaman harcadığınızı gerçekten sistematik bir şekilde ölçmek istiyor musunuz?

Herhangi bir sosyal medya aracında olduğu gibi, arkadaşlarınızla iletişim kurmak için kullanmaya odaklanırsanız, muhtemelen en çok Snapchat’ten keyif alacaksınız. Hepiniz komik filtreleri kullanarak harika zaman geçireceksiniz ve puanınız neredeyse hiç çaba harcamadan artacak.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!