3.3 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaYeni Başlayanlar İçin En İyi Snapchat Streak İpuçları

Son Yazılar

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Snapchat Streak İpuçları

İşte Snapstreaks hakkında bilmeniz gereken her şey ve snapchat streak nasıl yapılır, devam ettirmenize yardımcı olacak en iyi ipuçları.

Resmi olarak Snapstreaks olarak adlandırılan Snapchat Streak, Reddit karmasına çok benzer: gerçek dünyada tamamen işe yaramaz, ancak büyük miktarlar toplayanlar için bir gurur kaynağı. İşte bu yazımızda Snapchat Streak nasıl yapılır ve devam ettirilir soruları için en iyi ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

İster Snapchat’e yeni başlıyor olun, ister arkadaşlarınızın Snapstreak’lerini artırmalarına kıskançlıkla bakan uzun süreli bir kullanıcı olun, doğru yere geldiniz.

İLGİLİ YAZI: STREAK NE DEMEK? SNAPSTREAK NEDİR? ST NASIL YAPILIR?

Bu makale Snapchat Streak hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklıyor ve puanınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak bazı pratik ipuçları sunuyor.

Snapchat’teki Streaks’ler Nelerdir?

Snapchat, insanları uygulamasına ve ekosistemine dahil etmek için öncelikle Snapstreaks’i tanıttı. Instagram, Snapchat’ten ilham alan Hikayeler özelliği aracılığıyla şirketin kullanıcı tabanını artırmaya devam ettikçe, uygulama son yıllarda artan bir baskı altına girdi.

Ayrıntıları makalenin ilerleyen kısımlarında ele alacağız, ancak en temelde, bir Snapstreak yalnızca, birbirini takip eden birkaç gün boyunca en az 24 saatte bir başka bir kullanıcıyla snaps alışverişi yaptığınız anlamına gelir. Bunu dilediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Sohbetler sekmesinde arkadaşlarınızın isimlerinin yanında ilgili emojileri kontrol ederek canlı Snapstreak’lerinizi görebilirsiniz.

Snapstreaks, piyasaya sürüldüğünden beri kullanıcılar arasında oldukça popüler hale geldi. Uygulamaya bir oyunlaştırma öğesi eklediler; arkadaş grupları kimin en uzun galibiyet serisini yakalayabileceğini görmek için yarışıyor. Hiçbir şey kazanmıyorsunuz (ekrandaki emoji dışında), ancak yine de eğlenceli bir meydan okuma.

Snapstreaks, Snapchat puanınızı yükseltmenin de harika bir yoludur. Çok sayıda eşzamanlı Snap Streak çalıştırmak, puanınızı hızla yükseltecektir. Hadi yavaş yavaş Snapchat streak nasıl yapılır keşfedelim!

Snapstreak Emojileri Ne Anlama Geliyor?

Snapchat emojilerle dolu; ilişkiler, olaylar ve ünlüler hakkında sizi uyarmak için sık sık açıldıklarını göreceksiniz.

Ancak, Snapstreaks ile ilgili bir avuç Snapchat emojisi var. Bunlar:

 • Ateş: İkiniz arka arkaya üç gün Snapstreak’te olduğunuzda, bir kişinin adının yanında ateş emojisini göreceksiniz.
 • 100: Arka arkaya 100 gün boyunca Snapchat serisinde olduğunuzda 100 işareti görünür.
 • Kum saati: Bitmek üzere olan bir Snapstreak’teyken birinin adının yanında kum saati emojisi görüntülenir.
 • Pembe Kalp: Bu emoji, uygulamada birbirine doyamayan arkadaşlar içindir. İki ay üst üste sürekli iletişim halinde olan iki kişi bu emojiyi görüyor. Pembe kalp emojisini almak için o arkadaşınızla sohbet etmeniz, fotoğraf göndermeniz, aramanız ve fotoğraf paylaşmanız gerekiyor.
 • Güneş gözlüğü: Bu emoji, aralarında streak’leri olan bir grup arkadaş arasında yaygındır. Siz ve diğer kullanıcının çizgili güneş gözlüğü emojisi varsa, ikinizin arasında ortak bir arkadaş var demektir.
 • Dağ: Dağ emojisi tek boynuzlu at gibidir. Birkaç Snapchat kullanıcısı, son derece uzun bir Snapstreak’teyken onu gördüklerini iddia ediyor. Ancak Snapchat, resmi belgelerinde dağdan bahsetmiyor. Var mı? Bunu onaylayamayız veya reddedemeyiz.

Tüm Snapstreak emojilerine bir numara eşlik ediyor. Snapstreak’inizin çalıştığı ardışık günlerin toplam sayısını temsil eder. Bir günü kaçırırsanız sıfırlanır.

Snapchat Streak Kuralları Nelerdir?

Snapchat streak kuralları oldukça basittir. Snapchat serisinin devam etmesi için hem siz hem de arkadaşınız en az 24 saatte bir birbirinize en az bir snap göndermelisiniz. Ama ne yazık ki, bilmeniz gereken başka kurallar da var. İşte Snapchat streak nasıl yapılır ve devamı nasıl getirilir sorusunun başlangıç noktası da budur.

Hatırlanması gereken beş Snapchat serisi kuralı vardır:

 • Sohbet: Snapchat sadece video ve fotoğraf göndermekten ibaret değildir; ayrıca normal metin tabanlı sohbete katılabilirsiniz. Ne yazık ki, siz ve arkadaşınız arasındaki metin konuşmaları Snapstreak’inize sayılmaz.
 • Hikayeler: Snapchat’in en popüler özelliklerinden biri günlük hikayenizi kaydetme yeteneğidir. Takipçilerinizin her gün ne kadar eğlenceli maceralar yaşadığınızı görmelerini sağlar. Yine, arkadaşınız hikayeyi izlese bile, serinize sayılmazlar.
 • Anılar: Snapchat’in anılar kasası, eski olayları yeniden canlandırmanıza ve bunları ikinci kez paylaşmanıza olanak tanır. Arkadaşınızla paylaştığınız hiçbir hatıra, etkileşim olarak kabul edilmez.
 • Snapchat Gözlükleri: Arkadaşınıza içerik göndermek için Snapchat Gözlüklerini kullanırsanız, Snapstreak’inizi artırmazsınız. Serilere katkıda bulunmuyorsa Snapchat Spectacle’ın artık AR uyumlu olup olmadığı önemli değil.
 • Grup sohbetleri: Çok sayıda Snapstreak başlatmak isteyen insanlar her zaman aynı düşünceye sahiptir: herkesi büyük bir gruba atın ve tüm insanları aynı anda toplu olarak çekin. Üzgünüm ama Snapchat senden bir adım önde. Grup sohbetlerine gönderdiğiniz anlık görüntüler dikkate alınmaz; herkese ayrı ayrı bir snap göndermeniz gerekiyor.

Yalnızca iki tür içerik Snapchat başarınızı artırmanıza yardımcı olur: bir arkadaşınıza ayrı ayrı fotoğraf göndermek veya bir arkadaşınıza ayrı ayrı video göndermek.

Snapchat’te Streak’lerin Nasıl Başlatılacağına İlişkin İpuçları

Snapchat’te bir Streak oluşturmak için özel bir şey yapmanıza gerek yok. Arkadaşınızla Snapchat’te bir streak başlattığınızdan ve en az 24 saatte bir en az bir fotoğraf gönderdiğinizden emin olun.

Snapchat streak nasıl yapılır birlikte bakalım.

İşte yeni serinizi hızlı bir şekilde başlatacak üç Snapchat serisi fikri:

1. İstekli Katılımcılar Bul

snapchat streak nasıl yapılır

Bir Snapstreak’i devam ettirmek için herkes sizin kadar istekli olamaz. Uygulamanın en hevesli kullanıcılarından bazıları bile her gün aynı kullanıcıya bir anlık görüntü göndermekle ilgilenmeyebilir. Bu nedenle, istekli katılımcılar bulduğunuzdan emin olmanız önemlidir.

Kimin meydan okumaya hazır olduğunu belirlemenin bir yolu, Snapchat’in bazı özelliklerini kullanmaktır. Örneğin, “Snapstreak?” başlıklı boş bir fotoğraf çekin. ve ilgileneceğini düşündüğünüz herkese gönderin. Kaç kişiye gönderdiğinizi kimse bilmeyecek. (Yazının devamında örneği var!)

2. İlk Gün Önemlidir

Özel bir günde (doğum gününüz veya bayram gibi) bir seriye başlamak her zaman iyi bir fikirdir. Diğer kişinin dikkatini çekme, yanıt alma ve diğer kişiyi uzun süre meşgul tutma olasılığınız daha yüksektir.

3. Sık Etkileşimde Bulunduğunuz Kişilere Odaklanın

Nadiren iletişim kurduğunuz biriyle bir Snapstreak başlatmaya çalışmanın pek bir anlamı yok. Elbette yapılabilir, ancak kişinin ilgisini kaybetme riski yüksek. Bu Snapchat streak nasıl yapılır sorusunun en temel cevabıdır.

Unutmayın, ilk birkaç hafta en zorudur. Ardışık gün sayısına ulaştığınızda, her iki kişi de oyuna yatırım yapar ve daha kolay hale gelir. İlk engeli aşmanın en kolay yolu, halihazırda çok sayıda snap gönderdiğiniz kişilerle Snapstreaks başlatmaktır.

Snapchat Serinizi Korumak için İpuçları

Artık bir Snapstreak oluşturduğunuza göre, bunları mümkün olduğunca uzun süre devam ettirmenize yardımcı olacak birkaç fikir var.

1. Boş Fotoğraflar Kullan

snapchat streak nasıl yapılır

Seriyi devam ettirmek için yüksek kaliteli fotoğraflar göndermenize gerek yok; kimse seni yargılamaz. Bunun yerine boş bir fotoğraf çekip “Streak” yazan bir başlık eklemek yeterli olacaktır. Her gün aynı resmi kullanabilirsiniz ve puanınız yükselmeye devam edecektir.

2. Günün Belirli Bir Zamanına Bağlı Kalmak

Özellikle günde yalnızca bir snap göndermeyi planlıyorsanız, Snapstreaks’inizi günün ilerleyen saatlerinde başlatmak daha iyidir.

Bunu yapmak, süreniz dolmadan birkaç saat önce kum saati emojisini göreceğiniz anlamına gelir. Sabah ilk iş olarak bir anlık mesaj gönderirseniz, emoji yalnızca gecenin ortasında uygulamayı kullanmadığınız zamanlarda görünür olacaktır.

Bu argümanın ters tarafı, fotoğraflarınızı göndermek için en uygun zamanlardan birinin, ilk uyandığınız zamandır; alarmınızın bir parçası olarak bir hatırlatıcı bile ayarlayabilirsiniz. Hangi yaklaşım sizin için en uygunuysa onu denemelisiniz.

3. Arkadaş Listenizi Yeniden Düzenleyin

Snapstreak’lerinizden bazıları, en iyi arkadaşınız olarak görmediğiniz insanlarla olabilir. Bu nedenle Snapchat’in otomatik En İyi Arkadaşlar listesinde görünmezler.

Çözüm, kişilerinizi yeniden adlandırmaktır. Snapchat, kim olduklarını hatırlamanıza yardımcı olmak için arkadaş listenizdeki herhangi bir kişiyi yeniden adlandırmanıza izin verir (unutmayın, bazı kişilerin tuhaf kullanıcı adları vardır).

Bir arkadaşınızın adını değiştirmek için sohbetine gidin ve sol üst köşedeki ismine dokunun. Yeni bir menü açılacaktır. Adlarını düzenlemek için yeni menüde adlarına tekrar dokunun.

Yeni adı seçerken Aaaa önekini ekleyin. Bu işlem, ‘adı’ listenizin en üstünde görünmeye zorlar.

4. Filtrelerinizi Kontrol Edin

Bazen, özellikle aynı anda çok sayıda Snapstreak’i dengelemeye çalışıyorsanız, Snapstreak’te kiminle olduğunuzu unutabilirsiniz.

Neyse ki, arkadaş listenize gitmeden serilerinizi görmenin bir yolu var. Yeni bir snap göndermek üzereyken ve filtreler arasında gezinirken, özel bir Snapchat Streak filtresi göreceksiniz. Bu, alev emojisinin yanında büyük beyaz sayılarla art arda kaç gün topladığınızı gösterecektir.

5. Arkadaşlarınızla Daha Sık Sohbet Edin

Bu biraz anlamsız görünebilir çünkü insanlarla konuşmak galibiyet serisine katkıda bulunmaz. Bununla birlikte, insanlarla etkileşimde bulunmak, iletişimde kalmaya olan ilgilerini artırır ve bu streak devam ettirme konusunda daha isteklidirler. Gönderilerinin ara sıra övülmesi veya günaydın serisi de bağlantıda kalmanıza yardımcı olabilir.

6. Snapstreak’inizi Kurtarın

Telefonunuza erişiminiz olmadan bir süreliğine uzakta mıydınız yoksa streak göndermeyi mi unuttunuz? Her iki durumda da, Snapchat kullanıcılarının streak’ları kurtarmasına izin verdiği için bu bir sorun değil. Kullanıcılar, serinin kırılmadan önce olduğunu düşündükleri yaklaşık bir sayı ekleyebilir ve isteğiniz onaylanırsa geri gelecektir.

7. Görüşmelerinizi Sabitleyin

İster özel bir kişi ister en iyi arkadaşınız olsun, onları zirvede tutmak istiyorsanız sohbetlerini sabitlemeyi düşünün. Sabitlenmiş bir konuşma, bir pano pimi ile temsil edilir. Kullanıcılar en fazla üç sohbeti sabitleyebilir.

8. Kendin ol

Snapchat streak nasıl yapılır sorusu için size verebileceğimiz en iyi ipucu, seri gönderirken kendiniz olmanız olabilir. İnsanlara neyi sevdiğinizi gösterin ve bunu, sizinle bir streak’ı sürdürmek için ilgilerini çeken kişiliğinizin net bir temsiliyle günlük olarak yapın. Kendiniz olun, ancak diğer kişinin telefonunu, sizi engellediği noktaya kadar bildirimlerle bombalamayın.

Snapchat’i Bir Sonraki Seviyeye Taşıyın

Snapstreaks, Snapchat’in göründüğünden daha fazlasını sunduğu birçok yoldan sadece biridir. Ve unutmayın, Snapchat iletişimlerinize daha fazla renk ve hayat eklemek istiyorsanız, mevcut birçok Snapchat filtresinden birini kullandığınızdan emin olun. Bu, sohbetlerinize heyecan ve merak katmanın harika bir yolu.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!