3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaKoronavirüsSokağa Çıkma Yasağı Gelecek mi?

Son Yazılar

Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek mi?

Ülkemizde de görülen korona virüs salgınındaki hem vaka sayısında hem de vefat sayısındaki artış sokağa çıkma yasağı gelecek mi sorularına sebep oldu. Üst düzey bir yetkilinin kısıtlamaların yeniden gelebileceğine ilişkin olarak, “Türkiye’de korona virüsü vaka sayısının artmasıyla birlikte gençler ve yaşlılar için sokağa çıkma yasağı ve hatta hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşünülüyor” ifadelerini kullandı.

VAKA SAYISI 5 KAT

İsmini açıklamayan yetkili semptom göstermeyen çok insanın olduğunu söylerken, “Vaka sayısının, hasta olan sayısından 5 kat daha fazla olduğu görülüyor. Eğer bu trend devam ederse bazı önlemler alınacaktır” dedi. Bu yetkili, yeni sokağa çıkma yasağının daha dar ölçekli olacağını dile getirerek ekonominin korunmaya çalışılacağını aktardı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK Mİ?

Yetkili, “Gündemimizdeki yasaklar, lokanta ve restoranların bazı saatlerde kapanması, gençler ve 65 yaşın üzerindeki vatandaşların belli saatlerde sokağa çıkması ve son adım olarak da hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının getirilmesi var. Bazı adımları atmak için çok uzun süre beklemeyeceğiz” ifadesini kullandı.

KORONA VİRÜSÜ SON DURUMU NEDİR

Türkiye’de de güncel verilere göre 351.413 insanda corona virüsü tespit edilirken 9445 insan Covid-19’a bağlı sebeplerle yaşamını yitirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!