in

HadiiHadii

Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek mi?

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi, ne zaman, hangi illere kısıtlama olacak. İşte sokağa çıkma yasağı son dakika haberi

sokağa çıkma yasağı

Ülkemizde de görülen korona virüs salgınındaki hem vaka sayısında hem de vefat sayısındaki artış sokağa çıkma yasağı gelecek mi sorularına sebep oldu. Üst düzey bir yetkilinin kısıtlamaların yeniden gelebileceğine ilişkin olarak, “Türkiye’de korona virüsü vaka sayısının artmasıyla birlikte gençler ve yaşlılar için sokağa çıkma yasağı ve hatta hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşünülüyor” ifadelerini kullandı.

VAKA SAYISI 5 KAT

İsmini açıklamayan yetkili semptom göstermeyen çok insanın olduğunu söylerken, “Vaka sayısının, hasta olan sayısından 5 kat daha fazla olduğu görülüyor. Eğer bu trend devam ederse bazı önlemler alınacaktır” dedi. Bu yetkili, yeni sokağa çıkma yasağının daha dar ölçekli olacağını dile getirerek ekonominin korunmaya çalışılacağını aktardı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK Mİ?

Yetkili, “Gündemimizdeki yasaklar, lokanta ve restoranların bazı saatlerde kapanması, gençler ve 65 yaşın üzerindeki vatandaşların belli saatlerde sokağa çıkması ve son adım olarak da hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının getirilmesi var. Bazı adımları atmak için çok uzun süre beklemeyeceğiz” ifadesini kullandı.

KORONA VİRÜSÜ SON DURUMU NEDİR

Türkiye’de de güncel verilere göre 351.413 insanda corona virüsü tespit edilirken 9445 insan Covid-19’a bağlı sebeplerle yaşamını yitirdi.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
pişmanlık sözleri

Pişmanlık Sözleri, Pişmanlıkla İlgili Sözler, Sevgiliye Pişmanlık Sözleri

Dinlenme tesisinin tuvaletinde doğum yapıp, bebeği çöpe attı

Bebeğini Çöpe Atıp, Seyahate Devam Eden Kadın, Otogarda Yakalandı