3.3 C
İstanbul
Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaKoronavirüsSolunan Havadaki Korona Virüsü Öldüren Maske Tasarlandı

Son Yazılar

Solunan Havadaki Korona Virüsü Öldüren Maske Tasarlandı

Yeni normal hayata alışmaya çalıştığımız ve korona virüs vaka sayısının artış gösterdiği şu dönemde, Amerika Birleşik Devletleri’nde Massachussets Teknoloji Enstitüsü’nde geliştirilen maske, solunan havadaki korona virüsü öldürerek bulaş riskini tamamen ortadan kaldırıyor. Yani korona virüsü öldüren maske icat edildi, hem de pille çalışıyor. ‘Maske virüsten koruyor mu‘ sorusu artık kullanılmayabilir.

ABD’de tasarlanan maske diğerlerinden farklı olarak elektronik yüz maskesi. Nefes alındığı zaman solunan havayı, maskede bulunan basit bir cihazla 90 santigrat dereceye çıkararak, hava içindeki virüsü tamamen öldürüyor. Siz elbette normal nefes almaya devam edebiliyorsunuz.

Korona virüsü öldüren maske

Kullandığımız cerrahi maskeler bulaş riskini azaltıyor ve kullanımı çok önemli. Fakat bu tasarlanan maske ile ‘maske virüsten koruyor mu‘ sorusu artık sorulmayacak gibi.

Bu elektronik maskenin iç mekanizmasında bakır bir ağa sahip ve pille çalışıyor. Solunan havayı ısıtması için 9 voltluk bir pilden enerji alıyor ve sadece 0.1 milimetre kalınlıktaki bakır telden yapılmış sarmal bir yapı ile elektrik akımı geçirerek elde ediliyor. Maske sadece 1 pil ile 1-2 saat işlevini sürdürüyor.

Korona virüsü öldüren maske

Korona virüsü öldüren maske olarak isimlendirilen ürün, şu anda fiziki testleri yapılıyor. Elbette piyasaya çıkarsa cerrahi maske, bez maske ve N95 gibi ürünlerden daha pahalı olacağı da kesin.

Fakat özellikle kalabalık ortamlardan kaçınamayan çalışanlar ve sağlık çalışanları için muhteşem bir icat. Üstelik maske temizlenebiliyor ve kullan at olmayacağı da açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!