Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaSoru - CevapSpam Ne Demek? Arama, Numara Nedir? İnstagram Spam Anlamı

Son Yazılar

Spam Ne Demek? Arama, Numara Nedir? İnstagram Spam Anlamı

Spam kelimesini mutlaka duymuşsunuzdur, peki ne demek olduğunu biliyor musunuz? Spam atmak, spam arama ya da numara ne demek işte bu yazımda sizlerle bunu paylaşacağım.

SPAM NE DEMEK?

SPAM, ‘İstenmeyen Mesajlar veya Aramalar’ anlamına gelir. SPAM argo kelimesi, istenmeyen mesajlara (ör. Anlık mesajlar ve e-postalar, bloglar, forumlar ve kullanıcı gruplarındaki mesajlar ve sosyal medya gönderilerindeki yorumlar veya “beğeniler” vb.) ya da aramalara atıfta bulunmak için yaygın olarak kullanılır.

Mail adresinize tanımadığınız insanlardan ya da şirketlerden gelen mesajların tamamı aslında spam mail olarak adlandırılır. Bazı gelişmiş e-posta servisleri bunları sizin için engeller ve spam klasörüne atar. Bazen yanlışlıkla spam klasörüne düşen mailleri, güvenli olarak işaretleyerek inbox yani gelen kutunuza düşmesini sağlayabilirsiniz.

SPAM ATMAK NE DEMEK?

Bir çok ticari kuruluş, mail adreslerimizi ya da telefon numaralarımızı bir şekilde bulur ya da satın alırlar. Bu şirketlerin mail adreslerimize ya da GSM numaramıza biz istemememize rağmen gönderdikleri her mesaja spam denilmektedir. Kişisel Verilerin Korunması kanunu kapsamında, izin vermediğimiz mesajların tamamını şikayet etme hakkınız olduğunu bilmenizi isterim. Ayrıca 2021 yılında uygulamaya sokulan İYS sisteminden, izin verdiğiniz iletişim kanallarını görebilir ve mesaj ya da arama gelmesini istemediğiniz şirketleri iletişim kurmalarını engelleyebilirsiniz.

SPAM ARAMA NE DEMEK?

Cep telefonunuzun rehberinde kayıtlı olmayıp ve genellikle reklam, tanıtım ya da bilgi vermek amacıyla, sizin isteğiniz dışında gerçekleştirilen ve otomatik ya da manuel olarak yapılan aramalara, spam arama denir. Bunun önüne geçmek için numarayı direkt engelleyebilirsiniz.

SPAM NUMARA NE DEMEK?

Spam numaralar, tanıtım yapmak, ürün satışı yapmak veya dolandırmak amacıyla sizi isteğiniz dışında, sık sık ve rahatsız edici bir şekilde arayan ya da mesaj yollayan numaralardır. Bu numaraları cep telefonunuzun ayarların engelleyebilirsiniz.

İNSTAGRAM SPAM NEDİR?

İnstagram’ın hayatımıza girmesi ile birlikte spam gibi kelimeleri de sıkça duymaya başladı. Spam, istenmeyen demektir. Kısacası, instagram ortamında sizi rahatsız eden ya da adınıza açılmış olan sahte hesapları instagrama bildirmek ve bunları şikayet etmek için spam yapılır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!