3.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 31, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaMüzikSpotify Hacklendi: 'Şifrelerinizi Değiştirin' Uyarısı Yapıldı

Son Yazılar

Spotify Hacklendi: ‘Şifrelerinizi Değiştirin’ Uyarısı Yapıldı

Ülkemizde büyük bir ilgiyle kullanılan müzik dinleme platformu Spotify hacklendi. 300 milyon kullanıcının 72 GB tutan tüm verileri hackerlar tarafından ele geçirildiği bildirildi. Kullanıcıların derhal kullanıcı şifrelerini değiştirmeleri uyarısı yapıldı.

SPOTİFY ŞİFRELERİNİZİ DEĞİŞTİRİN!

ABD merkezli teknoloji üzerine yayın yapan haber platformlarında yer alan haberlere göre Spotify tarihindeki en büyük saldırılardan birine maruz kaldı.

Spotify’ın hacker saldırısına uğradıktan sonra 300 milyon kullanıcısının bilgilerinin risk altında olduğu belirlenirken, hackerların kullanıcı adlarını, çalma listelerini ve profillerle birlikte platforma giriş kullanıcı adı ve şifrelerini ele geçirdiği tahmin ediliyor.

Spotify’ın hem uygulamasının hem de platformunun etkilendiği belirlenirken, Elasticsearch isimli veritabanından Spotify kullanıcılarının, isimleri, e-posta adresleri, şifrelerinin olduğu 72 GB’lık verinin çalındığı belirtildi.

Siber saldırının nasıl gerçekleştiği henüz bilinmezken, veritabanındaki bilgilerin korunmasız ve şifrelenmemiş olduğu ve bu sebeple saldırganların URL arama kriterlerini değiştirerek verilere ulaştığını tahmin ediyor.

TechRadar isimli internet sitesi saldırıların Temmuz ayında yaşandığını ve Spotify’ın bu durumdan etkilenen kullanıcılara bilgilendirme gönderdiğini aktardı. Spotify, kullanıcılarının şifrelerini değiştirmelerini de istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!