Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaYemekStarbucks İçecekleri: Hep Aynısını İçmeyin, İşte 21 Farklı Lezzet

Son Yazılar

Starbucks İçecekleri: Hep Aynısını İçmeyin, İşte 21 Farklı Lezzet

En sevdiğiniz Starbucks içeceklerinin sıcak veya soğuk tadını çıkarın. Çok çeşitli özel frappuccino'ları, smoothie'leri, buzlu çayları ve diğerlerini keşfedin. Mükemmel içeceğinizi bulun ve hangi boyutun size en uygun olduğuna karar verin. Durum ne olursa olsun, mükemmel seçimi elde edin.

Starbucks, lezzetli sıcak ve soğuk içecekleriyle tanınan ikonik bir marka haline geldi. İster güne başlamak için sıcak bir fincan kahve ister sıcak bir yaz gününde serinlemek için serinletici soğuk bir içecek arıyor olun, Starbucks’ta herkes için bir şeyler var. Bu yazıda, ihtiyaçlarınıza uygun mükemmel içeceği bulabilmeniz için mevcut farklı Starbucks sıcak ve soğuk içecekleri keşfedeceğiz. Latte ve Macchiato gibi klasik favorilerden Caffè Misto ve Java Chip Frappuccino gibi benzersiz içeceklere kadar, Starbucks’ta herkes için bir şeyler var. Öyleyse başlayalım!

starbucks içecekleri

Ülkemizde yapılan son zamlarla ceplerimizi yaksa da Starbucks küresel bir fenomendir ve içecekleri dünya çapında en popüler tercihlerden bazıları haline gelmiştir. İster sıcak ister soğuk bir içecek arıyor olun, Starbucks’ta herkes için bir şeyler var. Bu yazımızda, her zaman aynı şeyi içenlere tavsiye niteliğinde Starbucks menüsünde bulunan sıcak ve soğuk içecekler hangileri tek tek paylaşıp, favori içeceğinizi değiştirmeye çalışacağız.

1. Caffè Latte

Starbucks içecekleri listemizde Latte, espresso ve süt ile yapılan ve ülkemizde en çok tercih edilen kahvelerden biridir. Sıcak veya buzlu yapılabilir. Starbucks’ta latteler farklı bardak boylarında sipariş verilebilir ve espresso miktarı içeceğin boyutuna bağlıdır. Espresso bazlı tüm içecekler arasında en çok sütle yapılan içecek latte’dir. Sunulan orta boy bir latte’de 190 kalori, 18g şeker, 7g yağ bulunur.

2. Caffè Mocha

starbucks içecekleri

Bir Starbucks Caffe Mocha (bazen Mochaccino olarak adlandırılır) espresso, buharlanmış süt ve moka şurubundan yapılır. Ülkemizde tepesinde çırpılmış krema ile servis edilir. Bir Starbucks Mocha, içecekte kullanılan kakao ve kahve şurubu nedeniyle diğer espresso içecekleri arasında daha yüksek kafein oranına sahiptir. Sunulan orta boy bir Caffè Mocha’da 370 kalori, 35g şeker, 15g yağ bulunur.

3. Espresso

starbucks içecekleri

Tüm kahveler içilmeden önce demlenmelidir ve espresso da istisna değildir. Espresso, çok yüksek basınç altında ince öğütülmüş kahveden sıcak su geçirilerek demlenir. Bu, karamelimsi bir tatlılığa ve üstünde belirgin bir kremaya (köpük tabakası) sahip olunca hazır olmuş demektir. Sunulan orta boy bir Espresso’da 370 kalori, 35g şeker, 15g yağ bulunur.

4. Cappuccino

Aldığınızda bardağın hafifliği ile sizi endişelendiren Starbucks içecekleri arasında içimi en kolay olanlardan biri kapuçinodur. Starbucks’ın tanımına göre, bir Cappuccino çoğunlukla sütten çok daha hafif olan süt köpüğünden yapılır. Standart bir Cappuccino aldığınızda, bardağın yarısı dolu gibi hissedersiniz, bu nedenle bir Cappuccino sipariş ederseniz, elinize aldığınızda hafif olması şaşırılacak bir şey değildir. Daha spesifik olarak, bir kapuçino, espresso, yarı buharda pişirilmiş süt (varsayılan olarak %2) ve yarı süt köpüğünden oluşur. Sunulan orta boy bir Cappuccino’da 140 kalori, 12g şeker, 5g yağ bulunur.

5. Berry Hibiscus

starbucks içecekleri

Starbucks içecekleri listemizin beşinci sırasında son zamanlarda tercih edilen bir seçenek var: Berry Hibiscus. Ekstra bir tat vermek için meyve suyu, karışık meyve parçaları ve yeşil kahve özü ile yapılan kafeinli bir soğuk içecektir. Anahtar bileşen, böğürtlen ve ahududu parçaları. Sunulan orta boy bir Berry Hibiscus’da 70 kalori, 14g şeker, 0g yağ bulunur.

6. Cold Brew Latte

starbucks içecekleri

Buzlu kahve gibi bir tadı var fakat tadımı daha farklı. İçeceğinizin daha zengin olmasını istiyorsanız biraz krema veya süt ekletebilirsiniz veya daha tatlı olmasını istiyorsanız biraz şeker ekleyin. Cold Brew Latte’yi nasıl tercih ederseniz edin, bu içeceği akşam içerseniz, sabaha kadar uyumayacağınızı garanti edebiliriz. Sunulan orta boy bir Cold Brew Latte’de 110 kalori, 11g şeker, 4g yağ bulunur.

7. Ristretto Bianco

Ristretto Bianco, double shot (iki porsiyon) ristretto ile hazırlanan bir cins lattedir. Buharda pişirilmiş süt eklenir ve son olarak içeceği tamamlamak için üstüne köpük koyulur. Latte’lerin daha tatlı olduğu bilindiğinden, iyi hazırlanmış bir ristretto shot eklemek bu tatları yalnızca daha zengin hale getirecektir.

8. Gingerbread Latte

Farklı bir tat arıyorsanız, yani biraz daha tatlı ama ağzınıza zencefil tadı da veren, Starbucks içecekleri arasında bulunan Gingerbread Latte’yi mutlaka denemelisiniz. Bu kahve genellikle soğuk havalarda ya da sabahın erken saattlerinde tercih ediliyor. Sunulan orta boy bir Gingerbread Latte’de 315 kalori, 34g şeker, 13g yağ bulunur.

9. White Chocolate Mocha

starbucks içecekleri

Starbucks’ın White Chocolate Mocha’sı, standart mocha’larına çok benziyor, en büyük fark, adından da anlaşılacağı gibi, kullanılan çikolata sosunun türü. Mocha’ya benzer şekilde, White Chocolate Mocha, buharda pişirilmiş süt ve espresso çekimiyle yapılır, ancak ana tadını beyaz çikolata sosundan alır. Krema da tepesine konduruldu mu işte içmeye hazır. Sunulan orta boy bir White Chocolate Mocha’da 430 kalori, 53g şeker, 18g yağ bulunur.

10. Latte Macchiato

starbucks içecekleri

Latte macchiato, espresso bazlı bir kahve içeceğidir. Adı, espressonun bir bardak buğulanmış süte eklenerek yüzeyinde koyu bir “leke” bırakılması anlamına gelir. Latte macchiato, macchiato’nun tersidir. Normal macchiato, bir parça buharda pişirilmiş sütle dokunulan bir espressodan oluşur. Latte macchiato dünya çapında en popüler espresso içeceklerinden biridir ve hem sıcak hem de soğuk yapılabilir. Sunulan orta boy bir Latte Macchiato’da 220 kalori, 17g şeker, 11g yağ bulunur.

11. Cortado

Starbucks cortado’da iki shot espresso ve buharlanmış süt kullanılır. Vanilya şurubu veya fındık şurubu ve üzerine krema, mocha veya karamel parçaları eklenerek kişiselleştirilebilir. Espresso oldukça konsantredir, bu nedenle cortado küçük bir bardakla servis edilir. Ayrıca, çoğu yalnızca çevrimiçi sipariş verirken geçerli olan birkaç özelleştirmeye sahip Starbucks içecekleri arasındadır. Sunulan en küçük boy Cortado’da 59 kalori, 5g şeker, 2g yağ bulunur.

12. Flat White

Flat White, “iki ristretto çekimi ile yapılır, üzerine ince bir kadifemsi buharda pişirilmiş tam yağlı süt tabakası bulunur ve alt tabakası latte ile tamamlanır. Starbucks baristaları, sütü mükemmel bir şekilde buharla kremsi mikro köpüğe dönüştürür ve daha tatlı bir bitişe sahip cesur bir kahve aroması için espressonun içeceğin tepesine yükselmesine izin vermek için dikkatlice döker. Sunulan küçük boy bir Flat White’de 170 kalori, 13g şeker, 9g yağ bulunur.

13. Caramel Frappuccino

starbucks içecekleri

Caramel Frappuccino, adından da anlaşılacağı gibi, karamel ağırlıklı bariz bir tada sahiptir. İçenler genellikle tatlı Frappuccino Roast şurubu ve tuzlu karamel şurubu karışımı sayesinde bir Karamelli Frap’in tadını “tatlı ve tuzlunun mükemmel karışımı” olarak tanımlıyor. Bununla birlikte, çoğu kişi için bu karamele benzer tat, aşırı dozda şeker anlamına gelir. Sunulan orta boy bir Caramel Frappuccino’da 380 kalori, 54g şeker, 16g yağ bulunur.

14. Caramel Macchiato

starbucks içecekleri

Caramel Macchiato, en basit haliyle, bol sütlü kahve gibi bir tada sahiptir. Güçlü espresso ve yaklaşık 220 gr süt, içeceğin tadını kremsi ve hoş hale getirir. Macchiato’nun ağızda güzel bir hissi var ama tatlı. Daha az karamel ve vanilya şurubu ekleyerek tatlılığı her zaman azaltabilirsiniz. Sunulan orta boy bir Caramel Macchiato’da 250 kalori, 33g şeker, 7g yağ bulunur.

15. Caffè Americano

Cafe Americano, sıcak suyla seyreltilen çift shot espresso ile yapılır. Bu, daha az yoğun ve daha yumuşak bir tada sahip bir kahve ile sonuçlanır. Bununla birlikte, Starbucks’taki normal kahve de çift shot espresso ile yapılır. Sunulan orta boy bir Caffè Americano’da 15 kalori bulunur, şeker ve yağ bulunmaz.

16. Buzlu Chai Tea Latte

Starbucks içecekleri arasında bize göz kırpan farklı bir tar da: Buzlu Chai Tea Latte. %2 süt ve chai şurubu ile birleştirilmiş bir chai konsantresinde tarçın, karanfil ve diğer baharatlarının bir karışımıyla hazırlanır. Bu, denediğim ve gerçekten sevdiğim en kremsi içecek ve tavsiye ederim. Sunulan orta boy bir Buzlu Chai Tea Latte’de 240 kalori, 42g şeker, 4g yağ bulunur.

17. Peach Iced Tea

starbucks içecekleri

Yaz aylarının vazgeçilmezi limonatanın Starbucks içecekleri arasında sunulması muhteşem. Lezzeti biraz çiçeksi tatla başlar ve kısa sürede yaygın, sade bir yeşil çayın tadına dönüşür. Limonata, birçok limonatanın sahip olduğu ezici asitliği değil, hafif bir tatlılık sağlar. Sunulan orta boy bir Peach Iced Tea’de 60 kalori, 12g şeker, 0g yağ bulunur.

18. Strawberry Açai

starbucks içecekleri

Çilekleri, tatlı şeyleri ve rengarenk içecekleri seviyorsanız, o zaman Strawberry Acai Refresha denemelisiniz. Sunulan orta boy bir Strawberry Açai’de 100 kalori, 21g şeker, 0g yağ bulunur.

19. Mint Citrus

Damağınızda bitkisel bir tat almayacaksınız, sadece limon ve portakal tatları, her yudumda hoş bir ferahlatıcı yaz içeceği sunmak için hafif bir nane tadıyla bir araya geliyor. Soğutulmuş, bu lezzetli bir buzlu çay ve sıcak versiyonu kadar iyi. Sunulan orta boy bir Mint Citrus’da 130 kalori, 30g şeker, 0g yağ bulunur.

20. Caffè Misto

Caffe Misto eşit miktarda filtre kahve ve köpürtülmüş sütten oluşur. Baristalar, bu kahve/süt oranını en iyi şekilde ayarlayarak lezzetli bir içecek yapmak için damla kahveyi normalden daha sert demler ve oramayı daha iyi hissetmeniz için koyu kavrulmuş kahve kullanırlar. Sunulan orta boy bir Caffè Misto’da 110 kalori, 10g şeker, 4g yağ bulunur.

21. Java Chip Frappuccino

starbucks içecekleri

Starbucks içecekleri arasında Java Chip Frappuccino’yu denemediyseniz, çok şey kaçırmışsınız diyebilirim. Tüm çikolata aromalı Frappuccino’lar arasında bu uzak ara önce olmalı. Bir ‘çikolata’ aromalı frappuccino istiyorsanız, onun yerine bunu seçin. Sunulan orta boy bir Java Chip Frappuccino’da 440 kalori, 59g şeker, 19g yağ bulunur.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Yemek ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!