Cuma, Mayıs 17, 2024
Ana SayfaOyunSteam'de Bir Oyuna Nasıl Para İadesi Yapılır ve Paranızı Geri Alabilirsiniz

Son Yazılar

Steam’de Bir Oyuna Nasıl Para İadesi Yapılır ve Paranızı Geri Alabilirsiniz

Yeni satın aldığınız Steam oyunundan memnun değilseniz, para iadesi isteyebilirsiniz? Peki paranızı nasıl geri alabilirsiniz, işte cevabı.

Steam’den bir oyun satın aldınız ve bunun sizin istediğiniz şey olmadığını anladınız veya bilgisayarınızda iyi bir performansla çalışmadığını gördünüz. Bunlara benzer bir mutsuzluk yaşarsanız çözümü var elbette. Steam para iadesi sürecini başlayabilirsiniz.

Sebep ne olursa olsun, Steam platformunda bir oyunu iade etmek ve para iadesi istemek gerçekten çok kolay. Steam geri ödeme politikasını ayrıntılarıyla birlikte size süreci anlatacağım.

Steam Para İadesi Politikası Nedir?

Satın aldığınız oyunların çoğunu doğrudan Steam üzerinden iade edebilirsiniz. Ayrıca, birisinin size hediye ettiği oyunun parasını da, size hediye edene iade ettirebilirsiniz.

Steam platformunun paranızı geri almaya uygun olup olmadığınızı belirlemek için takip ettiği bir para iadesi politikası vardır:

 • Geri ödemeyi satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde veya oyun bir ön sipariş ise oyunun piyasaya sürülmesinden sonraki 14 gün içinde talep etmelisiniz.
 • Oyunu iki saatten daha az bir süredir oynamış olmalısınız.

Satın alma işleminiz iki uygunluk kuralını geçmese bile geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Steam, talebinizi manuel olarak inceleyecek ve size geri ödeme yapma zorunluluğu olmamasına rağmen karar verecektir. Bu nedenle, neden geri ödeme istediğinizi mümkün olduğunca fazla ayrıntı vermek önemlidir.

Diğer Satın Alma İşlemleri için Steam Para İadesi Politikası Nasıl Çalışır?

Kurallar çoğu indirilebilir tüm ürünler için aynıdır: 14 gün içinde para iadesi talep edebilirsiniz ve ürünü satın aldıktan sonra oyunda iki saatten az oynama süreniz olmalıdır. Bazı indirilebilir ürünlerin iade edilmediğini unutmayın, ancak Steam bunu Mağaza sayfasında zaten açıklıyor.

steam para iadesi

Paket satın alımları tek bir paket olarak sayılır, bu nedenle paketteki tüm oyunlarda iki saatten az oynama süreniz olmalıdır. Bir paketteki oyunları tek tek iade edemezsiniz.

Valve’in hile önleme sistemi sizi bir oyunda yasaklamışsa, ürünü iade edemezsiniz. Ayrıca, başka bir yerden satın aldığınız ve Steam üzerinden etkinleştirdiğiniz oyun anahtarları iade edilmez.

Oyun içi satın alımlar farklı şekilde çalışır. Steam, oyunu tüketmemiş, değiştirmemiş veya transfer etmemiş olmanız koşuluyla, satın alma tarihinden itibaren 48 saat içinde Valve tarafından geliştirilen herhangi bir oyundaki oyun içi satın alımlar için geri ödeme yapmaktadır. Üçüncü taraf geliştiriciler bu sistemi kullanabilir ve Steam bunu satın alma noktasında size bildirecektir; aksi takdirde satın alma işlemi iade edilmez.

Neden Steam’deki Bir Oyunu İade Edebilirsiniz?

Steam para iadesi politikasını ücretsiz oyunlar edinmenin bir yolu olarak tasarlamadı.

Beğenmediğiniz oyunları çeşitli nedenlerle iade etmek için kullanabilirsiniz: sisteminizde çalışmıyorsa, yanlışlıkla satın aldınız veya eğlenceli değil. Hatta satın aldıktan kısa bir süre sonra indirime giren bir oyunu iade etmek bile kabul edilebilir.

Bununla birlikte Valve, sistemi kötüye kullandığınıza inanırsa, size geri ödeme yapmayı reddedebilir.

Steam para iadesi politikası hakkında daha fazla bilgiyi Steam Para İadesi sayfasında bulabilirsiniz.

Steam Platformunda Bir Oyuna Nasıl Para İadesi Yapılır?

steam para iadesi
 1. help.steampowered.com adresine gidin ve Steam hesabınıza giriş yapın.
 2. Satın Alınanlar’ı tıklayın.
 3. İade etmek istediğiniz oyuna tıklayın. Bu listede görmüyorsanız, kesinlikle geri ödeme için uygun değildir.
 4. Listede görüyorsanız ‘Geri ödeme istiyorum’ linkine tıklayın.
 5. Size oyun veya teknik sorunları nasıl çözeceğiniz konusunda ipuçları sunacak. Bunu istemediğinizi varsayarak, para iadesi talep etmek istiyorum’u tıklayın.
 6. İade edilen parayı nereden almak istediğinizi seçmek için Geri ödeme yöntemini seçin açılır menüsünü kullanın. Bu, ödeme sağlayıcınızın desteklemesi koşuluyla Steam Cüzdanınız veya orijinal ödeme kaynağınız (PayPal gibi) olabilir.
 7. Neden para iadesi talep ettiğinizi açıklamak için Neden açılır menüsünü kullanın.
 8. Herhangi bir yorumunuz varsa, bunları Notlar alanına yazın.
 9. İstek gönder’i tıklayın. İsteğinize ilişkin bir e-posta onayı alacaksınız. Bir hafta içinde, geri ödemeyi kabul etmek veya reddetmek için bunu başka bir e-posta takip edecektir.

Steam Adil Bir Geri Ödeme Politikası Sunuyor mu?

Steam platformunun ilk yıllarında para iadesi politikası belirsizdi ve yavaş müşteri hizmetleri temsilcileriyle uğraşmak zorunda kalıyordunuz. Şimdi, adil geri ödeme politikası sayesinde herhangi bir Steam satın alımında para iadesi talebinde bulunmak hızlı ve kolaydır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer oyun haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!