Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaSağlıkStilex Jel Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Stilex Krem Fiyatı Nedir?

Son Yazılar

Stilex Jel Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Stilex Krem Fiyatı Nedir?

Sadece doktor tavsiyesi ile kullanılabilen Stilex jel krem, genellikle ağrılı ve iltihaplı ciltlerde, sinek ve böcek ısırıklarından kaynaklanan kızarıklık ve yaralarda kullanılır. Peki bunlar haricinde Stilex jel krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı nedir? İşte merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızın devamında.

Stilex krem ne işe yarar?

Sivrisinek ısırıklarından veya böcek ısırıklarından sonra oluşan kaşıntı veya kızarıklığı gidermek için sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda başka alanlarda da kullanılabilen krem sivilce, egzama, hemoroid, mantar oluşumlarını önlemede faydalı değildir. Bu nedenle sadece doktorunuzun belirlediği nedenlerle kullanmanızda fayda vardır. Eczaneden reçetesiz alabileceğiniz Stilex jel krem hafif yanıklara da iyi geliyor. Kızarıklık ve suçiçeği tedavisinde kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

stilex krem ne işe yarar

Stilex jel ne işe yarar?

Doktorunuzun tavsiyesi ile kullanabileceğiniz Stilex jel krem eczaneden reçetesiz satın alabilirsiniz. Doğrudan cilde uygulanan bir krem olan stilex’i kullanmadan önce kullanacağınız bölgenin temiz olmasına özen göstermelisiniz. Kullanmak istediğiniz bölgeye biraz krem sürün ve masaj yaparak yedirin. Kremi yüzünüze uyguluyorsanız göz, ağız ve burun ile temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Ağız, burun ve gözlerle yanlışlıkla temas halinde bu bölgeleri bol su ile yıkamanız gerekir. Kremi kullanırken sadece lezyonlu bölgede kullanmalısınız.

Doktorunuz aksini söylemedikçe stilex jel krem bir haftadan fazla kullanılmamalıdır. Bununla birlikte uygulama alanı kuru olmalıdır. Bir haftanın sonunda şikayetlerinizde herhangi bir azalma görmüyorsanız mutlaka tekrar doktorunuza başvurmalısınız.

Stilex jel krem kullanımı ve yan etkileri

Sadece eczaneden temin edebileceğiniz Stilex krem, oda sıcaklığında muhafaza etmeniz gereken bir kremdir. Çocuklarda doktor tavsiyesi ile kullanabileceğiniz kremin yaş sınırı yoktur. Ancak hamilelikte kullanılması önerilmiyor. Bu nedenle hamileler bu kremi sadece doktor tavsiyesi ile kullanmalıdır.

Tüm ilaçlarla birlikte kullanabileceğiniz Stilex jel krem, karaciğer ve böbrek hastalarında dikkatli kullanılmalıdır. Kremi kullanacağınız dozu unuttuysanız ve çok fazla kullandığınızı düşünüyorsanız bu bölgeyi bol su ile yıkamanız gerekir.

Stilex jel krem yan etkileri nelerdir?

  • Nefes almada zorluk
  • Yüksek ateş, bulantı, kusma
  • Zayıflık, yorgunluk
  • Baş ağrısı
  • İştahsızlık
  • Ciltte kızarıklık gibi yan etkiler vardır.

Stilex jel fiyat nedir?

Eczane dışında internetten alamayacağınız Stilex krem, 22 ​TL​ civarındadır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!