Cuma, Nisan 26, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaStreak Ne Demek? SnapStreak Nedir? ST Nasıl Yapılır?

Son Yazılar

Streak Ne Demek? SnapStreak Nedir? ST Nasıl Yapılır?

Snapchat uygulamasında ST ya da STR olarak da kısaltması kullanılan streak ne demek sorusunun cevabını detaylı şekilde vereceğim. Streak Snapchat nedir, hilesi var mı, nasıl kasılır ya da kasma işlemi nedir, nasıl artar gibi tüm merak ettiğiniz bilgileri bu sayfada bulacaksınız.

Snapchat uygulaması son yıllarda ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi. Uygulamanın özelliklerinden biri olan Snapchat streak da ilgi görüyor fakat kullanıcılar ne demek, nasıl kullanılır bilmiyorlar. Bu sayfamızda sizlerle Snapchat ST ve STR olarak da kısaltılan streak ne demek sorusunun detaylarını anlatacağım.

SNAPCHAT STREAK NE DEMEK?

Snapstreak ya da streak ne demek sorunuzdan önce öncelikle bu özelliğin çok kullanıldığını belirtmek isterim. Aslında çok gereksiz bir özellik fakat özellikle z kuşağı bu özelliği çok sevdi. Snapchat uygulamasının yeni veya eski bir kullanıcısı iseniz ve halen streak özelliğini kullanmadıysanız ne demek olduğunu anlayınca belki kullanırsınız. Snap streak emoji anlamları nelerdir, nasıl çalışır, başlatılır ve korunur, geri getirme işlemi gibi bir çok bilgiyi paylaşacağım.

SNAPCHAT STREAK NEDİR?

snapchat streak ne demek

Streak ne demek diye soranlara en kısa cevap başka bir snapchat kullanıcısı ile karşılıklı olarak birbirinize 3 gün boyunca snap gönderimi yapmanız durumunda ve gönderileri 24 saat içerisinde gerçekleştirmeniz sonucunda snapstreak yapmış oluyorsunuz. Streak ne demek sorusu haricinde neden kullanılır sorusuna cevap ise sadece eğlence amaçlı olacaktır. Yani Snapstreak kullanarak arkadaşlarınıza küçük şakalar yapabilir veya onları kızdırabilirsiniz. Kullanırken bir süre sonra tatlı bir rekabet de başlıyor ve üstüste streak’lar yapıyorsunuz. İşin sonucunda kullanıcı adınızın yanında bazı emojiler beliriyor. Snap streak emoji anlamları ile ilgili bilgileri yazımın devamında açıklayacağım.

SNAPCHAT STREAK NASIL ÇALIŞIR?

Snapchat streak nasıl yapılır sorusunun cevabına gelecek olursak. öncelikle konuşmalar bölümünde arkadaşlarının isimleri boyunca emojiler kontrol edilerek canlı Snapstreak görülebilir. Snapchat uygulamasında yüzlerce farklı emoji bulunuyor. Ancak Snapstreak emojileri yalnızca üç ya da dört tane olarak belirlenmiştir. Snap streak emojileri ve anlamları ile ilgili bilgileri aşağıda paylaşacağım.

SNAPSTREAK KURALLARI

streak ne demek

Snapstreak kuralları da önemlidir. Streak çizgisini çalışır halde tutmak için arkadaşınızın ve sizin yirmi dört saat ara ile en az bir kez göndermesi gerekiyor.

STREAK ÇİZGİSİ NASIL ARTIRILIR?

Bunu gerçekleştirmenin iki yöntemi var. Karşı tarafa tek tek fotoğraf gönderimi ya da tek tek video gönderimi çizgi artışını hızlandıracaktır. Snapstreak özelliği ancak bu iki yolla artırılabilir. Zamanlama ve hırs bir savaşa dönüşecek ve pusuya yatacaksınız. Karşı taraf da hırslı biriyse, streak çizgisini artırmak için bir yarışa girişeceksiniz.

SNAPCHAT STREAK NASIL KORUNUR?

Snapstreak başlatmak ve devam ettirmek için yukarıda yazdığımız kuralı yeniden hatırlamanız gerekli. Çünkü streak ne demek öğrendik, nasıl başlatılır bunu da yazdık, fakat Snapchat ST kuralları ile koruma yöntemlerini unutmamalısınız. 24 saat boyunca arkadaşınıza snap atmanız gerektiğini unutmamalısınız, yazı yazmayacaksınız snap yani video veya fotoğraf göndermelisiniz.

STREAK NE ZAMAN BOZULUR?

Streak kurallarını yerine getirmezseniz yani 24 saat içerisinde bir arkadaşınıza fotoğraf veya video göndermezseniz kazanmış olduğunuz alev emojisi ve streak çizgisini kaybedersiniz. Burada amaç hem bir yarışma hem de Snapchat uygulamasının aktif şekilde kullanımını sağlamaktır. Bu da aslında streak ne demek sorusunun diğer cevabı oluyor!

SNAPSTREAK EMOJİ ANLAMLARI!

snapchat streak emoji anlamları

Snapchat uygulamasında 100’lerce emoji bulunuyor fakat streak özelliğinde 3-4 tane emoji kullanılmaktadır. Snap streak emoji anlamları şunlardır:

  • 100: En zor elde edilen emojidir. 100 gün boyunca ardarda snap streak çizgisinde olduğunuzu göstermektedir
  • Kum saati: Kum saati, çok az kalmış streak durumunu belirtmektedir. Mevcut kazanımınızı sürdürmek için hemen bir snap atmanız gerektiği anlamına gelir.
  • Doğum Günü Pastası: Bugün arkadaşınızın doğum günü olduğu bilgisini vermek için kullanılmaktadır.
  • Alev: Arkadaşınızla sizin 3 gün ardarda streak yaptığınızı belirtmektedir.

SNAPCHAT STREAK GERİ GETİRME!

Snapchat Streak haklarınızı kaybettiniz ve geri getirme işlemine başlamak mı istiyorsunuz? Snapstreak geri getirmek için Snapchat Destek sayfasına gidip, “Snapstreaks kayboldu” seçeneğini seçmek ve istenen bilgileri doldurmak gereklidir.

snapchat streak kaybettim

HADİ SEN DE SNAPSTREAK BAŞLAT!

Snap streak ne demek öğrendiniz, hadi siz de arkadaşlarınıza snap göndermeye başlayın ve çizginizi artırın!


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. SnapStreak hayatımda gördüğüm en saçma özellik. Fakat streak ne demek anlamında bilmeyenler için güzel bir yazı olmuş, elinize sağlık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!