3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemŞule Çet Davası Nedir? Şule Çet Neden Öldü? Şule Çet Olayı Ne?

Son Yazılar

Şule Çet Davası Nedir? Şule Çet Neden Öldü? Şule Çet Olayı Ne?

Şule Çet davası son günlerde yine gündem oldu ve araştırılmaya başlandı. Peki Şule Çet olayı nedir, olay yeri görüntüleri kimi ele verdi, Şule Çet kimdir, neden öldürüldü? Şule Çet cinayete mi kurban gitti yoksa düştü mü? Cinayet şüphelileri kimler?

2018 yılında Ankara’da bulunan bir iş yerinin 20’nci katından düşerek hayatını kaybeden Şule Çet’in vefatı arkasındaki sır perdesi aralanmaya çalışılıyor. Şule Çet’in ölümü nasıl meydana geldi?

Şule Çet davası içinde, cinayetten şüpheli 2 kişinin tutukluluk hali devam ediyor. Şule Çet davası bir cinayet mi yoksa genç kız bir dikkatsizlik sonucunda mı düştü. Bu kapsamda yapılan araştırmalarda Çağatay Aksu ve Berk Akand ise yargılanmaya devam ediyor.

Şule Çet Çağatay Aksu Berk Akand

Şule Çet 23 yaşındaydı ve Gazi Üniversitesi 2. sınıf öğrencisiydi. Geçtiğimiz yıl mayıs ayında Ankara’da bulunan bir plazanın 20. katından düşerek öldü.

ŞULE ÇET DAVASI

Şule Çet, Çağatay Aksu’nun (34) yanında asistan olarak çalışıyordu. Olayın yaşandığı gün Çağatay Aksu ile plazaya giren genç kız, gece saatlerinde ev arkadaşına “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor” diye mesaj attığı belirlendi.

Şule Çet davası içinde sır perdesi aralanmaya devam ediyor. Emniyet birimlerinden edinilen bilgiye göre, Gazi Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Tekstil Tasarımı 2. sınıf öğrencisi Şule Çet, eğitim masraflarının bir bölümünü karşılamak için Çağatay Aksu’nun da ortak olduğu işyerinde yarı zamanlı çalışmaya başladı. İşyerine sonradan ortak olan kişi, Çet’in işine son verdi. Aynı zamanda asistanlığını da yaptığı Çağatay Aksu ise Çet’i arayarak, “Yeni ortağımızla konuşuruz, yeniden işe dönersin, ofiste buluşup, konuşuruz” diyerek 28 Mayıs tarihine randevu verdi. Çağatay Aksu ile Şule Çet, o gün Çankaya’daki bir plazanın 20. katındaki ofiste buluştu. Sabah saat 04.00 sıralarında ise Çet, 20. kattan düşerek öldü.

şule çet nasıl öldü

ŞULE ÇET PLAZADAYKEN NE OLDU?

Çet’in ölümünün ardından Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatırken, polis ise hem olay yerindeki delileri hem de plazadaki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Görüntülerden, Çet’in Çağatay Aksu ile yanlarında bulunan 2 erkek B.Y. ve T.K. ile birlikte saat 23.54’te plazaya girdikleri, gece saat 01.30 sıralarında B.Y. ile T.K.’nin plazadan ayrıldığı, Çağatay Aksu ile Çet’in ise orada kaldığı belirlendi.

“ADAM BANA TAKMIŞ” DEDİ

Şule Çet davası kapsamında intihar mı ettiği yoksa cinayete mi kurban gittiği araştırılıyor. Polis, tanık olarak Çet’in ev arkadaşının da ifadesine başvurdu. Çet’in gece 01.48 gibi ev arkadaşını aradığı, “Şimdi ben içeriye geçiyorum, beni ara ve acil gelmem gerektiğini söyle” dediği, ev arkadaşının kendisini aradığı öğrenildi. Bu görüşmeden 12 dakika sonra saat 02.00 sıralarında ise Çet’in ev arkadaşına, “Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. Bırakmıyor, keşke gelmeseydim” diye mesaj attığı da ortaya çıktı.

şule çet olayı nedir

ŞULE ÇET DOĞUM GÜNÜ

Şule Çet’in 29 Mayıs tarihinde doğum günü olduğu ve 24 yaşına girişini arkadaşlarıyla planladıkları “doğum günü partisi” ile kutlamaya hazırlandığı öğrenildi. Doğum gününde ölüme giden Çet’in, üniversite eğitimine başladığı sene annesini kanserden kaybettiği, bu nedenle eğitimine bir yıl ara verdiği bildirildi. Tekrar eğitimine başlayan Çet’in bu sefer de kalp krizi geçiren babasının tedavisi için bir yıl daha üniversiteye gidemediği belirlendi. Babasının tedavisinin ardından Şule Çet, tekrar İstanbul’dan Ankara’ya gelerek üniversite eğitimine başlamıştı.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer gündem yazılarımız da ilginizi çekebilir…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!