3.3 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaGündemSüleyman Soylu İstifa Etti

Son Yazılar

Süleyman Soylu İstifa Etti

Süleyman Soylu twitter hesabından istifa ettiğini duyurdu.

10 Nisan 2020 tarihinde sokağa çıkma yasağını plansız yaptığı iddia edilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, halkın sokağa dökülmesi ve gündemde olan koronavirüsü salgınında yol katedilmişken, tam aksi şekilde virüsün bulaşma riskini artırdığı için sosyal medyada çok konuşulmuştu.

Günlerce istifa etmesi için sosyal medyada baskı yapılan Süleyman Soylu, 12 Nisan 2020 saat 21:23’de twitter hesabından istifa ettiğini duyurdu.

Süleyman Soylu, twitter hesabından istifa ettiğini duyurdu

Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiçbir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın. Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum. Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık. Allah Milletimizi korusun. Saygılarımla. Süleyman Soylu.

“Cumhurbaşkanı’nın Talimatıyla” Demişti.

Sn. Süleyman Soylu, CNN Türk’te katıldı programda, sokağa çıkma yasağı kararını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla aldıklarını açıklamıştı.

Bilim Kurulu Eleştirmişti

Bilim Kurulu üyeleri yapılanın bulaşı artıracağını söylemişti. Kurul üyesi Tevfik Özlü, “bunun bedelini ödeyeceğiz” demişti.

Muhterem İnce vekaleten temsil edecek

Anka Canlı Haber, twitter hesabından, içişleri bakan yardımcısı Muhterem İnce’nin vekaleten koltuğa oturacağı paylaştı.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz istifanın kabul edilmemesini temenni etti.

Bir sağlıkçı ve bilim kurulu üyesi olan Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz’un bu mesajı sosyal medyada gündem oldu. Yavuz’un sağlıkçı olduğu, bu kimliğini unutmaması gerektiği, aktif siyasete karışmasının doğru olmadığı, bulaş olan insanlar varsa, bunun sorumluluğunu kimin alacağı soruları iletildi.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!