3.3 C
İstanbul
Salı, Mayıs 30, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaGündemSümeyya Avcı Neden Gözaltına Alındı? Sümeyya Avcı Kimdir?

Son Yazılar

Sümeyya Avcı Neden Gözaltına Alındı? Sümeyya Avcı Kimdir?

Sokak röportajında “Kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz. Dört çocuğumdan utanmamak için konuşuyorum” diyerek iktidarı eleştiren ve gündeme oturan Sümeyya Avcı gözaltına alındığını duyurdu. Konuyu bilen bilmeyen herkes Sümeyya Avcı kimdir, röportajda ne dedi araştırmaya başladı, işte detaylar.

Röportajda konuşan Sümeyya Avcı isimli kadın “Kuran okumayı bilmeyen seçmenin Kuran okuyor diye seçtiği adamların memleketinde yaşıyoruz. Kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz” diye konuştu. Kadının sözleri sosyal medyada pek çok kez paylaşıldı.

Sümeyya Avcı Kimdir, Röportajda Ne Dedi?

• Kur’an okumayı bilmeyen seçmenin Kur’an okuyor diye seçtiği adamların memleketinde yaşıyoruz. Şurada sorsanız ben okurum çoğu okuyamaz.

• Hiçbir şey üretmediğimiz, hiçbir şey yetiştirmediğimiz, öğretmenini, doktorunu, mühendisini ihraç ettiğimiz, eğitimlisini donanımlısını beraat edenin yurt dışına gittiği, beraat edemeyenin cezaevinde çürüdüğü bir memlekette yaşıyoruz.

• Konuşuyorum diye 44 ay ceza yiyen 4 çocuğu olan bir anneyim. Bu kadar zalim bir ülkede yaşıyoruz biz. Din kul hakkı yememektir, kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz. Ben hakkımı helal etmiyorum.

• Bugün herkesin dolar zengini olduğu, tabanın da tamamen fakir olduğu, orta kesimin yok edildiği bir ülkede yaşıyoruz. Ben hakkımı helal etmiyorum. Sonuna kadar konuşmaya devam edeceğim, öldürülsem de çürütülsem de konuşmaya devam edeceğim. Dört çocuğumun yüzüne bakabilmek için, çocuklarımdan utanmamak için.

• Utanacak insanlar konuşmuyor. Ben yüzde 60 ile konuşuyorum, yüzde 60 kalk konuş; susma, susma sıra sana gelecek!

Avcı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi 👇

“Sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle Antalya TEM Şubeden 4 sivil polis tarafından gözaltına alındı. 24 Saatlik gözaltı olacağı ve hakim karşısına çıkacağı söylendi.”


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Gündem ile ilgili en çok okunan haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!