Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaSoru - CevapTavsamak Ne Demek? Tavsamak Kelimesi Ne Anlama Gelir? Tavsamak Nedir?

Son Yazılar

Tavsamak Ne Demek? Tavsamak Kelimesi Ne Anlama Gelir? Tavsamak Nedir?

Son zamanlarda karşılaştığımız kelimelerden biri olan tavsamak ne demek, tavsamak kelimesinin TDK anlamı nedir, işte detaylar.

Belkide daha önce hiç duymadığınız kelimelerden biri olan ve aslında günlük konuşmada bazı yörelerde sıklıkla kullanılan tavsamak ne demek, tavsamak kelimesinin TDK anlamı nedir, işte tüm detaylar yazımızın devamında.

İlk defa duyduğumuz kelimelerin anlamlarını öğrenme güdüsü neticesinde o sözcüğün ne anlama geldiği ister istemez merak ediliyor. Tavsamak ne demek? Gündelik yaşamımızda çokça karşımıza çıkan tavsamak ne anlama gelir? Kökeni ilginç olan tavsamak kelimesini ilk defa işiten kişiler Google üzerinden TDK’ya göre tavsamak ne demek? sorusunun cevabını arıyor. Peki, tavsamak kelimesinin kökeni ne tavsamak kelimesinin kaç anlamı var, TDK’ye göre anlamı nedir?

TAVSAMAK NE DEMEK?

Tavsamak kelimesi, dilimizde sıkça kullanılan kelimelerden birisidir. Türk Dil Kurumu’na göre, tavsamak kelimesinin anlamı şu şekildedir: Bir iş, bir durum vb. gücünü, hızını kaybetmek, yavaşlamak, gevşemek.

İlk defa karşılaşılan ya da anlamı bilinmeyen kelimelerin TDK sözlüğündeki karşılığı merak ediliyor. Uzun yıllardan beri dilimizde yer alan ve günlük hayatın içerisinde sıklıkla kullanılan kelimelerden bir tanesi olan tavsamak ne demek?

TAVSAMAK NEDİR?

Tavsamak kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK’ye göre, tavsamak kelimesi anlamı şu şekildedir:

  • Bir iş, bir durum vb. gücünü, hızını kaybetmek, yavaşlamak, gevşemek

TAVSAMAK KELİMESİ CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIMI

  • Bütün galeyanı, bu taş gibi karşısında oturan, her an fırlayacak adam önünde tavsadı.
tavsamak ne demek
tavsamak ne demek

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!