Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaDiziThe Watcher (Gözcü) Benzeri En İyi 7 Dizi

Son Yazılar

The Watcher (Gözcü) Benzeri En İyi 7 Dizi

Suç, gizem ve gerilim türlerini barındıran ve Netflix'te yayınlanan The Watcher benzeri dizileri sizler için listeledik, işte o 7 dizi.

The Cut’ta yayınlanan Reeves Wiedeman’ın 2018 tarihli ‘The Haunting of a Dream House’ haberine dayanan Netflix’in ‘The Watcher’ı Westfield’deki hayallerindeki eve taşınan evli bir çiftin gerçek hikayesini dramatize eden gerçek bir suç ve gerilim dizisidir. Ancak çok geçmeden The Watcher (Gözcü) adlı bir takipçi onlara taciz edici ve göz korkutucu mektuplar göndermeye başlayınca yeni evleri en kötü kabuslarının kaynağı haline gelir. Ülkemizde çok izlenen diziler arasında bulunan yapım ilgi görmeye devam ediyor. Bu yazımızda The Watcher (Gözcü) dizisini beğenenler için benzeri diziler hangileridir paylaşmak istiyoruz.

Ryan Murphy ve Ian Brennan’ın birlikte yarattığı dizide Naomi Watts, Bobby Cannavale, Mia Farrow, Jennifer Coolidge ve Noma Dumezweni gibi Hollywood’un en büyük isimlerinden bazılarının performansları yer alıyor. Bu nedenle, türün hayranıysanız ve bundan sonra aynı çizgide bir şeyler izlemek istiyorsanız, aşağıda listelediğimiz The Watcher benzeri diziler arasından seçim yapabilirsiniz. Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da ‘The Watcher’ gibi bu şovların çoğunu izleyebilirsiniz.

1
The Outsider (2020)

Stephen King’in 2018 tarihli aynı adlı romanına dayanan HBO’nun ‘The Outsider’, genç bir çocuğun korkunç cinayetinin soruşturması etrafında dönen Richard Price tarafından geliştirilen psikolojik bir gerilim drama dizisidir. Ancak olaya gizemli ve doğaüstü bir güç bağlanınca önde gelen müfettişlerden birinin inançları her şeyi sorgulamaya başlayınca alt üst olur. ‘Gözcü’ genç bir çocuğun öldürülmesini içermese de, ‘The Outsider’ı benzer kılan, ilgili dizideki olayların ana suçlusunu çevreleyen gizem ve yönetmenlik tarzıdır.

ÖNERİ: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 11 FBI DİZİSİ

2
The Thing About Pam (2022)

Pam Hupp’un hikayesiyle ilgili Dateline TV bölümlerinden uyarlanan NBC’nin ‘The Thing About Pam’, adını aynı podcast’ten alan gerçek bir suç drama dizisidir. 2011 cinayet davasının gerçek olaylarını dramatize eden anlatı, Betsy Faria’nın cinayeti ve kocası Russ’ın nasıl haksız yere mahkum edildiği etrafında dönüyor. Her ne kadar ceza bozulduğunda, tüm yeni kanıtlar Pam Hupp’a işaret ediyor. ‘The Watcher’ gibi, ‘The Thing About Pam’ de gerilimli ve korkunç bir davaya odaklanan gerçek bir suç dizisi.

ÖNERİ: İZLENECEK EN İYİ YABANCI DİZİLER

3
The Patient (2022)

Joel Fields ve Joseph Weisberg tarafından ortaklaşa yaratılan ve The Watcher benzeri diziler arasında gösterilen ‘The Patient’, karısının yakın zamanda ölümüyle başa çıkmaya çalışan yeni bir dul olan Alan Strauss adlı kasvetli bir psikoterapist etrafında dönen psikolojik bir gerilim dizisidir. Hastalarından biri olan Sam Fortner’ın bir seri katil olduğu ortaya çıkınca çektiği acı on kat artar.

Sam, cinayet dürtüsünden kaçmak için Alan’ı rehin alarak ondan yardım ister. ‘Hasta’ ile ‘İzleyici’ arasında bağlantı kuran şey, her ikisinin de baş kahramanların hayatlarında kendilerine eziyet ederek varlıklarını kanıtlamak için kendi yollarını kullanan korkutucu figürler, bir seri katil ve tüyler ürpertici bir iz sürücü içermesidir.

ÖNERİ: BİYOGRAFİ DİZİLERİ – ÇOK İZLENEN EN İYİ VE IMDB PUANI YÜKSEK BİYOGRAFİK DİZİLER

4
Dexter (2006-2013)

Jeff Lindsay’in 2004 tarihli ‘Darkly Dreaming Dexter’ adlı romanına dayanan Showtime’ın ‘Dexter’ı, James Manos Jr tarafından geliştirilen bir suç drama dizisidir. Kurgusal Miami Metro Polis Departmanında kan sıçraması analisti olan Dexter Morgan’ın çifte hayatını konu alır. Gündüz ve geceleri kanunsuz bir seri katil. ‘The Watcher’daki iz sürücü gibi, ‘Dexter’ da makul miktarda iz sürmeye bayılır. Dahası, mahallede onu beladan uzak tutan başka bir komşu gibi görünüyor, tıpkı ‘The Watcher’ gibi.

ÖNERİ: TÜRKİYE’DE EN ÇOK İZLENEN 35 YABANCI DİZİ ÖNERİSİ

5
Obsession: Dark Desires (2013- )

‘Obsession: Dark Desires’, kurbanların izini sürmekle ilgili gerçek yaşam deneyimlerini dramatize eden gerçek bir suç belgesel dizisidir. Hepimiz obsesyonların farklı türlerde olabileceğini biliyoruz, bazıları sağlıklı, bazıları ise çok fazla değil. Dizi, suçluları kurbanlarını takip etmeye ve hayatlarını cehenneme çeviren karanlık tarafa odaklanıyor. Takip etme ve kişinin kimliğini gizlemeye çalışma temaları hem “Obsession: Dark Desires” hem de “The Watcher” filmlerinde görülüyor.

ÖNERİ: PEAKY BLİNDERS SEVERLERE BENZERİ 14 DİZİ ÖNERİSİ

6
You (2018- )

Netflix’in Caroline Kepnes’in yazdığı ‘You’, ‘Hidden Bodies’ ve ‘You Love Me’den uyarlanan ‘You’, Greg Berlanti ve Sera Gamble tarafından yaratılan bir psikolojik gerilim dizisidir. Anlatı, Joe Goldberg adında, kolayca aşık olma ve söz konusu kadına yoğun bir saplantı geliştirme eğiliminde olan, hayatı tehdit edecek kadar tehlikeli, çekici ve takıntılı bir adam etrafında döner. ‘The Watcher’daki iz sürücü gibi, ‘You’ dizisinden Joe da iz sürmeye düşkündür ve bu da başkalarının mahremiyetini ihlal etmesine sebep olmaktadır.

ÖNERİ: ŞU ANDA İZLEYEBİLECEĞİNİZ EN GÜZEL NETFLİX ORİJİNAL DİZİLERİ

7
A Friend of the Family (2022)

Peacock’un ‘A Friend of the Family’ dizisi, ‘The Watcher’ gibi gerçek hayattan olaylara dayanan, Broberg ailesini ve yakın arkadaşları Robert Berchtold’u takip eden Nick Antosca tarafından yaratılan gerçek bir suç drama dizisidir. Dizi 1970’lerde geçiyor. Robert, Broberg’lerin Jan adındaki 12 yaşındaki kızını kaçırır. Birkaç yıl sonra, onu ailesinin yanına geri verdikten sonra, on dört yaşındayken onu tekrar kaçırır. Hem ‘Gözcü’ hem de ‘A Friend of the Family’, bir ailenin tanıdıkları tarafından eziyet ve taciz edilmesini ve böylece iki dizinin benzer özelliklere sahip olmasını sağlıyor.

ÖNERİ: NETFLİX PLATFORMUNDA YAYINLANAN EN İYİ 10 KORKU BELGESELİ


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!