Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaOyunThrustmaster T248 İncelemesi: Yeni Hibrit Direksiyon Sistemi Tur Sürelerinizi Azaltacak

Son Yazılar

Thrustmaster T248 İncelemesi: Yeni Hibrit Direksiyon Sistemi Tur Sürelerinizi Azaltacak

Thrustmaster, yeni T248 yarış direksiyonu ile yoluna devam ediyor. Peki Thrustmaster T248 nasıl bir oyun direksiyonu, özellikleri, fiyatı ne kadar? İşte aradığınız tüm cevaplar yazımızda.

Thrustmaster’ın T248’i yarış direksiyonlarına tamamen yeni bir hibrit sürüş sistemi getiriyor ve hem yeni başlayanlara hem de profesyoneller için harika bir deneyim sunuyor.

Thrustmaster T248 Genel Bakış

Marka: Thrustmaster
Platform: PlayStation 4, PlayStation 5, PC
Bağlantı: USB
Programlanabilir: Evet
Ekstra Düğmeler: Evet

thrustmaster t248

Çoğu oyunda, daha iyi olmanın tek yolu pratik yapmaktır. Ancak araba yarışı oyunları için donanımınızı yükselterek kendinizi başka bir düzeye taşıyabilirsiniz.

Araba yarışı oyunları geliştikçe, direksiyon donanımları da aynı hızla gelişiyor. Direksiyonla birlikte gelen fren, gaz, debriyaj pedalları yaylı ve gerçeklik hissi daha fazla artırılmış, bu sayede hem keyif alacaksınız hem de tur sürelerinizi saniyeler içinde kısaltarak sizi zafere yaklaştırabilir.

O halde Thrustmaster T248 tam da aradığınız direksiyon donanımı olabilir; ayarlanabilir konfigürasyonu, özelleştirilebilir düğmeleri, üç premium pedal ve manyetik dişli yapısı ile hem yeni başlayanlar hem de meraklılar için mükemmel yarış direksiyonu.

Araba yarışı oyunlarında aksiyona daha yakın hissetmek açısından farkı yaratır ve Thrustmaster T248 bunu çok iyi başarıyor. Peki, Thrustmaster T248 fiyatı ile almaya değer mi? Sizi araba yarışı oyununda bir sonraki Lewis Hamilton’a çevirebilir mi?

Bu yazımızda sizlerle Thrustmaster T248 direksiyonu özellikleri ve fiyatı ile ile ilgili merak edilen soruları yanıtlayacağız.

Thrustmaster T248 Özellikleri

T248 yarış direksiyonu, Thrustmaster’ın T300S’nin yerini alan ve doğrudan Logitech’in G923’ü ile rekabet eden yeni amiral gemisi direksiyon ve pedal kombinasyonudur.

Elbette, T300S’yi değiştirmek ve geliştirmek önemli bir girişim olsa da, giriş seviyesi direksiyonu olarak lanse edilen donanımın perakende fiyatı yaklaşık 400 dolar civarında. Yalnız yeniden belirtmekte fayda var, direksiyon güzel kardeşim.

Thrustmaster T248 direksiyonu PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC’lerle uyumludur ve direksiyondaki iki yapılandırma türü arasında geçiş yapabilirsiniz.

Thrustmaster T248 Hibrit Direksiyonda Geri Bildirim Sistemi

Thrustmaster T248, direksiyon ve oyun içi hareketiniz üzerinde daha fazla kontrol sağlayan yeni bir geri bildirim sistemi ile oyun severlere hitap ediyor.

thrustmaster t248 özellikleri

Bir hibrit direksiyon sistemi, benzer fiyatlı diğer ürünlerde bulacağınız iki yarış direksiyonu sisteminin en iyi özelliklerini birleştirmiş: dişli ve kayışlı direksiyon. Thrustmaster, hibrit direksiyonlu geri besleme sisteminin, performans ve hassasiyette önemli bir sıçrama olan Thrustmaster T150 veya rakipleri gibi önceki modellere göre yüzde 70’e kadar daha fazla güç sağladığını belirtiyor.

Arana yarışı oyunlarında önemli bir donanım olan direksiyon, T248’in hibrit sistemi ile gerçeklik hissini artırdığını söyleyebilirim. Daha önce bir direksiyon deneyiminiz yoksa ve bütçenize uygunsa, bu ürünü mutlaka düşünmelisiniz.

Thrustmaster T248 Dijital Ekran

Thrustmaster T248 için önemli bir yeni özellik, direksiyonun kendisinde bulunan dijital ekrandır. Buradan direksiyon dönüşü, kuvvet geri bildirim seviyesi, PC veya PlayStation modu ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi ayarı anında değiştirebilirsiniz. Ayrıca, dijital ekran, farklı bilgi parçalarını görüntülemek için ayarlayabileceğiniz etkileşimli bir yarış panosu olarak ikiye katlanır. Böylece yarış ekranını önceki tur zamanınızı, en iyi tur zamanınızı, hangi viteste olduğunuzu, devir sınırlayıcıyı, yarış konumunu ve daha fazlasını gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

thrustmaster t248 fiyatı

Bu harika bir tasarumla, Thrustmaster bu dijital ekranı direksiyona entegre ederek ve çok sayıda seçeneğe erişilebilir hale getirerek sağlam bir iş çıkarmış.

Yarış bilgileriyle ilgili yaşayabileceğiniz tek sorun, sürüş sırasında onu görüntülemektir. Kokpit yapılandırmanıza bağlı olarak, göz çizginiz dijital ekranla aynı hizada olmayabilir, bu da özelliklerinden en iyi şekilde yararlanamayacağınız anlamına gelir. Ama yine de, bu Thrustmaster’ın hatası değil, bu yüzden yarış ekranı, hissettiğiniz şekilde kullanmanız için orada ve sizin emrinize amade.

Thrustmaster T248 direksiyon ile hangi oyunlar oynanabilir?

  • Dirt 5 (PC ve PlayStation)
  • F1 2021 (PC ve PlayStation)
  • F1 2020 (PC ve PlayStation)
  • Euro Truck Sim 2 (PC)
  • Automobilista 2 (PC)
  • iRacing (PC)
  • RaceRoom (PC)
  • WRC 10 (PC ve PlayStation)

İnceleme sırasında Assetto Corsa Competizione desteği neredeyse hazır olduğunu gördük, daha fazla oyunun çok yakında listeye girmesi bekleniyor. Böylece, Gran Turismo 7 Mart 2022’de piyasaya sürüldüğünde, T248 hazır ve çalışır durumda olacak.

Yeni Thrustmaster T3PM Pedallar ve Pedal Yapılandırması

Thrustmaster T248, Thrustmaster’ın iddia ettiği gibi, önceki T3PA’dan yüzde 20 daha kararlı olduğunu belirttiği yeni T3PM manyetik pedallarla birlikte geliyor. Yüzde 20’lik stabilite, T3PA’da yüzde 20’lik bir ağırlık artışına yansır ve yüksek kaliteli gerçeklik hissi verir. Tabii ki, bir dizi pedalı ne kadar kararlı bulduğunuz, onları nasıl kullandığınıza bağlıdır ve benimki bir stand üzerine monte edildiğinden, ek yüzde 20 ne burada ne de oradaydı ama fena değildi. Gerçekten güzel ve büyük olan ve özellikle hızlı değişikliklerde kolay kullanım sağlayan daha büyük yüzde 100 metal olan pedallar farkı size hissettiriyor.

thrustmaster t248 incelemesi

Ayrıca, T3PM fren pedalını, direksiyonu hangi konfigürasyonda kullandığınıza bağlı olarak ayarlanabilen dört farklı basınç modu ve açısı arasında değiştirebilirsiniz. Thrustmaster, bunu oyun kurulumunuz için kullanmayı amaçlıyor, açıkçası herkes uygun bir yarış koltuğu alamadığı için direksiyon donanımının kendi oturuş pozisyonunuza göre ayarlanabilmesi önemli bir detay. Ben kullanım sırasında hareket etmeyen çok sağlam bir meşe sandalye kullandım, pedalların ayarlanabilmesi gerçekten faydalı oldu.

Fren pedalıyla ilgili dikkat edilmesi gereken bir şey de sert olmasıdır. Hızlanmak biraz zaman alıyor ve kullandığım diğer direksiyonlara kıyasla şaşırtıcı derecede dayanıklı. Thrustmaster, yeni fren pedalının maksimum direncinin 200 kg olduğunu, bu da T3PA’nın iki katı olduğunu ve GT3 veya F1 gibi gerçek bir yarış arabasındaki frenlere daha çok benzediğini söylüyor.

Thrustmaster T248 kutusunda, varsayılan gümüş olanla değiştirebileceğiniz, daha da sert kırılma direnci sağlayan yedek bir siyah fren yayı bulacaksınız, ancak en iyisi iki yay ve fren pedalı yastıklama konumları ile oynamaktır. kurulumunuz için en iyi yapılandırmayı siz kendinize göre ayarlayacaksınız.

Pedal tabanı, yarış sırasında ayaklarınızın sabit kalmasına yardımcı olmak için güzel bir alt tabana sahipken, yarış sırasında kabloları uzak tutmak için her iki tarafta da bazı kullanışlı kablo kanalları bulacaksınız. Siz farkında olmadan kabloya dolandıktan sonra yanlışlıkla kablolara hasar vermekten daha kötü bir şey olamaz.

thrustmaster t248 pedalları

Tabanın alt tarafında, çeşitli teçhizatlara monte etmenizi sağlayan beş montaj noktası vardır. Test sırasında, T248’i bir GT Omega Classic standında kullandım ve kullanımdayken bir cm bile kıpırdamadan mükemmel bir şekilde oyunu oynamamı sağladı.

Thrustmaster T248 Manyetik Dişli Kürekler ve Düğmeler

T248 için bir başka güzel yeni özellik de manyetik dişli çarklardır. Diğer direksiyonlarda bulunan mikro anahtarlarda bir yükseltme olsa da, bazıları yeni manyetik kürek çalıştırmasından hoşlanmayabilir. Vites değiştirmek, diğer yarış direksiyonlarına göre daha fazla güç gerektirir, bu kesin ve vites geçişlerinize eşlik eden gürültü, iyi, yüksek.

Kulaklık takılıyken tek başınıza oynarken fark etmeyeceksiniz. Ancak normal büyüklükte bir evde yaşıyorsanız ve özel bir yarış teçhizatı odanız yoksa veya olsa bile, etrafınızdakiler her vites yükseltip küçülttüğünüzde bu kürekleri, tıkırtıları duyacaktır.

Thrustmaster T248 Stil ve Konfor

Yarış direksiyonunuz söz konusu olduğunda konfor çok önemlidir ve Thrustmaster, gerçek bir direksiyon simidinin hissine daha yakın olan geleneksel kauçuk yerine yastıklı, köpük dolgulu deri astarı tercih etmiştir.

Çoğu sim-yarışçı ve sıradan yarış direksiyonu kullanıcısı, özellikle uzun oyun seansları sırasında sıcak eller sorununu bilir ve anlar. Bir lastik tekerlek ile, ısı birikme ve rahatsızlığa, terli avuç içlerine neden olma eğilimindedir ve aşırı durumlarda ellerinizi bile kabartabilirsiniz. Deri astara geçiş kesinlikle bu sorunları azaltır ve uzun süre kullanımı çok rahattır. Demek istediğim, ellerin yine de ısınacak ve bu konuda yapabileceğin pek bir şey yok ama yeni astar ısıyı daha da kötüleştirmiyor.

Ancak deri simit dışında, direksiyonun geri kalanı ağırlıklı olarak siyah, yontulmuş plastik. Bu ucuz göründüğü anlamına gelmiyor çünkü öyle değil. T248 yarış direksiyonunun genel görsel tasarımı ve sunumu iyi, ancak elbette piyasada daha iyileri de var. Öte yandan, T248’in doğrudan rakibi Logitech’in G293’ü tamamen deri ve çeliktir ve söylemeniz gerekir ki, daha iyi görünen direksiyon olarak ödülü alıyor.

El freni yerleşimi başka bir sorun aslında, özel bir ek olmadan bir düğme kullanacaksınız. Direksiyonu çevirmek ve el frenini tutmak çok zor bir iş olabilir. Üçüncü pedala ihtiyaç duymadığınız veya otomatik vites kullanmanıza izin verdiğiniz oyunlarda el frenini debriyaja göre ayarlayabilirsiniz, ancak açıkçası bu herkese uygun olmayacaktır.

Thrustmaster T248 fiyatı

400 $ ‘dan gelen T248’in tipik giriş seviyesi direksiyonu olmadığını söylemek doğru olacaktır. Çünkü aslında giriş seviyesi bir direksiyon değil; bir üst kademedir. Giriş seviyesi bir yarış direksiyonu arıyorsanız, Thrustmaster T150 yaklaşık 230$’a satılıyor ancak T248 kadar havalı değil.

Bunda, ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz. Yeni T3PM pedallar, önceki direksiyonlara nazaran sağlam bir geliştirmedir ve dijital ekrandan istediğiniz kadar faydalanmasanız bile, başka hiçbir yerde bulamayacağınız birinci sınıf bir yarış direksiyonu özelliğidir. Ayrıca, güçlü kuvvet geri bildirimi harikadır ve bir sonraki yarış direksiyonlarına bakmaya başlamadan önce yarışacak adaylar için mevcut en iyi seçeneklerden biridir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer oyun haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!