Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaÜnlü Değilseniz TikTok'ta Nasıl Daha Fazla Beğeni Alırsınız?

Son Yazılar

Ünlü Değilseniz TikTok’ta Nasıl Daha Fazla Beğeni Alırsınız?

Bir içerik oluşturucu olarak TikTok platformunda beğeni hilesi yapmak ne demek biliyor musunuz? İşte daha fazla beğeni alma yöntemleri.

TikTok, son zamanların en popüler platformlarından biri haline geldi ve eğer siz de bu uçsuz bucaksız yerde içerik oluşturuyorsanız beğeni almanın ne kadar zor olduğunu keşfetmişsinizdir. Peki TikTok beğeni hilesi var mı, daha fazla görüntülenme ve beğeni nasıl alınır? İşte detayları sizler için araştırdık.

İçerik oluşturucuların yalnızca bir viral videoyla popülerlik kazandığını gördük, ancak bu her zaman böyle yürümez. Bu yazıda size TikTok’ta nasıl daha fazla beğeni ve daha fazla görüntüleme alacağınızı anlatacağız.

TikTok’ta Beğeni Nasıl Alınır: Algoritmayı Anlamak

TikTok beğeni hilesi konumuza geçmeden önce söylemek isterim ki, izlenme süresi her şeydir. TikTok’un algoritması, videonuzu, TikTok Analytics’inizde görülebilen bir sonrakine kaydırmadan önce insanların ne kadar süre izlediğine bağlı olarak değerlendirir.

Videonuz izleyicinin dikkatini ne kadar uzun süre koruyabilirse, algoritma ‘Sizin İçin’ sayfasına itilecek kadar eğlenceli olduğunu düşünecektir.

Bununla birlikte, TikTok beğeni hilesi olarak tanıtılan ve ücret karşılığı bu hizmeti veren merdivenaltı sitelere güvenmemenizi tavsiye ederiz. Bu tip TikTok hileleri, hesabınızın kapatılmasına açık kapı bırakır ve o zamana kadar kazandığınız profilinizi kaybetmenize yol açar.

Bunu akılda tutarak, TikTok’ta nasıl daha fazla beğeni alacağınıza dair bazı ipuçları vereceğim.

İlgili Yazı: TikTok Creator Next Nedir? Tiktok’ta Nasıl Para Kazanılacak?

1. Ezberlemesi Kolay Bir TikTok Kullanıcı Adı Oluşturun

TikTok yolculuğunuza başlamak için ihtiyacınız olan ilk şey, akılda kalıcı, ilişkilendirilebilir ve değiştirmeyeceğiniz bir kullanıcı adıdır. Kulağa hoş gelmeyen, telaffuz edilmesi zor kullanıcı adlarından veya uzun kelimelerden kaçının. İnsanların sizi kolayca tanıması için gerçek adınızı kullanmayı da seçebilirsiniz.

TikTok profilinizi oluştururken izleyebileceğiniz bazı ek ipuçları:

  • Profilinizi, kolayca tanınabilmesi için ilginç bir profil resmiyle tamamlayın.
  • Videolarınızı daha fazla platformda paylaşmak için diğer sosyal medya hesaplarınızı (Facebook, Instagram, Youtube vb.) bağlayın.
  • Yeni kişilerin sizi arayabilmesi, profilinizi görebilmesi ve videolarınızı izleyebilmesi için profilinizi herkese açık olarak ayarlayın.

İlgili Yazı: TikTok 18 Hesaplar Hangileridir?

2. Benzersiz İçeriğe Sahip Profil, Hedef Olmalı

Bir niş oluşturmak, takipçilerinizin kim olduğunuzu ve ne sunduğunuzu ayırt etmelerini sağlar. Bu, hedef kitlenizin kalmasını ve yayınladığınız içeriğin daha fazlasını izlemesini sağlamanın en etkili yoludur.

Ayrıca, TikTok’ta fark edilen videolar genellikle kullanıcıların izlemesi için eğlenceli olan yeni fikirler veya yeni gelişmelerdir.

İster makyaj dersleri, ister İngilizce eğitimi, ister komedi içerikli olsun; içeriğiniz ne kadar eğlenceli ve keyif verici olursa, popülerliği de o kadar yüksek olur.

3. Trendlerin Zirvesinde Kalarak Daha Fazla TikTok Beğenisi Alın

TikTok’ta daha fazla beğeni almak istiyorsanız, trendleri takip ettiğinizden emin olmalısınız. Bu yüzden insanlar dans yarışmaları yaparak veya farklı hashtaglere katılarak eğlenirler.

TikTok ayrıca, kullanıcıların göz atması için trend olan hashtag’leri kullanarak videoları bir araya getirerek, profilinizin diğer kullanıcılar tarafından keşfedilmesi için başka bir yol sunar.

Trendleri takip ederek oluşturacağınız içerikler her zaman ilgi çekici olacaktır.

İlgili Yazı: TikTok’un Fenomeni Charli D’Amelio Kimdir, Nereli, Yaşı, İşi Nedir?

4. Daha Kısa Videolar Oluşturun

TikTok’un algoritması izlenme süresini dikkate aldığından, daha kısa videolar avantajlıdır çünkü insanlar onları sonuna kadar daha kolay izleyebilir.

Bu, eğlenceli olmayan, değeri olmayan kısa videolar oluşturmak anlamına gelmez. Eğer içeriğiniz gerçekten anlamlı ve ilgi çekici değilse, paylaşmasanız daha iyi olur.

5. Bir Video Formatına Bağlı Kalın

İlgi çekici TikTok videolarının genellikle bir başlangıcı, ortası ve sonu vardır. Yani bir gönderinizin anlaşılır olması çok önemlidir.

Belirli bir konuya odaklanıyorsanız, videolarınızı dizilere veya bölümlere ayırabilirsiniz. Bu şekilde, kitlenizin merakını uyandırır ve sonraki videolarınızı izlemeye devam etmeleri için onlara bir neden verirsiniz.

Bazı içerikler, TV’de yayınlanan filmlerin bölümlerini part 1, 2, 3 olarak yayınlıyorlar. Aslında aklı olan partları tek tek beklemez, YouTube’a girerek kesintisiz olarak izler. Bölümlere ayırmanız gereken şey, sizin özgün içeriğiniz olmalıdır.

İlgili Yazı: TikTok’un En Çok Para Kazanan Fenomenleri

6. Entegrasyon Her Şeydir

tiktok beğeni hilesi

Sosyal medya hesaplarınızı birbirine bağlamak en iyi fikirlerden biri olacaktır. Videolarınızı beğenen, paylaşan ve yorum yapan kişiler, beğenilerinizi artırmanıza ve sizi daha fazla kişinin ‘Sizin İçin’ sayfasına yönlendirmenize yardımcı olabilir.

Etkileşimleri artırmak için yorumlara da yanıt verebilirsiniz.

7. Sık Gönderi Yaparak Daha Fazla TikTok Beğenisi Alın

Profilinizin daha fazla kullanıcıya ulaşması için tutarlı ve sık içerik yayınlamalısınız. Videolar için bir plan veya program belirlemenizi veya gelecekteki gönderiler için üzerinde çalışabileceğiniz fikirler düşünmenizi öneririz.

Günlük veya haftalık bir programa göre yayınlanan bir grup videoyu çekip düzenlemekle geçen sağlam bir gün bile, sadık ve ilgili bir kitleyi çekmede uzun bir yol kat edebilir. Video düzenleme işini basite indirgemeyin, aşağıda sizinle video edit programlarıyla ilgili yazımızın linkini paylaşıyorum.

İlgili Yazı: Video Edit Programları (2022 Rehberi)

Sosyal medya fenomenleri, içerik oluşturmaya yeni başlamış olan amatörlere ilk birkaç videosunda çok fazla görüntüleme almasalar bile paylaşımda bulunmaya devam etmelerini tavsiye ediyor. TikTok hesabınıza bir yatırım gibi davranın ve içeriğinizi geliştirmeyi taahhüt edin, ödülleri daha sonra alacağınıza emin olabilirsiniz.

TikTok beğeni hilesi kullanmak yani sahte bot hesaplardan beğeniler almak, geçici bir çözümdür ve paranıza yazık edersiniz. Eğer kaliteli içerik üretme becerisine sahip değilseniz (ki herkeste bu yetenek olmayabilir) fazla kasmayın derim.

8. İlginç Video Başlıkları Kullanın

Tıklama tuzağına başvurmamakla birlikte, video başlıklarınızı kanca olarak kullanarak kitlenizin ilgisini çekmenin yollarını düşünün. Ancak, kaliteli içerikle kalmalarını sağladığınızdan emin olun.

Akılda kalıcı bir başlığınız yoksa ve sıkıcı bir videonuz varsa veya daha kötüsü, başlık yanıltıcı olacaktır; insanlar videonuzu beğenmeyecek ve bir daha kalplerini kazanamayacaksınız.

9. Video Açıklamalarında Hashtag Kullanın

Daha fazla beğeni ve görüntüleme için TikTok videoları yayınlarken izlenecek temel ipuçlarından biri de doğru hashtag’leri bulmak ve kullanmaktır. Hashtag’ler aynı kategorideki videoları gruplandırır, böylece hashtag konusuyla ilgilenen kişiler içeriğinizi takip edebilir.

İlgili Yazı: TikTok Duyurdu: Bella Poarch’un ‘M to the B’ Şarkısı 2020’nin En İyi Viral Videosu

10. ‘Sizin İçin’ Sayfasını Anlayın

TikTok’taki ‘Sizin İçin’ sayfası, diğer platformlardaki ‘Keşfet’ sayfası gibidir. Burası, TikTok’un kullanıcıların ilgisini çekeceğini düşündüğü videoları topladığı alandır.

TikTok, içeriğinizin popüler olduğunu tespit ederse, onu ‘Sizin İçin’ sayfasında tanıtabilir ve bir gecede size anında milyonlarca görüntüleme ve beğeni kazandırabilir.

Başlığınıza #fyp veya #ForYou koymak yeterli değil. İçeriğinizin gerçekten ilgi çekici olması gerekiyor.

11. Video Kalitesini Düşünün

Yeni başlayanlar, büyük influencerlar ile aynı konuma sahip olmasa da, yine de kaliteli videolar üretmeyi hedeflemelisiniz. İçeriğiniz iyi olsa da, kötü ışıklandırma veya kötü video kalitesi, aldığınız beğeni sayısını etkileyebilir.

Harika fikirler, iyi bir aydınlatma ve bir kamera ile birleştiğinde, daha fazla insanın içeriklerinize ilgi göstereceğine emin olabilirsiniz.

12. Kendi Seslerinizi ve Müziğinizi Yaratın

Müzisyenseniz, TikTok’ta orijinal müzik veya ses oluşturma gücüne sahipsiniz demektir. Ancak bu konuda profesyonel olmasanız da, fenomenlerden ne eksiğiniz var! Çalışın ve video düzenleme programlarını profesyonel olarak kullanmayı öğrenin.

Sesinizi kullanan videolarda orijinal kaynak yer aldığı için içeriğinize daha fazla kişi çekebilir ve bu şekilde daha fazla görüntülenme ve beğeni elde edebilirsiniz.

13. Diğer TikTok Profilleri ile İşbirliği Yapın

tiktok beğeni hilesi
tiktok beğeni hilesi

Videolarınızda modaya uygun sesleri kullanmanın TikTok’un algoritması tarafından fark edilmenize nasıl yardımcı olduğu gibi, diğer TikTok kişilikleriyle yapılan düetler de videolarınıza daha büyük kitlelere ulaşma şansını verir.

TikTok Profilinizi Başlatın ve Hedefler Belirleyin

Artık TikTok’ta nasıl daha fazla beğeni alacağınızı ve algoritmasında nasıl ilerleyeceğinizi net bir şekilde kavradığınıza göre, daha fazla takipçi kazanmak için çalışmaya hazırsınız. Kim bilir belki bir gün platformda etkili bir yaratıcı olursunuz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!