Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaSağlıkTiyokas Jel Merhem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Son Yazılar

Tiyokas Jel Merhem Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Tiyokas jel merhem eczanelerde en çok satılan ürünlerden biridir. Peki tiyokas jel merhem ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı nedir?

Ağrıyan bölgelere iyi gelen kremler genellikle eczanelerde en fazla satılan sağlık ürünleridir. İşte onlardan biri olan Tiyokas jel merhem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı ne kadar gibi merak ettiğiniz soruları cevaplayacağız.

Kas gevşetici merhemler arasında olan Tiyokas jel krem başka sorunları da tedavi edebiliyor. Peki Tiyokas jel krem ne işe yarar? Tiyokas jel krem nasıl kullanılır? Tiyokas krem fiyatı nedir? İşte sorunun cevabı:

Krem eczanelerden ağrı kesici, kas gevşetici, ihtihap ve yaraları tedavi etmek için alınıyor. Bildiğiniz gibi tüm kremlerin bir etken maddesi bulunur. Bu sebeple alerjik reaksiyonlar yaşamamak için öncelikle neye alerjiniz olduğunu biliyor olmalısınız. Tiyokas jel merhemin etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid’dir. 30 gramlık ve 50 gramlık tüplerde sadece eczanelerde satılıyor. Ağrısı olan insanlar, ağrıyan bölgedeki kasları gevşetmeye yardımcı olması için bu kremi tercih etmektedirler.

TİYOKAS JEL KREM NE İŞE YARAR?

Fakat Tiyokas jel merhem sadece ağrılı bölgelerdeki kası gevşetmek için kullanılmaz, bununla birlikte, kireçlenme problemlerinde kullanılır ve ateş düşürücü özelliği de vardır. Jel merhem, Nobel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından ülkemizde üretilmektedir. Lavanta kokulu, kutusu beyaz olan bu jel, eksketoprofen, steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar içerisine giren bir üründür. Kas da oluşan gerginliği tedavi eden Tiyokas jel burkulma, ezilme,şişme, incinme gibi doku tahribatlarının tedavisinde kullanılır.

TİYOKAS JEL NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. lacı ağrılı bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif hareketlerle masaj yaparak günde 2-3 defa uygulayın. Günde 2 ya da 3 defa kullanılmalıdır. Bu kullanımlarda 6 ile 8 saat arasında zaman dilimleri olmalıdır.

TİYOKAS JEL FİYATI 2023

Tiyokas jel merhem 30 gram tüp fiyatı yaklaşık olarak 73.98′ TL ’den satılmaktadır.

TİYOKAS JEL YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Tiyokas jel yan etkileri az olmakla beraber vardır. Bunlar, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!