Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaOyunTüm FPS Oyunlarında Hile Yapmadan Daha İyi Nişan Almak için 8 İpucu

Son Yazılar

Tüm FPS Oyunlarında Hile Yapmadan Daha İyi Nişan Almak için 8 İpucu

Daha iyi nişan almak, FPS oyunlarında anında daha iyi olmanın garantili bir yoludur. İşte oyunlarda daha iyi nişan alma ipuçları, önerileri.

Her oyuncu, bir headshot’u birkaç piksel ile kaçırma hissini bilir. Bireyin kas hafızası ile bir şekilde ilgili olan FPS oyunlarında nişan almak, nişangah ayarları ve oyun mekaniği gibi diğer yönlere de bağlıdır. Peki oyunlarda daha iyi nişan alma nasıl yapılabilir, diğerleri headshot atarken siz neden yapamıyorsunuz? İşte bu yazımızda nişan alma oyunlarında daha iyi nasıl oynanır paylaşacağız.

Ancak, nişan alma oyunlarında hedefinizi geliştirmenin kesin yolları, doğrudan düşmanların kafasına isabet etmesine ve zaferden sonra puan tablosunun tepesinde olmanıza yardımcı olacak ipuçları olmalı.

Valorant ve CS:GO gibi FPS oyunlarında nişan almada anında daha iyi olmanıza yardımcı olacak bazı pratik ipuçlarını yazımızda bulacaksınız.

1. Önce Zayıf Yönlerinizin Farkına Varın

Çoğu oyuncu, oyunlardaki başarısızlığına neyin sebep olduğunu bile analiz etmeden, amaçlarını uygulamak için sayısız saat harcarlar. Yavaş reflekslerin mi? Belki de düşmanların hareketlerini takip etmekte sorun yaşıyorsunuz? Oyunlarda zayıf nişan almanın birkaç başka nedeni var ve sizinkinde neyin yanlış olduğunu bilmek, iyileştirmenin ilk adımıdır.

Kaçırılan atışlar için bahaneler bulmak yerine düşmanı neden vuramadığınızı düşünmeye başlamalısınız. Birçok FPS oyununda, düellonun tekrarını gösteren bir ölüm kamerası bulunur ve bu, amacını geliştirmeyi planlayan herkes için son derece yararlıdır.

Nerelerde eksik olduğunuzu öğrendikten sonra, her gün birkaç dakika Aim Lab gibi nişan alma eğitim uygulamalarında atış pratiği yapabilirsiniz. Ancak, oyunu gerçek insanlarla oynamanın, bir eğitim uygulamasında botlarla saatlerce pratik yapmaktan çok daha iyi olduğunu unutmayın.

2. Mouse Hassasiyetinizi Azaltın

Nişan alırken mouse’yi çok fazla veya çok az hareket ettirirseniz, oyun içi vuruş deneyiminiz etkilenir. Profesyonel oyuncular, kendileri için en iyi olanı belirlemeden önce farklı hassasiyetler denerler ve oyun konusunda ciddiyseniz sizin de yapmanız gereken budur.

Daha yüksek bir hassasiyete sahip olmak, oyun ortamında hızlı dönüşler yapmanızı sağlarken, daha düşük hassasiyet, bir hedefe kilitlenirken hassasiyet ve doğruluğu artıracaktır. Hassasiyetin yeterince yüksek olduğu ortadaki tatlı noktayı bulmaya çalışmalısınız, böylece arkanızdaki bir düşmanı vurmak için farenizi durmadan sürüklemek zorunda kalmazsınız ve kafaya (veya gövdeye) doğru bir şekilde nişan almak için yeterince kararlı olursunuz.

Ayrıca, daha iyi kontrol için fare DPI’ınızla oynayabilir ve işletim sistemi ayarlarında fare hızlandırmayı devre dışı bırakabilirsiniz.

3. Oyun İçi Hedef Konumlandırmanızı Düzeltin

oyunlarda daha iyi nişan alma

Kötü nişan alan oyuncularla ilgili en yaygın sorunlardan biri, artı işaretinin yanlış konumlandırılmasıdır. Bir FPS oyununda kaybetmenin en iyi yolu yere nişan almaktır. Ciddi bir oyuncu olarak nişangahınız her zaman düşmanlarınızın baş hizasında olmalıdır. Bu, artı işaretiniz ile hedef arasındaki mesafeyi önemli ölçüde azaltır ve daha iyi atışlar yapmanıza yardımcı olur.

Ayrıca, bir engelin yanından bir düşmanın görünmesini beklerken (örneğin duvar), nişanı yüzeye çok yakın tutmamalısınız, çünkü refleksiniz hemen ateş etmek için yeterince hızlı olmayabilir. düşman göründüğü gibi. Siz durumu değerlendirip ateş ettiğinizde düşman, hedef hedefinizden çoktan ilerlemiş ve uzaklaşmış olacaktır.

Bunu önlemek için yapabileceğiniz şey, artı işaretini duvardan birkaç piksel uzağa konumlamaktır. Bu, düşman göründüğünde, düşman hala nişangahınızın menzilindeyken tepki vermek için yeterli zamanınız olmasını sağlayarak hem zamanında hem de isabetli atış yapmanızı kolaylaştırır.

4. Nişangahın Boyutunu Kişiselleştirin

oyunlarda daha iyi nişan alma

Bir maça başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, hedefinizi vurmak için kullanılacak en önemli şey olan artı işaretini ayarlamaktır. Daha küçük artı işareti, merminin hedefi tam olarak nereye vuracağını bildiğiniz için daha doğru nişan almanızı sağlar. Bazı oyuncular artı işareti olarak küçük bir kareyi tercih ediyor.

Bunların çoğu da kişisel tercihlere bağlı. Daha büyük bir artı işaretinin oyunlarda daha iyi nişan alma için daha iyi olduğunu, daha küçük olanın ise mükemmel headshot sağladığını hissedebilirsiniz. Oynama stilinize bağlı olarak, büyük ve küçük artı işareti arasında seçim yapabilirsiniz. CSGO crosshair kodları için buraya bakabilirsiniz.

5. Geri Tepmeyi Kontrol Etmek İçin Dokunmayı Öğrenin (Ayrıca Geri Tepme Modellerini Öğrenin)

Silahla nişan alma oyunlarındaki geri tepme ve silah mekaniği, oyunu daha gerçekçi hissettiriyor. Ancak artı işaretinin bu rastgele hareketi, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi nişan almanızı zorlaştırabilir.

Geri tepme kontrolünün en etkili yöntemi mouse tuşuna basılı tutmak yerine sık sık tıklayarak ateş etmenizdir. Sık tıklama, artı işaretinin hedeften uzaklaşmaması için geri tepmeyi yeniden konumlandırmak veya “kontrol etmek” için yeterli zaman sağlar.

CS:GO gibi PC oyunlarında, her silahın farklı bir geri tepme modeli vardır; bu, vuruş yaptığınızda artı işaretinin izlediği sabit bir rotadır. Örneğin taramalı silahı kullanarak hedef vuramıyorsanız, bu geri tepme modellerini öğrenmeyi düşünmelisiniz. Ardından, silahın geri tepmesini kontrol etmek ve ateş etme sırasında doğruluğu en üst düzeye çıkarmak için farenizi geri tepme düzeninin tersi düzende sürükleyebilirsiniz.

6. Ateş Ederken Hareket Etmekten Kaçının

Geri tepmeye benzer şekilde, koşarken ateş ettiğinizde mermi yayma mekanizması devreye giriyor. Yayılma nedeniyle birçok mermi hedefi vuramadığı için bu, amacınızı etkiler.

Bunu düzeltmek kolaydır. FPS oyunları oynarken her zaman hareket halinde olmak doğaldır. Köşeleri düşmanlar için kontrol ederken yavaş ve sessizce hareket edin. Koşarken mermi yayılımı ile çömelme arasındaki fark önemlidir. Çömelmenin nişan almayı daha isabetli hale getirdiğini duymuş olabilirsiniz. Bunun nedeni, daha az oyuncu hareketinin daha az mermi yayılmasıyla sonuçlanmasıdır.

7. Oyun Anlayışınızı Geliştirin

Çoğu FPS oyun haritası, oyunda pusu kurabileceğiniz veya düşmanları daha iyi vurabileceğiniz belirli konumlara sahiptir. Bu noktaların nerede olduğunu öğrenmek ve düzenli olarak dönemeçleri kontrol etmek, oyundaki hakimiyetinizi artırır. Bir düşmanın orada pusu kurduğuna eminseniz, köşeleri önceden imha edebilirsiniz.

Düşmanların nerede saklanma olasılığının daha yüksek olduğunu biliyorsanız, mükemmel bir amaç olmadan da yapabilirsiniz. Bu sezgi aynı zamanda “oyun duygusu” olarak da bilinir.

FPS oyunlarında oyun anlayışınızı şu şekilde geliştirebilirsiniz:

  • Oyunu daha sık oynamak
  • Profesyonel oyuncuların canlı yayınlarını izlemek
  • İnternette ders izlemek

8. Daha İyi Donanıma Sahip Olun

Donanım, oyunun kendisi kadar önemlidir. Hafif bir oyun mouse’una sahip olmak, hedefinizi vurmak veya yeniden konumlandırmak için daha az çaba harcamanız gerekeceğinden, nişan almanıza yardımcı olacaktır. Uygun bir masa, sandalye ve fare altlığı da oyun becerilerinizi geliştirmede etkili olacaktır.

Nişan alırken kullandığınız en önemli donanım fare olduğu için, satın alırken oyuna özgü özelliklere dikkat etmelisiniz. Örneğin, yerleşik bir DPI düğmesine sahip bir fare, oyun sırasında fare DPI’nizi değiştirmenize yardımcı olacaktır. Mouse yazılımını kullanarak özel DPI değerleri ayarlayabilir ve söz konusu tuşa basarak bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Oyunlarda daha iyi nişan alma mümkün ama pratik gerekli

Amacınız, bir maçın sonucuna karar vermede bir ya da iki faktör olabilir. Hedef eğitimi, özellikle profesyonel bir oyuncuysanız, oyunu oynamak kadar önemlidir. Bir akıl hocasına sahip olmak, oyun becerilerinizi geliştirmenize de yardımcı olabilir, ancak bu herkes için bir seçenek olmayabilir.

Oyun oynarken donanımınızın performansı da büyük rol oynar. Düşük özellikli bir bilgisayar, düşmanın önündeyken düşük kare hızı sunarak oyun içindeyken yenilmenize sebep olabilir. Daha iyi oyun oynamak için bilgisayarınızın performansını nasıl artıracağınızı bilmek, genel becerileriniz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer oyun haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!