Cuma, Mart 1, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal Medya4 Yöntem ile Twitter'da Tüm Tweetleri Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Son Yazılar

4 Yöntem ile Twitter’da Tüm Tweetleri Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Tweetlerinizi silmek isteyebilirsiniz, peki tüm tweetleri silme işlemi nasıl yapılır? Twitter'da tüm tweetler nasıl silinir? İşte 4 yöntem.

Twitter’da yeni bir başlangıca hazır mısınız? Boş bir sayfa ile başlayabilmeniz için tüm geçmiş tweet’lerinizi toplu olarak silmenize izin veren bir dizi güvenilir online hizmet vardır. Bu yazımızda sizlerle tüm tweetleri silme işlemi bu araçlarla nasıl yapılır, paylaşacağız.

İşte Twitter’da tüm tweetler nasıl silinir birlikte bakalım.

Tweetlerinizi Neden Topluca Silmek İstiyorsunuz?

Twitter hesabınızın tamamını silmeye girişmeden önce Twitter’daki geçmişi silmek istemek için pek çok haklı sebep vardır.

Gelecekte keşfedilen eski, utanç verici tweet’lerden kaçınmak isteyebilirsiniz. Ne de olsa eski tweetleri düzenlemenin avantajlarından henüz yararlanamıyoruz. Ya da belki sosyal medyada kendinizi yeniden markalaştırmaya çalışıyorsunuz. Belki eski bir Twitter hesabını farklı bir amaç için kullanmak istersiniz. Ya da belki de genel olarak kendinizi Twitter’dan uzaklaştırmak istiyorsunuz.

Nedeniniz ne olursa olsun, tweetlerinizin her birini nasıl sileceğiniz konusunda size yol göstereceğiz.

Sorumluluk Reddi: Bu makalede bahsedilen uygulamaların her birini test etmemize rağmen, bunlardan herhangi birine Twitter hesabınıza erişim izni vermenin riski size aittir.

Twitter Kaç Tweeti Saklar?

Genellikle yalnızca en son 3.200 tweetinize erişebileceğinize inanılır, ancak bu tamamen doğru değildir. Aslında Twitter, zaman tünelinizde görünen tweet sayısını yalnızca 800 ile sınırlandırırken, Tweetler ve yanıtlar sekmeniz en son 3200 Tweetinizi ve yanıtınızı görüntüler. Fakat bu, eski tweetlerin artık olmadığı anlamına gelmez.

Tweetlerinizin her biri, özellikle silinmedikçe Twitter’ın arama konsolu aracılığıyla aranabilir. Bunu akılda tutarak, en azından tüm eski tweet’lerinizi silmeyi düşünmelisiniz.

Önce Eski Tweetlerinizi Yedekleyin (Opsiyonel)

Unutmayın: Tweetlerinizi bir kez sildikten sonra geri dönüş yoktur. Bir kez gittiklerinde, gittiler. Bu nedenle, karardan pişman olabileceğiniz konusunda endişeleriniz varsa, Twitter tüm Twitter arşivinizi indirmenize izin verir. Bu ZIP dosyası, gönderdiğiniz her tweet’i ve retweet’i içerir (silinenler dışında), böylece bunu gelecek nesiller için istediğiniz yerde saklayabilirsiniz.

Twitter arşivinizi indirmek için:

 1. Oturum açın ve profilinize gidin.
 2. Soldaki menüde Diğer’i ve ardından Ayarlar ve gizlilik’i tıklayın.
 3. Hesabınızda Verilerinizin Arşivini İndirin’e tıklayın
 4. Arşiviniz indirilmeye hazır olduğunda bir uygulama içi bildirim alacaksınız.

1. TweetDelete

tüm tweetleri silme

TweetDelete, Tweetlerinizi yönetmek için en popüler hizmetlerden biridir. Bununla, belirli bir süre canlı kaldıktan sonra geçmiş tweet’leri toplu olarak silme ve gelecekteki tweet’leri otomatik olarak silme seçeneğine sahipsiniz.

Ücretsiz hesapta, TweetDelete, Twitter arşivinizi yüklemenize gerek kalmadan 3.200’e kadar tweet’i kaldırabilir. Ayrıca Twitter’da en son beğenilerinizin 3.200’ünü kaldırabilirsiniz.

3.200’den fazla tweet’i silmek istiyorsanız, premium sürüme geçmeniz ve arşivinizi bir zip dosyası olarak yüklemeniz gerekir. TweetDelete daha sonra tweetlerinizin her birini silmek için bu dosya üzerinden çalışır.

3.200’den az tweet’i olan herkes için, TweetDelete çok basit olduğu için muhtemelen en iyi seçeneğinizdir. Zaman çizelgenizi temizleyebilir ve gelecekteki tweet’lerin aşağıdakilerden sonra otomatik olarak silinmesini seçebilirsiniz:

 • Bir hafta
 • İki hafta
 • Bir ay
 • İki ay
 • Üç ay
 • Altı ay
 • Bir yıl

Komut dosyası genellikle birkaç günde bir çalışır, belirlediğiniz tarih aralığına giren yeni tweet’leri bulur ve bunları otomatik olarak siler. Silindikten sonra onları geri getirmenin bir yolu yoktur.

TweetDelete’in yeni tweet’lerinizi silmeyi durdurmasını istiyorsanız, Güvenlik ve hesap erişimi’ne giderek, Uygulamalar ve oturumlar’ı ve ardından Bağlı uygulamalar’ı tıklayarak Twitter hesabınıza erişimini iptal edebilirsiniz. TweetDelete.net’e tıklayın, ardından Uygulama izinlerini iptal et’e tıklayın.

2. TweetEraser

TweetDelete’de olduğu gibi TweetEraser, 3.200’e kadar tweet’i ücretsiz olarak silmenizi sağlar. Ancak bunu yapmak için Twitter arşivinizi yüklemeniz, TweetEraser’ın biraz daha çalışmasını sağlamanız önerilir.

TweetEraser’ın ana hizmetine 30 günlük erişim için küçük bir ücret ödeyerek, istediğiniz kadar tweet silebilirsiniz (üstelik birden fazla Twitter hesabı için).

TweetEraser’a kaydolduktan sonra Tweetler’e gidin ve tüm Twitter arşivinizi yükleyin.

tüm tweetleri silme

Ardından, silmek istediğiniz tweetleri (tarihe, hashtag’lere ve anahtar kelimelere göre) bulmak için arama filtrelerini kullanabilir veya her şeyi silecekseniz tüm tweet’lerinizi seçebilirsiniz. Hazır olduğunuzda, Sil’i tıklayın. Tweetler, kararınızı onaylayın ve TweetEraser sihrini uygulamaya başlayacak (biraz yavaş olabilir, ancak sabırlı olun).

3. TweetDeleter

Bir diğer güvenilir seçenek ise TweetDeleter. Bu, aylık ödemenizi gerektiren bir premium seçenektir, ancak doğrudan reddetmeden önce bizi dinleyin. TweetDeleter, parasını ödemek isteyebileceğiniz bazı ilginç özelliklere sahiptir. Ücretsiz sürüm etrafa bir göz atmak için yeterlidir, ancak uygulamanın gerçekten yararlı olması gerekiyorsa yükseltme yapmanız gerekir.

Premium bir hesapla, belirli kriterleri karşılayan tweet’leri toplu olarak silmek için gelişmiş arama özelliklerini kullanabilirsiniz. Belirli bir süre sonra tweetleri silmek veya gönderilerden farklı olarak otomatik işlemler ayarlayabilirsiniz. Elbette tüm tweetlerinizi topluca silebilirsiniz. Ve (başka bir ücret karşılığında) hangi tweetlerin silindiğinin kaydını görebilirsiniz.

4. Tüm Tweetleri Silme için Twitter’ın Önerilen Seçeneği

Twitter, bir seferde yalnızca bir Tweeti silmenize izin verir. Yalnızca birkaç tweet’iniz varsa bu iyidir, ancak binlerce kez tweet attıysanız, yine de kullanıcı adınızı korumanıza izin veren farklı bir çözüme ihtiyacınız vardır. İşte Twitter’ın önerdiği şey (bu yöntemi önermesek de):

 1. Geçici bir kullanıcı adıyla tamamen yeni bir Twitter hesabına kaydolun.
 2. Kullanıcı adını eski hesabınızdan yeni hesabınıza değiştirin.

Sorun? Artık eski kullanıcı adınıza sahip olan yeni hesapta sıfır Tweet olacak, ancak takipçisi de sıfır! Yeni bir kullanıcı adıyla eski hesabınız, tüm eski takipçilerinizi muhafaza eder ve orijinal tweet’leriniz hala herkese açıktır! Bu tweetleri kaldırmak için eski Twitter hesabınızı silmeniz gerekir. Tam olarak beklediğiniz çözüm bu değil sanırım.

Silinen Tweetlere Ne Olur?

Tweetleri toplu olarak sildiğinizde, değişikliklerin akışınızda görüntülenmesi biraz zaman alabilir. Bunun nedeni, bu uygulamaların her birinin saat başına Twitter’a gönderebileceği istek sayısının bir sınırı olmasıdır. Birkaç bin tweet’i siliyorsanız, bu nedenle bu biraz zaman alabilir. Yine de, elle yapmaktan kesinlikle daha iyi.

Twitter’a göre tweet silme söz konusu olduğunda:

 • Bir Tweeti sildiğinizde, hesabınızdan, sizi takip eden tüm hesapların zaman çizelgesinden ve twitter.com, iOS için Twitter ve Android için Twitter’daki Twitter arama sonuçlarından kaldırılır.
 • Silinen Tweetin retweetleri ayrıca twitter.com, iOS için Twitter ve Android için Twitter’da da kaldırılacaktır.
 • Bir Tweet silindikten sonra, Tweet içeriği, ilişkili meta veriler ve bu Tweetle ilgili tüm analitik bilgiler artık Twitter’da herkese açık hale gelmez.
 • Başka kişiler metninizin bir kısmını veya tamamını kopyalayıp kendi Tweetlerine yapıştırdıysa, bu Tweetleri normal olarak kaldırılmaz.
 • Başkaları Tweetinizi kendi yorumlarıyla Retweetlediyse, Tweetleri kaldırılmaz.
 • Tweetler, üçüncü taraf web sitelerinde, uygulamalarda veya arama motorlarında önbelleğe alınabilir veya çapraz gönderilebilir.

Twitter Hesabınızı Temiz Tutmak

Tweetlerinizi temizledikten sonra, bu şekilde tutmak iyi bir fikirdir. Bunu, yalnızca uzun süre çevrimiçi olmanın sakıncası olmadığından emin olduğunuz tweetler göndererek de yapabilirsiniz.

Veya ne paylaştığınız konusunda çok dikkatli olmak istemiyorsanız, belirli bir süre sonra tweet’leri otomatik olarak silmeyi seçin, bu makalede bahsedilen tüm hizmetler bunu sizin için yapabilir.

Twitter’da tüm tweetler nasıl silinir artık biliyorsunuz

Geçmiş tweetlerinizin hepsini olmasa da çoğunu silerek, bunların genel kamuoyu, potansiyel işverenler ve meraklı gazeteciler tarafından aranabilir olmasını engellersiniz. Bununla birlikte, sitelerin ve profillerin eski sürümlerinin kopyaları (daha iyi veya daha kötüsü için) başka yerlerde depolandığından, web’deki hiçbir şeyin tamamen silinmediğini her zaman unutmayın.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!