3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaTakiyeTürk Tarih Kurumu Başkanı Ahmet Yaramış: "Yanlış Anlaşıldım"

Son Yazılar

Türk Tarih Kurumu Başkanı Ahmet Yaramış: “Yanlış Anlaşıldım”

FETÖ terör örgütüne üye olup darbe teşebbüsüne katılmış, halkın üzerine ateş açmış ya da örgüte finansman sağlamış terör destekçileri için “Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş, nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kazanmamız gerekiyor” diyen Türk Tarih Kurumu Başkanı Ahmet Yaramış, yeni bir açıklama yaparak “Yanlış anlaşılmaya sebep olan ifadelerim için derin üzüntümü beyan ederim” dedi.

Ahmet Yaramış kimdir

Ahmet Yaramış kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, asıl uzmanlık alanı nedir?

Türk Tarih Kurumu’nun başkanlığına atanan Ahmet Yaramış, CHP’lilerin tepkisini topluyor. Nedeni ise şapka kanununa muhalefet ettiği için idam edilen İskilipli Atıf Hoca’nın memleketlisi olmasıdır. Osmanlı askerî ve sosyal tarihi ile eğitim tarihi konularında çok sayıda makalesi, kitap bölümü ve kitabı bulunan Yaramış, evli ve 4 çocuk babasıdır.

20 Nisan 2020 tarihinde Türk Tarih Kurumu Başkanı olarak görevine başladı.

CHP’lilerin atamaya karşı çıkmasının nedeni ise, Ahmet Yaramış’ın sırf şapka kanununa karşı çıkarak, batı adetlerinin halka zorla dayatılmasını istemediği için idam edilen İskilipli Atıf Hoca ile ilgili anma törenlerine katılması, onu anmasıdır.

Mehmet Metiner’den sert tepki

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner de Ahmet Yaramış’a çok sert tepki göstermişti.

Metiner, “Bu adam Türk Tarih Kurumu Başkanı. Darbe teşebbüsüne karışmış ama pişman olmuş FETÖ’cüleri affedip kucaklamamızı salık veriyor. FETÖ ile bu adamlarla mı mücadele edeceğiz? O koltukta onu tutanın samimiyetine asla inanmam” demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!