in ,

HadiiHadii

Türklerden Sonra, İngiltere’de pes dedirten görüntü! Korona Virüs Tehlikesi…

İngilizler yürek yemiş, Türklere kafa tutuyorlar

Londra Korona

İngiltere’de koronavirüs önlemleri sıkılaştırılmış olmasına rağmen, sabah saatlerinde işe gitmek için metroya akın eden İngilizler koronavirüse meydan okudu. Türklerden sonra yürek yemiş tek millet olarak ilan edilmeleri muhtemeldir.

Korona virüs her ne kadar Çin’den yayılmaya başlamış olsa da, 1 milyar nüfuslu Çin’in aldığı önlemler sonucunda virüs, etkisini kaybetmeye başlamıştır. Avrupa başta olmak üzere, dünyanın neredeyse her ülkesine sıçrayan korona virüs ile ilgili alınan tedbirleri, halkın uyarıları dikkate almamasından dolayı yayılmaya devam edeceği görülüyor.

İngiltere’de sokağa çıkmak sınırlandırıldı, halktan market ve eczane ihtiyaçları dışında kesinlikle evde kalmaları istenmişti. İmkanı olan İngilizlerin evden çalışmaları tavsiye edilmiş, işe mutlaka gitmesi gerekenlere ise toplu taşımadan uzak durmaları önemle hatırlatılmıştı.

Bugün sosyal medyada yayılan ve sabah saatlerinde Londra metrosunda çekildiği belirtilen fotoğraflar, tüm dünyayı endişelendirdi. Burun buruna seyahat eden İngilizler, sosyal mesafe kuralını akıllarında tutamamışa benziyorlar.

Görüntüler üzerine Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan , sosyal mesafenin korunmasını, masun canların yanmaması için halkı dikkatli olmaya çağırdı. Bu yapılan uyarıların, biraz geç olduğunun altı da dünya basınında yazılmaya başlandı bile.

Yalnızca kritik işlerde çalışanların işlerine gitmesini izin verilirken, önlemlerin yetersiz olduğunu göre Londra Belediye Başkanı, sokaklarda kimlik kontrolü uygulamasının başladığını duyurdu.

Britanya genelinde virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 335 olarak kayıtlara geçti. Toplam vaka sayısı ise 6 bin 650 olarak bildiriliyor.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Koronavirüs

Korona Virüs’ün Görüldüğü Şehirlerimizi Wikipedia Yayınladı

New York Times Yazıyor: Seyahat Yasakları Koronavirüsün Yayılmasını Engelledi mi?