Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaTeknolojiSosyal MedyaTwitter Blue Abonelik Ücreti Ödemeden Kullanabileceğiniz 5 Alternatif Ücretsiz Uygulama

Son Yazılar

Twitter Blue Abonelik Ücreti Ödemeden Kullanabileceğiniz 5 Alternatif Ücretsiz Uygulama

Twitter Blue için ödeme yapmak istemiyor ve sunulan özelliklere de sahip olmak mı istiyorsunuz. İşte bu özelliklerin büyük çoğunu karşılayan alternatif ücretsiz web uygulamalarını sizlerle paylaşıyorum. İşte Twitter blue alternatif uygulama önerilerim.

Twitter’ın sunduğu en iyi özelliklerinden yararlanmak için ödeme yapmanız gerekmiyor. Twitter’ı çeşitli şekillerde geliştirmek için birçok ücretsiz uygulama ve uzantı var. İşte Twitter Blue ürününe alternatif 5 ücretsiz uygulama.

TWİTTER BLUE’YA ALTERNATİF UYGULAMALAR

Twitter, ‘Yer İşareti Klasörleri’, “Twiti Geri Al” seçeneği ve ileti dizileri için bir ‘Okuyucu Modu’ gibi özellikler barındıran ve bir abonelik hizmeti sunan Twitter Blue‘yu başlatıyor. Sunacaklarını taahhüt ettikleri özellikle aslında muazzam değil. Threader ve Thread Reader gibi ücretsiz üçüncü taraf araçlarla benzer bir deneyimin üzerinde sonuçlar alabilirsiniz. İşte Twitter Blue için ödeme yapmadan Twitter’ı nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz ile ilgili önerilerim. İşte Twitter blue alternatif uygulama önerilerim.

1. MarkFolder ve Bookmark Lite (Web, Chrome, Firefox): Yazıları İşaretle ve Klasörlerini Düzenle

Twitter, insanların kaydettikleri yer imi eklenmiş tweet’lerini düzenlemek için Twitter Blue’ya ödeme yapması gerektiğini düşünüyor. Özellikle yer imi klasörlerinin ne kadar kolay olduğunu düşündüğünüzde bu çok saçma. Aslında, iki ücretsiz üçüncü taraf uygulaması zaten size tweet’ler için yer imi klasörleri sağlıyor.

MarkFolder, iki uygulamadan daha sağlam olanıdır. Bu tarayıcı uzantısı, bir tweet’e yer işareti koymak için basit bir düğme ekler. Aynı anda mevcut bir klasöre koyabilir veya yeni bir klasör oluşturup buna ekleyebilirsiniz. MarkFolder’ın tweet’leri aranabilir ve yer imlerini ziyaret ettiğinizde orijinal biçimlerini korur. Ayrıca hedef kitlenizle yer imlerini paylaşmak için ortak klasörler oluşturabilirsiniz. Ne yazık ki, yalnızca webden çalışır ve telefonunuzdan tweet’lere yer işareti koyma seçeneği bulunmamaktadır.

Bookmark Lite daha esnektir. Kaydolun ve @BookmarkLite botunu takip edin. İster telefonda ister bilgisayarda olun, bir tweet kaydetmek istediğinizde bota direkt mesaj olarak paylaşın. Klasör adını yazarak hangi klasörü veya etiketi kaydedeceğinizi de ekleyebilirsiniz. Hepsini gözden geçirmek için Bookmark Lite web sitesinde yer imlerinizi ziyaret edin. Basit ve ücretsizdir.

İndirin: Chrome | Firefox (Ücretsiz)

2. Typefully (Web): Otomatik Olarak Twitter İleti Dizileri Oluşturun

twitter blue alternatif uygulama

240 karakter sınırını aştığınızda, Twitter bunu bir konuya dönüştürmek isteyip istemediğinizi sorar. Hızlı bir yanıt veya mesaj için kullanışlıdır, ancak takipçilerinizle etkileşim kurmak istiyorsanız, Twitter ileti dizileri oluşturmak ve daha uzun tweetler yazmak için Typefully gibi özel bir uygulama kullanın.

Typefully internet sitesine twitter hesabınızla giriş yapın, arzu ederseniz giriş yapmadan da deneyebilirsiniz elbette. İlk bölmede taslaklarınız, orta bölmede içerikler ve son bölmede iş parçacığınızın nasıl görüneceğinin bir önizlemesi bulunur. Normal bir tweet ile aynı görsel kısıtlamaları yani dört resim, bir GIF veya bir video kullanabilisiniz.

Typefully, ayrı tweet’lere çift satır ekleme gibi basit bir mekanizmaya sahiptir, tek satır ise bu tweet’e boşluk ekler. Bu temel bilgileri göz önünde bulundurarak daha özgürce yazabileceksiniz. Uygulama ayrıca ücretsiz sürümde daha sonra tweet’ler planlamanıza izin verir. Ücretli sürümler, analiz, tweet atmanın en iyi zamanı ve Twitter’ı profesyonel olarak kullananlar için faydalı olan diğer araçlar gibi ek özelliklerin kilidini açar.

3. Block Bot (Web): Twitter Trollerini Sessize Almak ve Engellemek için Paylaşılabilir Listeler

Ülkemizde de sık sık gündeme gelen trol hesap sorunu sanmayın ki sadece bizde var. Dünyanın her ülkesi bu sorunla karşı karşıya maalesef. Fakat Twitter bu konuda çözüm bulmamakta ısrar edince, alternatif uygulamalar devreye girmeye başladı. Twitter Blue ile gelen özellikler de buna bir çözüm sunmamakta. Şimdilik seçeneklerden biri, trolleri ve istenmeyen mesajları engelleyecek veya susturacak ve bu engelleme listesini paylaşabileceğiniz The Block Bot adında bir uygulama var.

Block Bot’a kaydolduktan sonra, tweet’lerini zaman tünelinizde görmek istemediğiniz hesapların blok listesini oluşturabilirsiniz. Bu listeyi bir URL aracılığıyla başkalarıyla paylaşabilirsiniz ve listenize “abone olduklarında” bu hesapları da otomatik olarak görmezler.

Engellenenler listesi yazarı tarafından yapılan bir değişiklik (bir hesabın engellemesini kaldırmak gibi), listenin tüm aboneleri için geçerli olacaktır. Unutmayın, bu sadece bu tweet’lerin zaman tünelinizde görünmesini engelleyen bir engelleme listesidir. Sorunlu tweetleri Twitter’a bildirmez.

Bir engelleme listesine 250.000’e kadar hesap ekleyebilirsin. Mükemmel bir çözüm değil, ancak Twitter bu sorunu çözene kadar, şimdilik Twitter trollerini yenmenin bir yolu.

4. TwitterTwill (Web): Yapay Zeka, Sıklıkla Olumlu ve Olumsuz Tweeter’ları Analiz Ediyor

twitter blue alternatif uygulama

Twitter zaman zaman gerçekten olumsuz bir alan olabilir ve bu tür bir sosyal medya platformu zihinsel sağlığı etkileyebilir. TwitterTwill, tweet’leri analiz ederek nasıl daha olumlu ve iyi hissettiren bir zaman çizelgesi oluşturabileceğinizi göstermek için yapay zekayı kullanmaya çalışıyor.

Zaman çizelgenize erişmesine izin verin ve TwitterTwill, en yoğun tweet atma saatlerinde saatte bir kez zaman çizelgenizi otomatik olarak tarar. Tweet’lere dayanarak, zaman çizelgenizin “ruh halini”, her örnek oturumun ruh halini ve kimlerin sık pozitif tweeter’lar ve negatif tweeter’lar olduğunu belirler.

Bu ruh hali özetleri, gelen kutunuza günlük veya haftalık olarak gönderilebilir. Zamanla, kalıpların ortaya çıktığını göreceksiniz ve bu tür kullanıcıları olumlu ve olumsuz listelere ayırmak gibi buna göre işlem yapabilirsiniz.

Ayrıca, makale için inceleyemediğimiz bu sorunla mücadele etmeye çalışan iki yeni gelecek vaat eden uygulamaya da göz atmalısınız: Block Party ve Moderate.

5. Twitter Reklamlarını Kaldırın/Gizleyin (Chrome, Firefox)

twitter blue alternatif uygulama

Ücretli bir Twitter Blue aboneliği ile sonunda reklamlardan kurtulacağınızı ve Twitter’ı istediğiniz gibi görünecek şekilde kuracağınızı düşünürdünüz. Hayır, bu reklam gösteren tweet’ler devam edecek ve Twitter’ın nasıl göründüğü konusunda hiçbir söz hakkınız olmayacak. Ancak ücretsiz üçüncü taraf uygulamalar bu sorunları çözebiliyor.

Reklamları Gizleyin, tam olarak söylediklerini yapan bir Chrome uzantısıdır. Metin reklam veya video reklam olması fark etmez; HPT’yi yükledikten sonra onları bir daha görmezsiniz. Şu anda İngilizce, Korece, Japonca, Lehçe ve Ukraynaca reklamları desteklemektedir.

Minimal Twitter, Twitter’ın arayüzündeki tüm karmaşayı ortadan kaldıran bir Firefox ve Chrome uzantısıdır. Kimler Takip Edilir bölümü, DM çekmecesi, genişletilmiş gezinme düğmeleri vb. gibi şeylerle birlikte tanıtılan gönderileri kaldırır. Her şey minimalist bir tasarıma indirgenmiştir ve siz de özelleştirebilirsiniz. Ayrıca ayarlarda varsayılan olarak en son tweet’leri görüntüleyebilir, retweet ve beğeni sayılarını kaldırabilir ve diğer Twitter sıkıntılarını düzeltebilirsiniz.

İndirin: Chrome için Tanıtılan Tweetleri Gizle (Ücretsiz)

İndirin: Minimal Twitter Chrome | Firefox (Ücretsiz)


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!