Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaTeknolojiİnternetTwitter'da Paylaşılan Resimleri ve Fotoğrafları Aramak İçin 6 Site

Son Yazılar

Twitter’da Paylaşılan Resimleri ve Fotoğrafları Aramak İçin 6 Site

Yazımızda paylaşacağımız araçlar, Twitter platformuna yüklenen görselleri, resimleri ve fotoğrafları kolaylıkla aramanıza olanak tanır.

Şimdiye kadar hepimiz Twitter’ın ve kullanıcılarının gerçek zamanlı olarak bilgi gönderme gücünü biliyoruz. Elbette, tweet’ler harikadır, peki ya resimler ve fotoğraflar? İşte bu yazımızda tam da bundan bahsedeceğiz. Twitter platformunda fotoğraf ve resim arama nasıl yapılır merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

İşte Twitter görsellerinde arama yapmak ve gerekirse ters görsel araması yapmak için en iyi web sitelerinden bazıları. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1. Twitter Arama

twitter fotoğraf arama

Başlamak için bariz yer, Twitter’ın yerel arama motorudur. Her geçen yıl giderek daha güçlü ve ayrıntılı hale gelir. Bazı insanlar Twitter’ın artık daha güçlü olduğunu ve güvenilir bir araştırma aracı olarak kullanılabileceğini iddia ediyor.

Twitter web uygulamasını kullanarak basit bir görsel araması yapmak için, sağ üst köşedeki arama alanına arama kelimenizi girmeniz yeterlidir. Sonuçlar göründüğünde, diğer tüm içeriği filtrelemek için sayfanın üst kısmındaki Fotoğraflar sekmesine tıklayın.

Daha kesin bir aramaya ihtiyacınız varsa, Gelişmiş Arama özelliğini kullanın. Önceki adımdaki sonuçlar sayfasından, sağ üstteki üç noktalı menüde Gelişmiş arama’yı tıklayın.

Yeni pencerede, kelimelere (kesin ifadeler, bir listedeki herhangi bir kelime, hariç tutulan kelimeler ve hashtag’ler), dile, tarihe, belirli hesaplara, yalnızca yanıtlara, yalnızca orijinal tweet’lere, minimum yanıt/beğeni/retweet sayısına göre filtre uygulayabilirsiniz.

Peki Twitter platformunda fotoğraf ve resim arama için başka hangi araçlar kullanılabilir merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

2. TweetDeck

twitter fotoğraf arama

Elon Musk’un Twitter’ı (Yeni adıyla ‘X’) satın almasıyla, TweetDeck maalesef ücretli oldu. Fakat bunu bilmeniz için listeye eklemek istedik.

TweetDeck eskiden bağımsız bir üçüncü taraf uygulamasıydı, ancak Twitter şirketi 2011’de satın aldı ve o zamandan beri onu Twitter uzman kullanıcıları için zengin özelliklere sahip bir hizmet haline getirdi. Aracı kullanarak, belirli ilgi alanlarında Twitter içeriği beslemeleri oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu yayınları, yalnızca resim içeren tweet’leri gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

TweetDeck’te bir Twitter resim yayını oluşturmak için önce uygulamayı Twitter hesabınızla bağlamanız gerekir. Bu yapıldıktan sonra, mevcut ana sayfa akışınızı, oluşturduğunuz bir listeyi kullanabilir veya tamamen yeni bir arama oluşturabilirsiniz.

Belirli bir liste, kullanıcı, koleksiyon, trend listesi, beğeni akışı ve daha fazlasını eklemek için sol bölmedeki Sütun Ekle düğmesine tıklayın. Alternatif olarak, ilgilendiğiniz terimi girmek için arama simgesini kullanın. Besleme ana pencerede görüntülendikten sonra, onu yalnızca görüntüleri gösterecek şekilde ayarlamanız gerekir.

Akışın sağ üst köşesindeki filtre simgesine basın, ardından Tweet içeriği menüsünü genişletin. Oradan, Gösterilen açılır menüden Resimli Tweetler’i seçmeniz gerekir. Gereksinim duyduğunuz diğer arama parametrelerinde ince ayar yapın, ardından menüyü daraltmak ve daraltılmış beslemenizi görmek için filtre simgesini ikinci kez tıklayın. TweetDeck, Twitter platformunda resim ve fotoğraf arama için en çok kullanılan araçlardandır.

3. Google

Doğal olarak Google, Twitter’da resim aramak söz konusu olduğunda da güçlü bir araçtır. Aramanızı gerçekleştirmek için Google’ı kullanmanın, daha önce incelediğimiz yöntemlere kıyasla birkaç önemli avantajı vardır.

Örneğin, tekrarlanan resimleri görmezsiniz, resimler kırpılmaz ve aramanızı hassaslaştırmak için Google’ın tam arama operatörleri listesini kullanabilirsiniz.

Ek bir avantaj da, Facebook’tan farklı olarak Twitter’ın, kullanıcılara hesaplarının Google’ın arama algoritmalarından dizini kaldırması için bir yol sağlamamasıdır. Bu nedenle, sonuç listesi kapsamlı olacaktır.

Twitter resimlerini bulmak için Google’ı kullanmak için site operatörünü kullanmanız gerekir. Bunu yapmak için, arama çubuğuna site:twitter.com [arama ifadesi] yazın ve Enter’a basın. Bunun yerine özel URL’lerini kullanarak belirli bir kullanıcıya kadar daraltabilirsiniz.

Sonuçlar sayfasından, tüm eşleşmeleri görmek için Görseller sekmesine tıklayın. Unutmayın, görseli içeren Twitter gönderisine gitmek için her görselin altındaki metin bağlantısına tıklayabilirsiniz.

4. Google Social Search

twitter fotoğraf arama

Ayrıca, sizin için sosyal medya içeriğini araştırmak üzere özel olarak tasarlanmış bir Google sürümü de vardır. Terimleri hariç tutarak ve OR operatörünü kullanarak tam bir tümcecik seçerek aramayı daraltabilirsiniz.

Terimleriniz için arama sonuçlarının varsayılan kaynağı Facebook’tur, ancak bunun yerine platformun içeriğini ortaya çıkarmak için tek yapmanız gereken Twitter sekmesine tıklamak.

Bir Twitter galeri görüntüleyici oluşturmak için, sadece Görsel’i seçin ve Google, tweet’lerdeki resimleri belirttiğiniz terimleri kullanarak sağlayacaktır. Büyütmek için bir fotoğrafa tıklayın. Tekrar seçerseniz, Twitter kullanıcısının profiline veya gönderisine yönlendirilirsiniz. Google Social Search, Twitter platformunda resim ve fotoğraf arama için iyi bir araçtır.

5. Social Searcher

Twitter medya görüntüleme web siteleri söz konusu olduğunda bir başka seçenek de, sosyal ağlar ve içerikleri için en iyi arama motorlarından biri olan Social Searcher’dır. Ücretsiz bir Twitter görsel araması için Bahsetmeler sekmesini kullanın ve aradığınız terimi yazın. Social Searcher, mevcut tüm kaynaklarını eşleşmeler için tarayacaktır.

Size sunduğu koleksiyonu, bir dil seçerek ve ayrıca Filtreler düğmesini tıklatarak, seçeneklerinizden Twitter ve Fotoğraf’ı seçip Uygula’ya basarak sıralayabilirsiniz. Social Searcher, Twitter’daki gönderilerine atlamak için tıklayabileceğiniz resimlerle ilgili tweet’leri bulacaktır. Bir hesap oluşturursanız, sitenin araçları ve içerik yelpazesi gelişir.

6. Bing Görsel Arama

twitter fotoğraf arama

Beslemenizdeki bir resim şüpheli görünüyorsa veya yalnızca buna benzer diğerlerini bulmak istiyorsanız, indirerek veya ekran görüntüsünü alarak Twitter gönderisinde geriye doğru görsel aramayı deneyebilirsiniz.

Tersine görsel arama hizmetlerinin yaptığı şey, yüklediğinize benzeyen, tam olarak eşleşen veya aynı öğeleri içeren medya bulmaktır. Bing, yalnızca Twitter’dan değil, web’den içerik toplayacaktır.

Sonunda içerikle dolu üç sekme olacak. Tümü tüm seçimi içerir, diğer seçenekleriniz ise Bing’in resimleri bulduğu web sitelerini listeleyen bu resmin bulunduğu Sayfalar ve size gerçek resimleri ve bazı ayrıntıları gösteren İlgili içeriktir.

Buradan, tek tek resimlere tıklayarak daha fazla sonuç oluşturabilir, kaynaklarını kontrol edebilir ve hatta Bing üzerinden yeni bir Twitter resim araması yapabilirsiniz.

Hangi Twitter Fotoğraf Arama Aracı En İyisidir?

Ne yazık ki, son on yılda Twitter’da üçüncü taraf hizmetleri ve API’ler üzerindeki baskı, eski Twitter resim arama araçlarının çoğunun artık mevcut olmadığı anlamına geliyordu. Gerçekte, çoğu insan ya ana Twitter uygulamasına ya da TweetDeck’e bağlı kalmalıdır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İnternet kategorimizdeki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!