3.3 C
İstanbul
Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaGıybetUçanKuş TV Neden Kapandı? Kapalı Olma Sebebi? Neden Yok?

Son Yazılar

UçanKuş TV Neden Kapandı? Kapalı Olma Sebebi? Neden Yok?

Bugün televizyonlarını açanlar magazin haberleri yapan kanalın kapalı olduğunu gördüler. Bunun sonucunda da uçankuş tv neden kapalı, uçankuş tv neden kapandı, uçankuş tv neden yok, uçankuş tv neden yayında değil, yeniden açılacak mı, ne zaman yayın hayatına başlayacak sorularını araştırmaya başladı?

Medya sektöründe magazin haberleriyle isim yapmış olan Uçankuş TV’de yaşananlar, medya kulislerinde yankılanmaya başladı bile. Herkes uçankuş tv neden kapalı, uçankuş tv neden kapandı, uçankuş tv neden yok, uçankuş tv neden yayında değil, yeniden açılacak mı sorularını araştırmaya başladı?

Can Tanrıyar ismini duymuşsunuzdur, yıllardır UçanKuş markası altında magazin haberleri yapan yayınlar yönetiyor. Fakat iş yerinde farklı konular meydana gelmiş ki 03 Nisan itibariyle televizyonlarını açanlar, UçanKuş TV’nin kapalı olduğunu gördüler. Peki uçankuş tv neden kapandı, yeniden açılacak mı?

UçanKuş TV’nin finansörü olduğu düşünülen M.G. isimli işadamı, UçanKuş TV’ye verdiği paraların hesabını sorunca, kanal yöneticilerinin net bir cevap veremediği belirtiliyor. Korumalarıyla kanalın binasına gelen M.G.’nin kanal yönetimini değiştirdiği bile yapılan dedikodular arasında.

UçanKuş TV’de yaşanan depremden sonra, tüm yönetimin değiştiği ve Can Tanrıyar’ın ortadan kaybolduğu da diğer magazincilerin dilindeymiş. Tabi bu konuların doğruluk payı olmayabilir. Fakat şu ana kadar da resmi ve ilk ağızdan bir açıklama yapılmadı. Can Tanrıyar’ın sağlık sorunlarından dolayı açıklama yapamadığı da diğer iddialardan sadece biri. Bu konuda Tanrıyar’ın nişanlısı Instagram hesabında yaptığı paylaşımda “karantinadayız, aşı sıramızın gelmesini bekliyoruz” demesi de gözlerden kaçmadı.

UçanKuş TV Neden Kapandı?

Uçankuş TV maddi sorunlar nedeniyle kapatıldığı iddia ediliyor. Finansör M.G. alacakları ödenmeyince, yönetime el koymuş, diyorlar. Kanalın finansörü M.G., 1 buçuk yıl sonra kanalın yüzde 65 ortağı olan Can Tanrıyar’dan durum raporu istedi. Bunun üzerine Can Tanrıyar, ortadan kayboldu.

can tanrıyar nerede

İddiaya göre, Tanrıyar’ın 4-5 aydır işyeri kirası, uydu ödemeleri, güvenlik ve yemek ücretleri dahil olmak üzere iki aydır da çalışanların maaşlarını da yatırmadı. Can Tanrıyar ortada olmadığı gibi kanalın kapıları da kilitlendi. Ancak çalışanlar her gün kanalın önüne giderek tutanak tutturuyor. Durumu da tespit ettirmeye çalışıyor.

M.G.’in aylık olarak Can Tanrıyar’a 450 bin dolar gönderdiği ancak Can Tanrıyar’ın bunun hesabını finansöre veremediği ve bunun hesabını da vermediği için ortadan kaybolduğu iddialar arasında.

Uçankuş’un internet sitesindeki yayınlar ise durdu. İşadamının medya grubunda değişiklik yapmasıyla birlikte internet sitesine içerik girilmemesi dikkat çekti. Siteye en son içerik 12 Mart tarihinde eklendi.

YURTDIŞINA ÇIKTI İDDİASI

Kulislerde, Tanrıyar’ın kanalda yaşanan değişiklikle sırasında ise yurtdışına çıktığı, kimsenin ulaşamadığı konuşuluyor.

Can Tanrıyar ve oğluna ulaşılamadığı gelen bilgiler arasında.

SERENGİL: ESAS PATRON GELMİŞ BAKMIŞ…

Can Tanrıyar’la davalık olan sunucu Seren Serengil, Instagram hesabından bir açıklama yayınlayarak bazı kişilerin koronavirüsü bahane ederek ortadan kaybolduğunu ama aslında kovuldukları iddiasını şu ifadelerle gündeme getirdi:

“Koronavirüs mü oldu yoksa kovuldu mu? Kim bilir bu gidişin dönüşü olacak mı? 65 yaş üstü çok dikkat etmeli bu Koronavirüs’e ama Koronavirüs oldum deyip arazi olanlar da var. Esas patron gelmiş bakmış, yolsuzluk falan kovalamış bunları. Daha iyi günleriniz canım parasız kalmak ayıp değil. İnsan şerefini kaybetmesin. Bir keyif kahvesi yapayım da içeyim bari!”

Serengil’in daha sonra bu paylaşımını silmesi dikkat çekti.

Can Tanrıyar, 130 çalışanı olan Uçankuş TV’yi geçtiğimiz aylarda Maslak’ta daha modern ve lüks bir yere taşımıştı. Çalışanlara alacakları için gönüllü bir avukat yardımcı oluyor.

UÇANKUŞ TV EKİBİNDEN AÇIKLAMALAR

3 yıldır Uçankuş TV’ de magazin programı yapan magazin gazetecisi Tayyar Işıksaçan, kanalı kapanması ile ilgili bir paylaşım yaptı…

Işıksaçan paylaşımında :”Yüzlerce ama yüzlerce mesaj yazmışsınız, 3 yıllık süre içinde yüreğinize bu kadar mı dokundu bu garip kardeşiniz, bu kadar mı sizden oldun? Şükürler olsun…

Kanalımızın ortakları arasında yaşanan ticari anlaşmazlık sonucu 3 yıldır içinde yer aldığım @ucankustv ne yazık ki yayınlarına ara verdi. Geri dönüşü olur mu, yeniden kanat çırparmıyız bilmiyorum.

Başta program partnerlerim canım kızım @esra.aydogdu ve can dostum @gokaykalaycioglu olmak üzere yol arkadaşlarım canlarim @sinemyildiz_official @sedaakgul @evrimkeklik, uçankuş’un kanatları güvenlik, mutfak, ulaştırma, teknik ekip, editörler, muhabir ve kameramanlar, asistanlar, yani uçankuş’u uçankuş yapan herkese teşekkür ederim, yolumuz açık olsun.

Elbet bir gün bir yerde ama elbet bir gün yeniden görüşeceğiz bu böyle yarım kalmayacak.Her veda yeni bir başlangıçtır…” sözlerine yer verdi.

UÇANKUŞ TV YENİDEN AÇILACAK MI?

UçanKuş TV’nin yeniden yayın hayatına başlayıp başlamayacağı da merak konusu. Kanal henüz yayıncı kuruluşlar tarafından kaldırılmadı. 5 Nisan 2021 tarihi itibariyle UçanKuş TV yayınını kontrol edenler “yakında yayındayız” görselini görmekteler.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer GIYBET yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!