3.3 C
İstanbul
Salı, Ocak 31, 2023
Ukrayna Savaşı

Son Yazılar

Yeni Başlayanlar için 6 Ücretsiz Online Girişimcilik Kursu

Yeni başlayanlar için ihtiyacınız olan becerileri öğrenmenize yardımcı olabilecek en iyi ücretsiz online girişimcilik kursları yazımızda.

Yeni bir iş girişimi başlatmak, kapsamlı hazırlık, pazar bilgisi, önemli miktarda sermaye ve daha fazlasını gerektiren göz korkutucu bir iştir. Yeni bir iş kurma, onu ölçeklendirme, yatırımcı ve müşteri bulma, finansı yönetme ve aradaki her şeyle ilgili çeşitli adımları bilmeniz size yardımcı olur. Bu yazımızda sizlerle bu konular için ilham kaynağı olacak online ücretsiz girişimcilik kursları hakkında kaynakları paylaşacağız.

İşte birinci sınıf eğitim kurumları ve neslimizin en ünlü ve başarılı girişimcileri tarafından girişimcilik konusundaki ücretsiz çevrimiçi kaynakların bir listesini yazımızda bulacaksınız.

Bu girişimcilik kursları çoğu video dersler olarak meraklılara sunulmuştur ve girişimcilik düşüncesi, zorluklar ve çözümler hakkında sağlam bir farkındalık kazanmak için onları bir hafta içinde bitirebilirsiniz.

İLGİLİ YAZI: AMAZON’DA SATIŞ YAPMAK İSTEYENLERE ÜRÜN SATMAK İÇİN REHBER

1. Harvard İnovasyon Laboratuvarlarının Başlangıç Sırları

Bu, YouTube’da barındırılan iki bölümden oluşan bir derstir ve her bölümün uzunluğu bir saat otuz dakikadır. Daha sonra sertifika verilecek uygun bir kurs olmasa da, yeni başlayanlar için iyi bir derstir ve girişimcilerin başlangıç temellerini geliştirmeleri için doğru araçları sağlar. Tamamen ücretsizdir ve kursu bitirmek için yalnızca yaklaşık üç saate ihtiyacınız vardır.

On yıl önce yayınlanmasına rağmen, bu iki sunumda paylaşılan bilgiler hala değerli öneriler içeriyor. Harvard’ın i-labs Lectures serisinin bir parçası ve yirmi yıllık yatırım, mentorluk ve öğretim deneyimine sahip bir seri girişimci olan Michael J Skok’un ev sahipliğinde ‘Girişimcilik Sırları’ üzerine oturumlar yer alıyor.

Bu seri, yeni işletmelerin rakiplerini yenmek için getirebilecekleri limitsiz ve yıkıcı değişikliklere odaklanıyor. Ayrıca, birinin yatırım yapması gereken girişimlerinin türü hakkında bilgi veriyor ve bu, takip etmeniz ve üzerinde çalışmanız gereken başlangıç fikirleri hakkında daha fazla bilgi sağlıyor.

İLGİLİ YAZI: İŞ KURMAK İSTİYORUM DİYEN GİRİŞİMCİLER İÇİN MARKA YÖNETİMİ NEDEN ÖNEMİ OLMALI?

2. MIT’nin Önemli İş Planları

girişimcilik kursları

Massachusetts Institute of Technology’nin girişimcilik kursları iki haftaya yayılmış toplam altı dersten oluşuyor. Her oturum üç saat sürer ve İş Planlarına Giriş, Girişim Fikrinizi Geliştirme ve Sunma, Pazarlama ve Satış gibi konuları kapsar.

Bu, YouTube videoları ve indirilebilir notlar biçiminde çevrimiçi olarak barındırılan içeriğe sahip ücretsiz bir kurstur. Mevcut kurs içeriği ve ders dizileri, MIT Sloan School of Management’ta Kıdemli Öğretim Görevlisi Joseph Hadzima tarafından verilen 2014 IAP oturumlarından alınmıştır. Katılımcılar, MIT 100K $ Girişimcilik Yarışmasına katılmaya devam eden MIT öğrencileri ve araştırmacıları ile etkileşime girer ve fikirlerini paylaşır.

İLGİLİ YAZI: GİRİŞİMCİLİK FİKİRLERİ İÇİN KULLANILACAK 6 MUHTEŞEM WEB SİTESİ

3. freeCodeCamp’in Girişimciliğin Temelleri

freeCodeCamp, insanlara kod yazmayı öğretmek için ücretsiz bir çevrimiçi kaynak olarak yayın hayatına başladı. Ücretsiz çevrimiçi öğrenme oturumları, Girişimcilik Vakfı da dahil olmak üzere çok çeşitli konuları kapsıyor. Bu, YouTube’da barındırılan beş saatlik ve ~ 47 dakikalık bir video eğitimi kursudur. İlişki Kurma, Tükenmişlikten Kaçınma, Kimden Tavsiye Alınmalı, Mutluluk, Etik gibi üniversite derslerinin genellikle dışarıda bıraktığı konuları kapsamayı amaçlamaktadır.

LinkedIn Kurucu ve Yönetici Ortağı Chris Haroun, bu kursta baş aktör ve bir risk sermayedarı, finansal analist ve daha fazlasını masaya yatırıyor. Bir iş kurmak için pratik, gerçek hayattan örnekler arıyorsanız ve serbest çalışandan girişimciliğe geçmek istiyorsanız, bu kurs tam size göre.

İLGİLİ YAZI: KENDİMİ NASIL GELİŞTİREBİLİRİM DİYENLERE KİŞİSEL GELİŞİM ÜZERİNE ÇALIŞMAYA BAŞLAMANIN 42 PRATİK YOLU

4. Polsky Girişimcilik Kursları

Chicago Üniversitesi’nin himayesindeki Polsky On Demand Girişimcilik ve Yenilik Merkezi’nin ev sahipliğinde düzenlenen bu kurslar, ücretsiz girişimcilik kursları ve atölye çalışmaları sağlamayı amaçlıyor. Polsky on Demand, bir girişimi başlatmaktan ölçeklendirmeye ve sürdürmeye kadar her konuyu kapsayan 100 saatten fazla dijital içeriğe sahiptir.

Kurs materyallerine ve mentorluk programlarına erişmek için haber bültenlerine abone olmanız gerekiyor. Girişimcilikle ilgili ücretsiz olarak erişebileceğiniz iki kurs şunlardır:

  • Girişimcilik Temelleri (E2) Girişiminizi Düşük / Maliyetsiz Çözümlerle Başlatma, Girişiminiz için Kaynak Yaratma, vb. gibi başlangıç ​​düzeyindeki temel bilgileri kapsar.
  • Polsky Entrepreneurial Outlook 2021, medya ve eğlence, siber güvenlik, sağlık hizmetleri vb. gibi farklı sektörlerde girişimciliğe odaklanıyor. Girişimcilik çabalarınızda size yardımcı olacak ek kurslar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Polsky On Demand web sitesini keşfedebilirsiniz.

İLGİLİ YAZI: PROFESYONELLER İÇİN EN İYİ 7 ALTERNATİF ÖZGEÇMİŞ FORMATI

5. Küçük İşletme Temelleri

girişimcilik kursları

Bu kurs, Amerika Birleşik Devletleri Küçük İşletmeler İdaresi tarafından verilmektedir. Planlama, Lansman, Yönetim, Pazarlama vb. gibi geniş konulara bölünmüş altı oturumu vardır. Her konunun, oturumlarda başarılı olmak için yerine getirmeniz gereken 25 ila 70 arasında değişen çeşitli hedefleri vardır. Her oturum, İş Planı Nasıl Yazılır, Fiyatlandırmaya Giriş, Yatırımcı Bulma ve Çekme vb. gibi hedeflere ayrılmıştır.

Tüm hedeflere karşılık gelen kısa bir video dersi vardır. Bu derslerin çoğu sadece bir veya iki dakika uzunluğundadır ve birkaç hedef 10 dakikaya ulaşır. Tartışılan belge örnekleri de her oturumun sonunda indirilebilir.

İLGİLİ YAZI: HARİKA BİR İŞ TEKLİFİ ALMAK İÇİN İHTİYACINIZ OLAN EN İYİ 7 MÜZAKERE BECERİSİ

6. Girişimcilik İşine Nasıl Başlanılır?

Başarılı girişimcilerin gözünden girişimciliği öğrenmek istiyorsanız bu kurs tam size göre. Sırasıyla Y Combinator Başkanı ve Facebook, Asana ve Good Ventures’ın Kurucu Ortağı olan Sam Altman ve Dustin Moskovitz gibi isimlerle girişimcilik kursları alıyorsunuz.

Bu kursun en ilginç yönü, kursun her yönünü açıklayan eksiksiz kurs transkripsiyonunun ve ek açıklamalarının Genius’ta mevcut olmasıdır. Dolayısıyla, içeriği veya terminolojiyi takip edemiyorsanız, konuyu en basit terimlere ayırmak için Genius tarafından sağlanan ek açıklamalara güvenebilirsiniz.

Kurs oturumları, Büyüme, Satış ve Pazarlama gibi olağan konuların yanı sıra Kullanıcılarla Konuşmak, Nasıl Harika Bir Kurucu Olunur, Ölçeklenmeyen Şeyler Yapmak gibi benzersiz konuları kapsar. Pratik yaklaşımı, tam zamanlı bir işte çalışırken kendi işini kurmak isteyenler için ideal bir kurstur.

İLGİLİ YAZI: EVDEN PARA KAZANMA YOLLARI! İŞTE EVDEN ÇALIŞARAK PARA KAZANDIRAN İŞLER!

Girişimcilik Kursları Farkındalık Yaratır

Yukarıda listelenen tüm kurslar, bir fikri bir iş fırsatına dönüştürmekten, yatırımcılara düzgün bir şekilde satarak finansman sağlamaya, onu ölçeklendirmekten başarılı bir girişim olarak yönetmeye ve aradaki her şeye, size bir kuruşa mal olmadan nasıl başarabilirsiniz gibi benzersiz bilgiler sağlar.

İnisiyatif almak, zeki bir iş insanının ayırt edici özelliğidir, bu nedenle başarılı girişimcilerin özelliklerini özümsemek için bugün bu kurslardan birine kaydolun.

İLGİLİ YAZI: İŞ ARIYORUM AMA NEDEN İŞ BULAMIYORUM DİYENLERE ÖNERİLER


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

İş Hayatı ile ilgili haberler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.