3.3 C
İstanbul
Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaTakiyeUşşaki Cemaati şeyhi Fatih Nusrullah İslam Devleti İstedi

Son Yazılar

Uşşaki Cemaati şeyhi Fatih Nusrullah İslam Devleti İstedi

Nurani TV adlı YouTube kanalından cemaatine seslenen Uşşaki Cemaati şeyhi Fatih Nurullah (Eyüp Fatih Şağban) “Birinci Türkiye Cumhuriyeti son buldu” dedi ve devlet içerisinde kadrolaşma isteğini açıkça dile getirdi.

İSLAM DEVLETİ İSTEDİ

“Sarık veya cübbe giymek, resmi işlerimizde engel oluşturuyorsa nasıl bir yol izlemeliyiz?” sorusu üzerine Nurullah, müritlerine ‘sabırlı olun’ dedi ve şu skandal ifadeleri kullandı:

  • O kisveyi taşıyacağım diye devletten, hizmetten, ticaretten kopmak yok. Biz devleti, makamları bıraktığımız zaman oraya ne idüğü belirsizler geliyor.
  • Hele İslami devlet olsun, en güzel sarığı biz saracağız, en güzel cübbeleri biz giyeceğiz. Başörtü meselesi çözüldü değil mi? Ayasofya, Tayyip Bey ‘Bekleyin’ dedi. Ayasofya açıldı. Sarık ve cübbe de… Vakti gelir.
  • Devletin kontrol mekanizmalarında olalım. Ne idüğü belirsizler karar mekanizmalarına geçince Müslümanlar sıkıntı çekiyor.
Fatih Nurullah
Fatih Nusrullah

Nusrullah, 15 Temmuz sonrası “1. Türkiye Cumhuriyeti son buldu. 2. Osmanlı kuruluyor, Tayyip Bey birinci padişahımız olarak gözüküyor” demişti.

YARGI GÖREVİNİ YAPSA CESARET EDEMEZLER

Skandal açıklamalara İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır‘dan sert tepki geldi. Dikbayır “Adam suç işliyor. Bu tür açıklamalar bu ara çok sık olmaya başladı. Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin de sert çıktı: “Bu ilk değil son da değil. Son dönemlerde benzer, Cumhuriyet ve Cumhuriyet değerlerine saldırılar hep görüyoruz. Burada beni çok üzen, Cumhuriyet savcılarının tutumu. Bunlar, bu gücü bu kurumlar işlemediği için alıyor. Eğer yargı ve gerçekten savcılar görevini yapmış olsalar bunlar bu cesarette bu cümleleri kullanabilecek durumda olmaz.”

Eyüp Fatih Şağban Kimdir

Uşşaki cemaati lideri Fatih Nusrullah (Eyüp Fatih Şağban), takipçilerine verdiği vaazda neden el öptürdüğünü anlattı. Nusrullah “Ben elimi öptürmeye meraklı değildim ama manevi bir uyarı aldım, bana dendi ki: ‘Niye elini öptürmüyorsun? Elini öpen cennete gidiyor!’ (Ağlamalar, haykırışlar…) Ben de otuz elim kırk elim olsa bile Ümmeti Muhammed’e uzatıyorum işte, var mı diyeceğiniz?” diyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!