Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaKafeUzun Saçlı Erkekler İnsanlar Tarafından Nasıl Algılanıyor?

Son Yazılar

Uzun Saçlı Erkekler İnsanlar Tarafından Nasıl Algılanıyor?

Mutlaka uzun saçlı erkekler için aklında oluşturduğun bir algı vardır. Peki bir insan saçları ile yargılanır mı? İşte detayı yazımızda.

Saçını uzatmayı düşünen bir erkekseniz ya da saçını uzatmayı düşünen bir sevginiz varsa bu yazımızı okuduktan sonra yeniden düşünsün! Yurtdışında pek yaşanmayan fakat ülkemizde 2024 yılına bile gelmiş olsak halen belli yörelerde karşınıza çıkması muhtemel uzun saç önyargısına değineceğim. İşte uzun saçlı erkekler için ve uzun saç bırakmayı düşünenler için karşınıza çıkabilecek balyozla kırılması güç önyargılar.

Uzun saçlı erkekler, biriyle karşılaştıklarında konu bir şekilde saçların bakımını nasıl yaptığına gelir. Bu maalesef artık cevap vermekten usanılan bir durumdur. 🙁

uzun saçlı erkekler

Havaların çok sıcak olduğu ve sıcaklardan bunalıp bunalmadığı konusu uzun saçlı erkekler için artık klişe bir muhabbet haline gelir. Sanki kadınların tamamı kısa saçlı!

Eskiden uzun saçlı tüm erkekler satanist sanılırdı. Bu kanıyı biraz Barış Manço biraz da Barış Akarsu bozsa da halen uzun saçlı erkekler hedef halinde.

Geleneksel bir aile yapınız varsa, bayramda dedenizin elini öpmeye gittiğinizde tüm bakışlar sizin üzerinizde olacaktır. ‘Ulan ben torununum torunun! Ha kısa saç ha uzun saç ne farkeder’ diyesiniz gelir.

uzun saçlı erkekler

Uzun saçlı erkekler her zaman gitar çalar, mantığı kafalarda döner durur. Halbuki bilmezler ki en son çaldığınız müzik aleti ortaokulda blok flüttür.

Özellikle nüfus olarak küçük ve muhafazakar ailelerin yaşadığı bir şehirde yaşıyorsanız. Uzun saçlı olmak bir dezavantajdır. İnsanlar bazen de olsa kişisel zevklerinize ve hayat tarzınıza saygı göstermeyebilirler.

Uzun saçlı erkeklerin en büyük sorunu saç bakımı süreleridir. Sabah özellikle hafif bir jöle ya da saç spreyi sıktıysanız, akşam yatmadan önce o saçlar mutlaka yıkanmalıdır. Zaten insanların ön yargısı da buradan gelir. Mesela uzun sakal kirli olamaz ama uzun saç mutlaka kirlidir algısı vardır.

Her nedense annelerimiz, çoğunlukla evlatlarını memur gibi görmek isterler. Hatta bazılarının kirli sakala bile tahammülü yoktur. Onları uzun saç, sakal ya da bıyığa alıştırmak bazen mümkün değildir. Anneannem asla hoşlanmazdı, eski günler geldi aklıma… Allah Rahmet Eylesin.

uzun saçlı erkekler

Erkek kuaförlerinin önemli bir yüzdesi, uzun saç modellerinden anlamaz. Saçına ve stiline özen gösteren uzun saçlı erkekler unisex kuaförlere giderek kadın kuaförlerine saç bakımını yaptırırlar. Bu da çevreden atılan meraklı bakışların artmasına sebep olur.

2000’li yıllardan sonra uzun saçlı erkekler dayak yemez oldular. Aslında 80’li yıllar öncesinde, uzun saç bırakmak yürek isterdi. Biz biliriz o dönemleri. Uzun saçlı erkekler, kız istemeye gitmeden önce güzelce traş olurlardı.

uzun saçlı erkekler

Nedense uzun saçlı erkekler için güçsüz algısı yüksektir. Fakat kavgada saç değil, bilek gücü konuşur. Elbette şiddetin her türlüsüne karşıyız ama genel kanı da budur.

İstanbul’un bazı semtlerine uzun saçla girmek kolay, çıkmak zor olabilir. 🤗 Bu sebeple ilçe filtrelemesi mode on tutulmalıdır. Benim hayat tarzın, stilim ayaklarıyla her yere gidebileceğinizi sanmayın.

uzun saçlı erkekler

Uzun saçlı erkekler çalıştıkları iş yerlerinde çalışma arkadaşları tarafından ayrımcılığa tabi tutulabilirler. Neticede onlar farklı, bizim gibi değil. Halbuki anlamadıkları bir şey var. Kimisi kısa saç sever, e doğal olarak bazıları da uzun saç! Bunda anlamayacak ne var?

Uzun saçlı erkekler nedense LGBT üyesi muamelesi de görebilirler. Halbuki filmlerini hayranlıkla izlediğimiz bir çok Hollywood artisti uzun saçlı ve onları izlerken bu yakıştırmaları yapmamaktayız.

Yolda yürürken arkanızdan gelenler sizi kadın sanabilir. Zaten yaşanmaması gereken bu olayi yaşanması durumunda ise her iki taraf da birbirine ne diyeceğini şaşırır. İnsanın saçlarını kazıtıp, bıyık bırakası bile gelebilir.

uzun saçlı erkekler

Uzun saçlı bir erkekseniz, kız arkadaş bulma konusunda şansınız azalabilir. Elbette Kıvanç Tatlıtuğ gibi bir fiziğe ve yüz hatlarına sahip değilseniz. Ülkemizin kızları genellikle daha standart erkekleri tercih ederler. Ama Kıvanç’ı TV’de gördüklerinde de ağızlarının suyu akar.

Yakın kzı arkadaşlarınız size takılmak için gel saçlarını öreyim gibi soğuk espriler yapabilir. En sonunda dayanamayıp ördüren erkeklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

İşte işin en dramatik yerine geldik. Sabırla uzattığınız saçınızı, askere giderken aşağıdaki gibi kestirmek zorunda kalırsınız. Bu sebeple sizlere tavsiyemiz, askerlikten ve evlendikten sonra saçlarınızı uzatmanız.

Uzun saçlı erkekler, saçlarının daha erken yaşlarda döküldüğünü söylerler. Yani kısa saç güçlü olur diye bir kanı var elbette halkımızda, ama bunun pek de alakası yok. Babanızın ve dayınızın saçları yoksa, sizinkinin uzun saçtan dolayı olduğunu düşünmek pek akıl kârı değil.

Uzun saç, farklı olduğu için herkese güzel gelmese de aslında stil olarak güzeldir. İnsanlar size uzun saçlarınız ile alıştıktan sonra bir anda kısa saçlı görünce göz kayması sorunu yaşayabilirler. Bıyıklı bir insan kesince nasıl farklı görünüyorsa, bence saçta da aynı etki olmaktadır.

Kısa saç veya uzun saç farketmez! İnsan insandır ve hayata bir defa geldiğimizi düşünecek olursak, canınız nasıl istiyorsa öyle hayatınızı yaşayın. Uzun saçlı erkekler her zaman bu toplumun yakışıklılarıdırlar.

Robert Plant’a sormuşlar, “Uzun saç için fazla yaşlı değil misiniz?” diye. O da; “İnsanın yaşı ne olursa olsun, rüzgâr estiğinde saçları dalgalanmalı.” demiş.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Kafe ve IQ kategorilerimiz ilginizi ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!