Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaSoru - CevapV ile Bitki Var mı? V Harfi ile Başlayan Meyveler Bitkiler Sebzeler!

Son Yazılar

V ile Bitki Var mı? V Harfi ile Başlayan Meyveler Bitkiler Sebzeler!

Özellikle isim şehir hayvan oyununu oynayanlar merak ediyor, v ile bitki var mı yok mu? İşte V harfi ile başlayan meyveler bitkiler sebzeler!

V ile bitki var mı yok mu diye merak edilen soruya cevabı bulacağınız sayfamıza hoş geldiniz. Özellikle isim, şehir, hayvan oyununu oynayanlar, v harfi ile başlayan bitki ya da bitkiler var mı merak ediyorlar.

Evlerimizde daha fazla zaman geçirdiğimiz şu dönemde hem eğlenmek hem de genel kültürümüzü artırmak için v harfi ile başlayan bitki var mı yok mu cevap vermek istedik. V ile bitki var evet! Bununla ilgili detaylı cevapları yazımızda bulacaksınız.

V İLE BİTKİ

Hem oyunlarda kullanmak hem de genel kültür gelişimi için araştırmacılar v ile bitki arıyorlar. V harfi ile başlayan bitkiler, sebzeler ve meyveler toplamda 4 adettir.

  1. Veba otu.
  2. Veronika.
  3. Vanilya.
  4. Vişne.

V HARFİ İLE BAŞLAYAN MEYVELER

V harfi ile başlayan meyveler arasında vişne ve vanilya meyvesi bulunmaktadır. Türkçemizde v harfi ile başlayan sebze meyve sayısı azdır. Meyveler de sadece 2 adettir. Çok tatlı ve güzel kokan bu meyveler özellikle pasta yapımında çok sık kullanılır. Özellikle doğum günlerinde pastanelerden hep vişneli pastalar alınır. Hem tadı güzeldir, hemde canlı rengi ile göze hitap eder.

  • Vişne.
  • Vanilya.

Vanilya meyvesi kokusu güzel ama ham tadı acıdır. Aslında bir bağ bitkisidir. Vanilya köken olarak Güney Amerika’nın kuzeydoğusunda yani Meksika’nın Atlantik okyanusuna bakan tarafında yetiştirilmiştir. Vanilya önceleri tapınaklarda koku vermek veya kötü ruhları uzak tutmak için kullanılırdı. Sonradan Meksikalılar Vanilyayı içeceklerine tat vermek amacı ile kullanmaya başladılar.

V HARFİ İLE BAŞLAYAN ÇİÇEKLER

V harfi ile başlayan çiçekler arasında vanilya ve veronika çiçeği bulunmaktadır. Çok güzel renklerden oluşan bu çiçekler genellikle mor ve sarı renk tonlarına sahiptir. Güzel kokulu fakat bakımı zor olan bu çiçekler, evlerde güzel görüntüye ve kokularıyla harika bir ortam sunarlar.

  • Vanilya çiçeği.
  • Veronika.

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!